Yapı Kredi bireysel ihtiyaç kredisine nasıl başvurulur?

   29.06.2020
   Yapı Kredi bireysel ihtiyaç kredisine nasıl başvurulur?

   Yapı Kredi Bankası, müşterisi olsun ya da olmasın tüm vatandaşların tüm finansman ihtiyaçları için bireysel ihtiyaç kredisi veriyor.

   Ev ihtiyaçları, tatil finansmanı, araç masrafları veya evlilik planları gibi her türlü finansman ihtiyaçlarına kredi desteği sağlayan Yapı Kredi Bankası, başvuru için bazı şartların yerine getirilmesini ve bazı evrakların bankaya teslim edilmesini talep ediyor. Peki, Yapı Kredi bireysel ihtiyaç kredisine nasıl başvurulur? Yapı Kredi ihtiyaç kredisi başvurusu için gereken belgeler nelerdir? Yapı Kredi bireysel ihtiyaç kredisinin özellikleri nelerdir? Tüm detaylar haberimizde…

   YAPI KREDİ BİREYSEL İHTİYAÇ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI NELERDİR?

   Yapı Kredi Bankası bireysel ihtiyaç kredisinin özellikleri ve avantajları aşağıdaki gibidir:
   • Kredi için uygun faiz oranları,
   • 60 aya kadar vade imkanı,
   • Gelir durumuna göre ön onaylı kredi limit seçeneği,
   • 3 ay taksit erteleme seçeneği,
   • Yapı Kredi’de açık olan diğer kredilerle birleştirme seçeneği,
   • İpotekli kredi çekme veya teminat göstererek kredi çekme seçeneği,
   • Banka müşterileri için şubeye gitmeden hızlı başvuru seçeneği gibi pek çok avantajı ve özelliği bulunmaktadır.

   YAPI KREDİ İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

   Yapı Kredi Bankası bireysel ihtiyaç kredisine başvurmak için talep edilen belgeler aşağıdaki gibidir:
   • Gelir belgesi, (Kredi başvurusunun sonucuna göre talep edilmektedir.)
   • Gelir belgesiz onaylanan krediler için, gelir belgesine ihtiyaç yoktur.
   • Emekli vatandaşlar için emekli aylık bilgisi,
   • Maaşlı veya ücretli çalışanlar için maaş bordrosu veya SGK hizmet dökümü,
   • Özel sektörde çalışanlar için; son aya ait güncel maaş bordrosunun biri veya antetli kağıda yazılmış ve şirket yetkilileri tarafından imzalanmış maaş yazısı, şirket imza sirküleri veya yetki belgesi
   • Varsa kira gelir belgesi,
   • Varsa taşınmaz tapusu,
   • Kira kontratı.

   YAPI KREDİ BİREYSEL İHTİYAÇ KREDİSİNE NASIL BAŞVURULUR?

   Yapı Kredi bireysel ihtiyaç kredisine başvuruda bulunmak için birden fazla yol bulunmaktadır. Banka müşterileri banka şubelerinden başvuracakları gibi şubelere gitmeden de başvuru yapma hakkına sahipler. SMS yoluyla başvuru, müşteri iletişim merkezi üzerinden başvuru, ATM’den başvuru ve banka şubelerinden yapılabilen başvuru seçenekleri vardır. Banka müşterisi olmayanlar, bankanın resmi internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurarak başvuru işlemini gerçekleştirebilmektedir.

   YAPI KREDİ İHTİYAÇ KREDİSİNE SMS İLE BAŞVURU NASIL YAPILIR?
   Yapı Kredi Bankası bireysel ihtiyaç kredisine SMS ile başvuruda bulunmak için; cep telefonunun mesaj bölümüne girilir. Daha sonra Kredi türü yazılır boşluk bırakılır. T.C. Kimlik numarası yazılır boşluk bırakılır. Son olarak aylık gelir yazılır ve mesaj 4411’ gönderilir. Örnek: BIREYSEL 11122233344 3000

   YAPI KREDİ İHTİYAÇ KREDİSİNE MÜŞTERİ MERKEZİNDEN NASIL BAŞVURULUR?

   Yapı Kredi Bankası bireysel ihtiyaç kredisine Müşteri İletişim Merkezi üzerinden başvuruda bulunmak için; 444 0 444 numaralı hat aranmalıdır. Buradan temsilciye kredi başvuru talebi iletilerek başvuru işlemi gerçekleştirilmiş olur.

