Albaraka Türk konut finansmanı başvuru şartları nelerdir?

   02.07.2020
   Albaraka Türk konut finansmanı başvuru şartları nelerdir?

   Albaraka Türk Katılım Bankası, ister sıfır olsun isterse 2. el olsun kendi evinin sahibi olmak isteyen vatandaşların hayalini gerçekleştirmek için konut finansmanı kampanyası başlattı.

   Müşterisi olsun olmasın tüm vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olması adına uygun faiz oranları, esnek ödeme seçenekleri ve uzun vadede geri ödeme planlarıyla müşterilerinin yüzünü güldürüyor. Ancak Albaraka Türk konut kredisine başvuru için bazı şartların sağlanması gerekmektedir. Peki, Albaraka Türk konut kredisi başvuru şartları nelerdir? Albaraka Türk konut kredisi başvurusu için gerekli belgeler nelerdir? Albaraka Türk konut kredisi faiz oranları ve vade süresi ne kadar? Tüm detaylar haberimizde…

   ALBARAKA TÜRK KONUT FİNANSMANI ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

   Albaraka Türk Katılım Bankası konut finansmanı kampanyasının detaylarına bakacak olursak aşağıdaki özellikleri görürüz:
   • Finansman kampanyası için sunulan faiz oranları ve diğer özellikler 500.000 liraya kadar olan finansman talepleri içindir.
   • Talep edilen konut katılım bankacılığı prensiplerine uygun olmalıdır.
   • Satın alınacak konut için vade süresi 120 aydır.
   • Satın alınacak evin ekspertiz değeri 500.000 liranın altında ise yüzde 90 oranında, 500.000 liranın üzerindeyse yüzde 80 oranında kredilendirilecektir.
   • Ek gayrimenkul teminatında bulunulması durumunda konutun ekspertiz değerinin yüzde 100’ü için finansman kullanılabilecek.
   • Geri ödemeler aylık eşit taksitler hâlinde ya da her ay farklı miktarda ödemeler halinde yapılabilmektedir.
   • Konut kat mülkiyeti veya kat irtifakı tapusu ibraz edilerek konut finansmanı kullanılabilir.
   • Konut Kredisi veya Konut Finansmanı kullanılması durumunda, Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF), Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) ödemelerinden muaf olunacak.

   ALBARAKA TÜRK KONUT FİNANSMANI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

   Albaraka Türk konut kredisi veya konut finansmanına başvuruda bulunmak için aşağıdaki şartların sağlanması gerekmektedir:
   • Konut finansmanına başvuruda bulunmak için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir.
   • Konut finansmanına gerçek kişilerin başvurması halinde; kimlik kart ve fotokopisi, gelir belgesi, maaş bordrosu, maaş tutarını gösteren iş yeri onaylı belge, satın alınacak konutun tapu fotokopisi gereklidir.
   • Konut finansmanına serbest meslek erbaplarının başvurması halinde; vergi levhası, onaylı bilanço ve gelir tablosu, cari yıl mizanı, faaliyet belgesi, tapu fotokopileri, kira kontratları, gelir belgesi, imza beyannamesi, kefil gerektirecek durumlarda da aynı belgelerin temin edilmesi gerekmektedir.
   • Konut finansmanına tüzel kişilerin başvurması durumunda; satın alınacak konutun tapu fotokopisi, ortaklık kimlik kartı, noter onaylı şirket imza sirküleri, Ticaret Sicil Gazetesi örneği, Oda kayıt belgesi, faaliyet belgesi, son üç yıla ait bilânço ve gelir tabloları, son üç yılda düzenlenmiş vergi levhası fotokopisini ve kefil gerektirecek durumlar için de aynı belgelerin temin edilmesi gerekmektedir.

   ALBARAKA TÜRK KONUT FİNANSMANINA NASIL BAŞVURULUR?

   Albaraka Türk konut finansmanına başvuruda bulunmak için öncelikle bir Albaraka Türk şubesine gidilmelidir. Buradan verilecek konut finansmanı başvuru formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalı ve imzalanmalıdır. İmzalanan form, başvuru şartlarının sağlanması ve yukarıdaki evraklarla birlikte banka yetkilisine teslim edilir. Ön değerlendirmenin olumlu sonuçlanması durumunda hemen ekspertiz başvurusunda bulunulabilir. Konut finansmanı hakkında daha detaylı bilgi almak için 0850 222 5 666 veya 444 5 666 numaralı Alo Albaraka’yı arayabilirsiniz.

   • İnternet üzerinden hızlı başvuru içinde şu yol takip edilir. Öncelikle bankanın resmi internet sayfasında yer alan https://www.albaraka.com.tr/jet-finansman-basvuru.aspx?Fin=1&Sub=134 adresine girilir. Açılan sayfada kredi başvuru bilgilerinin yer aldığı 5 adımlık bilgiler doldurularak başvuru işlemi gerçekleştirilir. İlk olarak T.C. Kimlik numarası ve cep telefonu numarasının girilmesi istenir. Ardından aşağıda yer alan güvenlik kodu girildikten ve onaylanması gereken kutucuklara onay verildikten sonra “Devam” butonuna tıklanır. Devam eden adımlarda Finansman bilgileri, Eğitim ve çalışma bilgileri, İşlem onay ve Sonuç adımları tamamlanarak başvuru işlemi hızlıca halledilmiş olacaktır.

   ALBARAKA TÜRK KONUT FİNANSMANI İÇİN ÖDENECEK MASRAFLAR

   Albaraka Türk konut finansmanı için yapılan masraflar aşağıdaki gibidir:

   • Konut kredilerinde tüm vadeler için finansman tutarının yüzde 0,5’i (binde beşi) kadar kredi tahsis ücreti kesilir.

   • Ekspertiz ücreti olarak bankaya maliyeti kadar tahsis edilir. Ortalama bir ekspertiz ücreti 1.000 liradır. Ancak gayrimenkulün metrekaresine ve bulunduğu lokasyona bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

   • İpotek Tesis Ücreti olarak da bankamıza maliyeti kadar tahsil edilir.

   ALBARAKA TÜRK KONUT FİNANSMANI KAR PAYI YA DA FAİZ ORANLARI

   Albaraka Türk konut finansmanı kar payı vade süresine göre değişiklik göstermektedir. Buna göre konut finansmanı kar payları aşağıdaki gibidir:

   • 3 ile 36 ay vadeli konut finansmanları için aylık kar payı yüzde 0,79 oranında,
   • 37 ile 60 ay vadeli konut finansmanı için aylık kar payı yüzde 0,82 oranında,
   • 61 ile 120 ay vadeli konut finansmanı için aylık kar payı yüzde 0,85 oranında hesaplanmaktadır.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.