TEB avantajlı ihtiyaç kredisine nasıl başvurulur?

   26.06.2020
   TEB avantajlı ihtiyaç kredisine nasıl başvurulur?

   TEB (Türk Ekonomi Bankası), ister müşterisi olsun isterse olmasın nakit ihtiyacı olan tüm vatandaşlar için avantajlı yaz kredisi kampanyası başlattı.

   Havaların ısınması ve tatil döneminin gelmesiyle birlikte insanlar tatil planı yapıyor. Aynı zamanda koronavirüs sürecinde de normalleşmeyle birlikte tatil planları arttı. Tam da bu dönemde tatil finansmanı ya da başka ihtiyaçların finansmanı için TEB, “Avantajlı Yaz Kredisi” ismi ve uygun faiz oranlarıyla kredi kampanyası başlattı. Peki, TEB Avantajlı Yaz Kredisine nasıl başvurulur? Avantajlı yaz kredisi başvurusu için hangi belgeler gereklidir. Kredi limitleri ve faiz oranları ne kadardır? Tüm detaylar haberimizde…

   TEB AVANTAJLI İHTİYAÇ KREDİSİ NEDİR?

   Koronavirüs sürecinde normalleşmeyle birlikte birçok banka kredi kampanyaları başlattı. Özellikle tatil düşünen ve finansmana ihtiyacı olan bireyler için avantajlı ve geri ödemesiz dönemli kredi kullandırımları başladı. Sadece tatil için değil başka ihtiyaçların da finansmanını sağlamak için kredi paketleri ardı ardına açıklanmaya başladı. TEB de kredi kampanyası açıklayan bankalardan biridir ve açıkladığı kredi kampanyası “Avantajlı Yaz Kredisi” kampanyasıdır. TEB, başlattığı bu kampanyadan müşterisi olsun ya da olmasın herkesi yararlandırmaktadır. Ancak bazı şartların sağlanması koşuluyla.

   TEB AVANTAJLI İHTİYAÇ KREDİSİNİN ÖZELLİKLERİ NEDİR?

   TEB avantajlı yaz kredisinin özellikleri aşağıdaki gibidir:
   • Kredi tutarı müşterinin isteğine göre belirlenmektedir.
   • Aylık kredi faiz oranı yüzde 0,89’dan başlayan oranlarla verilecektir.
   • Kredi notu 1850 ve üzerinde olanlar için faiz oranı aylık yüzde 0,89 olarak uygulanacak. Ayrıca başvuruların dijital kanallardan üzerinden yapılması şartıyla uygulanacak.
   • Kredi notu 1850’nin altında olanlar için faiz oranı aylık yüzde 0,91 olarak uygulanacaktır.
   • Bu faiz oranı, Digital Kanallar, TEB Telefon Şubesi ve TEB Şube’lerinden yapılan başvuruları için geçerli olacaktır.
   • Kredi vade süresi en az 3 ay olacak.
   • Kredi vade süresi en çok 36 ay olabilecek.
   • Kredi tutarı üzerinden binde 5 oranında kredi tahsis ücreti kesilecek.

   TEB AVANTAJLI İHTİYAÇ KREDİSİNE NASIL BAŞVURULUR?

   TEB avantajlı yaz kredisine nasıl başvuruda bulunulacağı banka müşterisi olup olmamaya göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle banka müşterilerinin krediye nasıl başvuruda bulunabileceğine bakacak olursak aşağıdaki gibidir:
   • TEB müşterileri, avantajlı yaz kredisine CEPTETEB internet şubesi, mobil uygulama ve teb.com.tr adresi üzerinden kolaylıkla başvuruda bulunabilirler.
   • Öncelikle www.teb.com.tr adresine girilmelidir. Ardından üst menüde yer alan “Krediler” sekmesine tıklanır. Açılan alt sekmelerden “İhtiyaç Kredileri” seçilir. Ana sayfada yer alan “Kredi Kampanyaları” tıklanır. Açılan sayfadan “TEB’den Yaz Kredisi Kampanyası” seçilir ve “Hemen Başvur” butonu tıklanarak başvuru işlemine başlanır. T.C. Kimlik numarası ve cep telefonu numarası girilir. Altta yer alan güvenlik kodu da girildikten sonra işleme devam edilir. Gerekli adımların tamamlanmasıyla başvuru işlemi gerçekleşmiş olur. Kredi başvurusu onaylanması durumunda hemen kullanıma açılacaktır.