   YAPI KREDİ İHTİYAÇ KREDİSİNE ATM ÜZERİNDEN BAŞVURU NASIL YAPILIR?

   Yapı Kredi Bankası bireysel ihtiyaç kredisine ATM üzerinden başvuruda bulunmak için öncelikle bir Yapı Kredi ATM’sine gidilir. Menüde yer alan “Kredi” işlemleri üzerinden kredi başvurusu gerçekleştirilir.

   YAPI KREDİ BANKA ŞUBELERİ ÜZERİNDEN İHTİYAÇ KREDİSİNE NASIL BAŞVURULUR?

   Yapı Kredi Bankası üzerinden bireysel ihtiyaç kredisine başvuruda bulunmak için; en yakın Yapı Kredi Bankası şubesine gidilir. Burada yetkili kişiye kredi talebinde bulunulacağı iletilir. Banka yetkilisinin vereceği kredi başvuru talep formu doldurularak başvuru işlemi gerçekleştirilmiş olur.

   YAPI KREDİ MÜŞTERİSİ OLMAYANLAR İHTİYAÇ KREDİSİNE NASIL BAŞVURUR?

   Yapı Kredi Bankası müşterisi olmayan bireyler ihtiyaç kredisine başvuruda bulunmak için öncelikler www.yapıkredi.com.tr adresine girmelidir. Burada bulunan “Kredi Başvurusu” formu doldurularak kredi başvurusu tamamlanmış olur. Başvuru sonucu birkaç dakika içerisinde cep telefonuna SMS yoluyla bildirilir. Onaylanan kredi en yakın Yapı Kredi şubesinden kullanılabilmektedir.

   YAPI KREDİ İHTİYAÇ KREDİSİ ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

   Yapı Kredi bireysel ihtiyaç kredisinin faiz oranları, geri ödeme koşulları ve yıllık faiz oranları gibi ödemeleri vade sayısına ve kredi miktarına göre değişmektedir. Buna göre; örnek ödeme tablosu aşağıdaki gibidir:

   • 10.000 lira kredi tutarı, 36 ay vade, aylık yüzde 1,67 faiz oranı, yıllık yüzde 27,3746 efektif faiz oranı, 50 lira kredi tahsis ücreti, 392,58 lira aylık geri ödeme tutarı ve 14.132,99 lira toplam geri ödeme tutarı olarak hesaplanmıştır.

   • 10.000 lira kredi tutarı, 60 ay vade, aylık yüzde 1,59 faiz oranı, yıllık yüzde 25,7772 efektif faiz oranı, 50 lira kredi tahsis ücreti, 281,31 lira aylık geri ödeme tutarı ve 16.878,31 lira toplam geri ödeme tutarı olarak hesaplanmıştır.

   • 50.000 lira kredi tutarı, 36 ay vade, aylık yüzde 1,39 faiz oranı, yıllık yüzde 22,4204 efektif faiz oranı, 250 lira kredi tahsis ücreti, 1.858,59 lira aylık geri ödeme tutarı ve 66.909,16 lira toplam geri ödeme tutarı olarak hesaplanmıştır.

   • 15.000 lira kredi tutarı, 60 ay vade, aylık yüzde 1,27 faiz oranı, yıllık yüzde 20,1933 efektif faiz oranı, 250 lira kredi tahsis ücreti, 1.277,52 lira aylık geri ödeme tutarı ve 76.651,01 lira toplam geri ödeme tutarı olarak hesaplanmıştır.

   • 75.000 lira kredi tutarı, 60 ay vade, aylık yüzde 1,09 faiz oranı, yıllık yüzde 17,1536 efektif faiz oranı, 375 lira kredi tahsis ücreti, 1.811,76 lira aylık geri ödeme tutarı ve 108.705,79 lira toplam geri ödeme tutarı olarak hesaplanmıştır.

   En düşük ihtiyaç kredisi başvuru tutarı 1.000 lira olup, faiz oranları müşteri özelinde değişebilmektedir. Yukarıdaki hesaplamalar örnektir ve başvuru ve kredi kullanımı sırasında kredi faiz oranları değişebilir.

   Bireysel ihtiyaç kredisi toplam masraflarına kredi açılış ücreti, katkı payı ve vergiler dahil edilmiş olup, sigorta tutarı dahil edilmemiştir.

   Aylık ve yıllık toplam maliyet oranları ve taksit tutarları eşit taksit ödemeli yönteme göre hesaplanmış olup, hesaplamalara vergi ve fon dahil edilmiştir.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.