Faizsiz kredinin son başvuru tarihi ne zaman?

   30.06.2020
   Faizsiz kredinin son başvuru tarihi ne zaman?

   Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından besicilikle ilgilenen ortakları için Kurban Bayramı öncesinde kampanya başlatacağını duyurdu. Kurum tarafından yapılan açıklamada Kurban Vadeli Yem Kampanyasına dair bilgiler verilirken, karma hayvan yemlerinin de Kurban Bayramı’na kadar faizsiz olarak kredilendirilebileceğini belirtti. Peki bu faizsiz krediden nasıl faydalanılabiliyor? Kimler faizsiz krediden faydalanıyor? Faizsiz krediden faydalanma koşulları nelerdir? İşte tüm detaylar…

   Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından yapılan yazılı acıkamaya göre kooperatifin üreticileri desteklemeye devam ettiği ortaya çıkıyor. Tarım Kredi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, “Kurban Vadeli Yem Kampanyası” ilişkin bilgi verirken aynı zamanda “Tarım Kredi Yem” markalı küçükbaş ve büyükbaş hayvan besiciliğine dair karma hayvan yemlerinin, Kurban Bayramı’na yönelik faizsiz kredilendirilebileceğini ifade etti.

   Fahrettin Poyraz, vade süresi 45 gün olan krediyi kullanacak ortaklar için bu 45 günlük süreç içerisinde hiçbir şekilde kredi maliyetlerinin yansıtılmayacağını vurguladı. Besicilik yapan ve kampanyadan yararlanmak isteyen ortakların, 31 Temmuz 2020’ye kadar ortağı oldukları kooperatife müracaat etmeleri gerekeceğini belirtti.

   Yeni başlatılan kampanya özellikle küçük ölçekli besiciler için çok büyük bir önem taşıdığını ifade eden Poyraz, Tarım Kredi Kooperatifi’nin özellikle küçük ve orta ölçekli üreticilere dair destekler verdiğini. Özellikle pandemi sürecinde üreticilerin piyasada yaşanan olumsuzluklardan minimum seviyede etkilenmeleri için işlerinde aksamalar meydana gelmeden ihtiyaçlarını karşılayabilmek için bu kampanyanın düzenlendiğini ifade etti.

   Tarım Kredi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, Tarım Kredi’nin her zaman çiftçinin yanında olmaya devam edeceğini ifade ederken sözlerine, asıl amacın tarımsal üretimi desteklemek amacı ile ortakların ekonomik kalkınmalarına katkıda bulunmak ve ülke insanının kaliteli ve sağlıklı gıdaya uygun fiyatlarla ulaşmasını sağlamak olduğunu ekledi.

   TARIM VE HAYVANCILIĞI İYİ BİR NOKTAYA TAŞIMAK

   Tarım Kredi Kooperatifi küçük ve orta ölçekli üreticileri destekleyerek tarımın ve hayvancılığın iyi bir noktaya gelmesi için tüm çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Son alınan kararla birlikte pandemi sürecinin etkilerini hayvancılık sektöründe en aza indirebilmek için atılmış çok büyük bir adım. Özellikle kurban bayramında satışlarını iyi bir şekilde yapıp ödemelerini yapabilme imkanı tanıyor. Krediler çekildikten 45 gün sonra yani hayvan besiciliğinde bayramda bir gelir elde edildikten sonra ödeme yapılması isteniyor. Bu 45 günlük süreç içerisinde isterseler hiçbir ödeme de yapmayacaklar. Faizsiz kredi ile ilgili meydana gelecek yeni gelişmeler hayvan besicileri tarafından merakla bekleniyor.

   Başvuru yapmak isteyen çiftçiler ise kendilerine en yakın kooperatife giderek detaylı bilgi alabilecekleri gibi başvurularını da aynı yerden yapabilecekler.

    

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.