   TEB müşterisi olmayanların avantajlı ihtiyaç kredisine nasıl başvuruda bulunabileceğine bakacak olursak şöyle diyebiliriz:
   • TEB müşterisi olmayanlar, avantajlı yaz kredisine www.com.tr adresi üzerinden kolaylıkla başvuruda bulunabilir. Başvuru işlemi için şu yol takip edilir.
   • Öncelikle www.teb.com.tr adresine girilmelidir. Ardından üst menüde yer alan “Krediler” sekmesine tıklanır. Açılan alt sekmelerden “İhtiyaç Kredileri” seçilir. Ana sayfada yer alan “Kredi Kampanyaları” tıklanır. Açılan sayfadan “TEB’den Yaz Kredisi Kampanyası” seçilir ve “Hemen Başvur” butonu tıklanarak başvuru işlemine başlanır. T.C. Kimlik numarası ve cep telefonu numarası girilir. Ardından altta yer alan güvenlik kodu da girildikten sonra işleme devam edilir. Gerekli adımların tamamlanmasıyla başvuru işlemi gerçekleşmiş olur.
   • Başvurunun onaylanması durumunda TEB şubelerinden talep edilen evrakların teslimi ve imzalanmasıyla birlikte kredi kullanılabilmektedir.

   TEB AVANTAJLI İHTİYAÇ KREDİSİ ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

   TEB kredi kampanyası ödeme koşulları ve faiz oranlarıyla ilgili örnek tablolar aşağıdaki gibidir.

   TEB Dijital Kanal Kredisi:
   • 10.000 lira kredi tutarı, 36 ay vade, aylık yüzde 0,89 faiz oranı, yıllık yüzde 14,0110 efektif faiz oranı, 52,50 lira kredi tahsis ücreti ve 336,05 lira aylık geri ödeme olarak hesaplanmaktadır.

   TEB’den Yaz Kredi Kampanyası:
   • 10.000 lira kredi tutarı, 36 ay vade, aylık yüzde 0,91 faiz oranı, yıllık yüzde 14,3370 efektif faiz oranı, 52,5 lira kredi tahsis ücreti ve 337,44 lira aylık geri ödeme olarak hesaplanmıştır.

   TEB AVANTAJLI YAZ KREDİSİ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

   • Yüzde 0,89 faiz oranı KKB notu 1850 ve üstü, 3-36 ay vade aralığında sadece Dijital Kanal Kredilerinde geçerlidir.
   Örnek Hesaplamaması: 10.000 lira kredi tutarı ve 36 ay vade için: Faiz Oranı aylık yüzde 0,89 ve Yıllık Toplam Maliyet Oranı ise yüzde 14,0110’dur.

   • Yüzde 0,91 faiz oranı 3-36 ay vade aralığında tüm kanallarda geçerlidir.
   Örnek Hesaplaması: 10.000 lira kredi tutarı ve 36 ay vade için: Faiz Oranı aylık yüzde 0,91 ve Yıllık Toplam Maliyet Oranı yüzde 14,3370’dir.
   • Faiz ve vade oranları müşteri özelinde kredi notuna göre değişiklik gösterebilir.
   • TEB piyasa koşullarına göre kampanya koşullarında değişiklik yapabilir.
   • TEB onaylanan kredinin kullanımı için son kararı verme, kefil ve ek belge isteme, faiz oranını değiştirme hakkına sahiptir.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.