Akbank ihtiyaç kredisi limiti ne kadar?

   01.07.2020
   Akbank ihtiyaç kredisi limiti ne kadar?

   Akbank, ister müşterisi olsun isterse olmasın vatandaşların tüm isteklerini ve hayalini kurduğu tüm eksiklikler için finansman sağlamaktadır.

   Akbank uygun ihtiyaç kredisi seçenekleriyle düğün masrafından tatil planlarına, ev eşyalarından tadilat giderlerine kadar tüm masraf ve ihtiyaçların finansmanı sağlanabilir. Acil yüksek miktarlı ve uzun vadeli nakit ihtiyaçları için de Akbank ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz. Peki, Akbank ihtiyaç kredisi limiti ne kadar? Akbank ihtiyaç kredisine başvuru şartları nedir? Akbank İhtiyaç kredisi faiz oranları ve kredi geri ödeme vadeleri ne kadar? Tüm detaylar haberimizde…

   AKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

   Akbank ihtiyaç kredisine başvuru için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

   • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
   • Gelir belgesi,
   • Ücretli çalışanlar için maaş bordrosu,
   • Özel şirkette çalışanlar için SGK hizmet dökümü, şirkete ait imza sirküleri veya şirket yetkililerinin imzasını taşıyan resmi maaş yazısı,
   • Emekliler için maaş cüzdanı,
   • Serbest meslek erbapları için son yıla ait vergi levhası,
   • Menkul geliri olanlar için faiz gelirini gösteren hesap cüzdanı,
   • Mülk ve araç sahibi olanlar için tapu, kira kontratı ve araç ruhsatı.
   • İkametgah belgesi,
   • Başvuru sahibi üzerine kayıtlı elektrik, su, doğalgaz ve telefon faturası.

   AKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ TUTARI NE KADARDIR?

   Akbank ihtiyaç kredisi kullandırımlarında bir üst tutar uygulanmaz, müşteri değerlendirmesi yapılır ve kullanılabilecek maksimum kredi tutarı belirlenir. Kredi limiti başvurucu kişinin gelirine, mesleğine, kredi ödeme durumuna ve kredi notuna göre değişiklik göstermektedir. Akbank müşterileri, Direkt Kredi ile Akbank mobil veya Akbank internet sitesi üzerinden anında 40.000 lira kredi kullanabilmektedir. Anında 40.000 lira kredi başvurusu için Akbank mobil, Akbank internet sitesi ve Akbank telefon şubesi kullanılabilmektedir.
   Akbank’tan ne kadar ihtiyaç kredisi kullanılabileceğini öğrenmek için öncelikle https://www.akbank.com/basvuru/Direkt-Kredi-Hizli-Basvuru/EntryPoint.aspx internet adresine girilmelidir. Ana sayfada yer alan T.C. Kimlik numarası, Cep telefonu numarası ve güvenlik kodu alanları doldurularak sorgulama işlemi gerçekleştirilir.

   AKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

   • 20.000 lira kredi tutarı, 60 ay vade, aylık yüzde 1,25 faiz oranı, yıllık yüzde 19,8519 efektif faiz oranı, 507,87 lira aylık geri ödeme tutarı ve 30.577,20 lira toplam geri ödeme tutarı olarak hesaplanmıştır.

   Tabloda yer alan faiz oranları ortalama değerler baz alınarak hesap edilmiştir. Bu oranlar müşteri kredi notu, mesleği veya geliri gibi durumlara göre müşteri özelinde değişebilmektedir. Erteleme dahil kredi vadesi en fazla 60 ay olabilir. İlk ödeme en fazla 92 gün ertelenebilir. 3 ay ertelemeli kredinin vadesi de en fazla 57 ay olabilir. Ödemesiz dönem sonunda ilk ödeme olarak erteleme faizi tahsil edilir. Bir sonraki aydan itibaren taksit ödemeleri başlar. Ertelemeli kredi başvurusu Akbank şubelerinden, Akbank Mobil veya İnternet’ten ve 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’nden yapılabilir. Kredi tahsis ücreti, kredi tutarının binde 5,25’i olup, BSMV dahildir.

   AKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

   Akbank ihtiyaç kredisi başvuru şartları aşağıdaki gibidir:

   • Başvuru sahibinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.
   • Başvuru sahibinin varsa geçmiş kredilerinin zamanında ve eksiksiz ödenmiş olması gerekir.
   • Başvuru sahibi gelirini belgeleyebiliyor olmak.
   • Evli olanlar, kredi teminatı için taşınmaz ipoteği verilecekse eşinin rızasını gösteren imzalı dilekçe gerekir.
   • KKB raporlarında riskli puana sahip olmaması gerekir.

   AKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU KAÇ GÜNDE ONAYLANIR?

   Kredi başvurusu, başvurulan şube tarafından değerlendirilir ve gerekli belgelerin eksiksiz tamamlanmasının ardından maksimum 2 iş günü içinde cevap verilir.

   AKBANK KREDİ TAKSİT ÖDEMELERİ NASIL YAPILIR?

   Akbank ihtiyaç kredisi geri ödemeleri, verilen hesap numarasına tüm Akbank ATM’lerinden yatırılabilmektedir. Bir diğer seçenek ise kredinize bağlı bir hesap tanımlatabilir ve taksit tutarınızı her ay bu hesaba yatırabilirsiniz. Banka kredi taksitinizi otomatik olarak bu hesaptan çeker.

   AKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ SIRASINDA KEFİL GÖSTERME ZORUNLULUĞU VAR MIDIR?

   Kredi başvurusu sırasında kefil gösterme zorunluluğu yoktur. Ancak kredi başvuru değerlendirildikten sonra bazı durumlarda banka tarafından kefil gösterilmesi talep edilebilir.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.