QNB Finansbank ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

   03.07.2020
   QNB Finansbank ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

   QNB Finansbank, bireylerin eğitim, evlilik, seyahat gibi masraflarına ya da mevcut borçlarının finansmanına yönelik nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kredisi desteği vermektedir.

   QNB Finansbank’ın farklı ihtiyaçlara yönelik hazırladığı ihtiyaç kredisi seçenekleri ile kişiye en uygun olanın seçilmesi kolaylığı sağlanmaktadır. Uygun faiz oranları ve esnek ödeme seçenekleriyle verilen ihtiyaç kredisine başvuru için de farklı alternatifler sunulmuştur. Peki, QNB Finansbank ihtiyaç kredisine nasıl başvurulur? QNB Finansbank ihtiyaç kredisi başvurusu için hangi belgeler gerekir? QNB Finansbank ihtiyaç kredisi faiz oranları nedir ve kredi limiti ne kadardır? Tüm detaylar haberimizde…

   İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURU KOŞULLARI NELERDİR?

   QNB Finansbank ihtiyaç kredisine başvuru için genel koşul olarak sadece 18 yaşını doldurmuş olma şartı aranmaktadır. Daha sonra başvurucunun gelir durumu, kredi notu gibi özel koşullarda değerlendirilmektedir. QNB Finansbank, kredi politikaları kapsamında başvuruları serbestçe değerlendirme hakkına sahiptir.

   İHTİYAÇ KREDİSİNE BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

   QNB Finansbank ihtiyaç kredisine başvuru için bazı belgeler talep edilmektedir. Talep edilen bu belgeler aşağıdaki gibidir:

   • Kredi başvuru formu,
   • Başvurucuya ait Nüfus cüzdanı ve fotokopisi,
   • Adres kayıt sisteminde adres bilgilerinin güncel olması,
   • Adres bilgileri güncel değilse son 3 ay içinde düzenlenmiş sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri,
   • Gelir belgesi,
   • Farklı kredi türlerine göre, varsa tapu fotokopisi,
   • Kira kontratı, araç ruhsatı, mevduat gelirleri veya diğer gelir belgeleri.
   • Yapılacak inceleme sonrasında bankamızın ilave belge ve teminat talep hakkı saklıdır.

   İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI VE GERİ ÖDEME VADELERİ NELERDİR?

   QNB Finansbank kredi faiz oranları başvuru yapan müşterinin başvuru skoruna göre değişiklik göstermektedir. Buna göre, farklı faiz oranlı seçeneklerin maliyet tablosu aşağıdaki gibidir:

   • 10.000 lira kredi tutarı, aylık yüzde 0,89 faiz oranı, 60 ay vade, 227 lira aylık geri ödeme tutarı, 52,5 lira kredi tahsis ücreti, 477,4242 lira sigorta prim tutarı ve yıllık yüzde 13,8588 toplam maliyet olarak hesaplanmıştır.

   • 10.000 lira kredi tutarı, aylık yüzde 1,08 faiz oranı, 60 ay vade, 241 lira aylık geri ödeme tutarı, 52,5 lira kredi tahsis ücreti, 485,39 lira sigorta prim tutarı ve yıllık yüzde 16,9872 toplam maliyet olarak hesaplanmıştır.

   • 10.000 lira kredi tutarı, aylık yüzde 1,52 faiz oranı, 60 ay vade, 276 lira aylık geri ödeme tutarı, 52,5 lira kredi tahsis ücreti, 503,44 lira sigorta prim tutarı ve yıllık yüzde 24,5352 toplam maliyet olarak hesaplanmıştır.

   Bu tabloya göre, bazı hususların bilinmesi gerekmektedir.
   • 0,89 faiz oranı 60 aya kadar olan vadeler için geçerlidir.
   • 0,89 aylık faiz oranı en çok 15.000 liralık ihtiyaç kredileri için geçerlidir.
   • Aylık yüzde 0,89 faiz oranının Yıllık Toplam Maliyet Oranı yüzde 13,8588’dir. Yıllık toplam maliyet oranına KKDF (yüzde 15) ve BSMV (yüzde 5) dahil edilmiştir

   QNB FİNANSBANK İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

   QNB Finansbank ihtiyaç kredisine başvuru için birçok yol vardır. bu yollar aşağıdaki gibidir:

   • QNB Finansbank’ta hesabı olan müşteriler, ihtiyaç kredisi sayfasında yer alan “ Hemen Başvur” butonuna tıklayarak ya da https://www.qnbfinansbank.com/bireysel-ihtiyac-kredisi?utm_source=anasayfa&utm_medium=hesaplamaaraci#kredi_basvuru linkine giriş yaparak başvuru işlemine başlayabilirler. Sayfaya geriş yaptıktan sonra T.C. Kimlik numarası, Doğum tarihi ve Cep telefonu numarasını ilgili alanlara girdikten sonra “Hemen Başvur” butonuna tıklamalıdır. Başvuru için gerekli adımları tamamladıktan sonra başvuru işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır.

   • QNB Finansbank müşterileri, 0850 220 8 573 numaralı Alo Kredi hattını arayarak haftanın her günü ve saati yani 7/24 ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirler.

   • Kredi başvurusunu dakikalar içerisinde Türkiye’nin krediye özel ilk mobil uygulaması olan KrediGO aracılığıyla yapmak mümkündür. Ancak bu uygulamanın öncelikle cep telefonuna ya da tabletlere indirilmesi gerekmektedir.

   • İhtiyaç kredisine T.C. Kimlik numarasını 5030’a SMS yoluyla göndererek de başvuru da bulunulabilmektedir.

   • İnternet ve Cep Şubesi üzerinden yapılan başvurularda herhangi bir belge talep edilmemektedir.

   • QNB Finansbank şubelerine giderek de ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilmektedir. Herhangi bir Finansbank şubesine giderek ihtiyaç kredisi talep formu doldurulur ve imzalanır. Başvuru formu bankanın talep edeceği diğer belgelerle birlikte yetkiliye teslim edilir. Yapılan ön incelemede sıkıntı çıkmazsa kredi talebi işleme konulur. Başvuru sonucu da en kısa süre içerisinde müşteriye bildirilir.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.