TOKİ’den büyük fırsat!

   26.06.2020
   TOKİ’den büyük fırsat!

   TOKİ her zaman olduğu gibi şimdi de yaptığı yeni çalışma ile birlikte 206 arsanın satış ve kiralamasında açık artırmaya gidiyor. TOKİ tarafından gelen açıklamaya göre Adana, Afyonkarahisar, Adıyaman, Antalya, Ankara, Balıkesir, Diyarbakır, Çorum, Elazığ, Eskişehir, İstanbul, Erzincan, Kırşehir, Kocaeli, İzmir, Konya, Mardin, Muğla, Sakarya, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak Mersin, Samsun ve Tekirdağ şehirlerinde 3 milyon 800 bin 951 metrekare büyüklüğünde 199 arsanın satışa çıkacağı duyuruldu. Peki TOKİ’den arsa satışı ve kiralama şartları nelerdir? Kimler TOKİ’den arsa satın alır veya kiralar?

   Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 26 il içerisinde 206 arsanın açık artırma yöntemiyle satışı ve kiralamasını yapacak.

   TOKİ tarafından yapılan açıklama Adana, Afyonkarahisar, Adıyaman, Antalya, Ankara, Balıkesir, Diyarbakır, Çorum, Elazığ, Eskişehir, İstanbul, Erzincan, Kırşehir, Kocaeli, İzmir, Konya, Mardin, Muğla, Sakarya, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak Mersin, Samsun ve Tekirdağ şehirlerinde 3 milyon 800 bin 951 metrekare büyüklüğüne sahip 199 arsanın satışa sunulacağı duyuruldu.

   Aynı zamanda İzmir, Iğdır ve Konya şehirlerinde bulunan yaklaşıl 1 milyon 345 bin 474 metrekarelik 7 arsanın da 5 yıllık süre ile kiralanacağı duyuruldu.

   Muhammen bedelinin ortalama olarak 1 milyar 100 milyon 305 bin 828 lira olan arsaların satış ve kiralamaları açık artırma yöntemi ile gerçekleşecek.

   Bilkent Otel Ankara ve TOKİ İstanbul Hizmet Bina’nda 9 Temmuz Perşembe günü gerçekleşecek müzayede saat 13:30’da başlamış olacak.

   Online olarak katılıp teklif vermek isteyenler ise http://www.emlakyonetim.com.tr/ üzerinden canlı yayında tekliflerini sunabilecekler.

   Kiralanacak ve satışa çıkarılacak olan arsaların nitelikleri konut, özel eğitim, ticaret, tarım ve çorak arsalar, rekreasyon alanı, tarım ve hayvancılık tesis alanı, sosyal ve kültürel tesis, dini tesis, eğitim, pazar alanı olacaktır.

   İstanbul’da satışa çıkarılan alanlar ise Başakşehir İkitelli’de ticaret ve kapalı spor tesis alanı, Eyüpsultan’da konut ve yol alanları, Büyükçekmece’de plansız arsalar, Tuzla’da turizm, ticaret ve konut alanı, Pendik’te konut alanları nitelikli arsalar olarak satışa sunuluyor.

   Ankara’da satışa çıkarılan alanlar ise Virancık’ta konut, Yenimahalle Yakacık’ta küçük sanayi sitesi ve konut alanı, Sincan’da konut ve ticaret niteliklerine sahip arsalar satışa çıkarıldı.

   İzmir’de satışa çıkarılan alanlar ise Aliağa’da konut alanları, Balıkesir’de ticaret alanları, Konya Karatay’da küçük sanayi alanları, Sakarya Karasu’da konut ve park alanları, Afyonkarahisar Çay ilçesinde, sanayi, konut, tarım ve hayvancılık tesis alanına sahip nitelikteki arsalar satışa çıkarılıyor.

   Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak isteyenler TOKİ resmi sitesini ziyaret edebilecekleri gibi http://www.emlakyonetim.com.tr/ üzerinden de bilgi alabilirler. Aynı zamanda telefon üzerinden 444 86 54 numaralı telefon üzerinden detaylı bilgi edinebilirler.

   TOKİ tarafından konu ile ilgili yeni gelişmeler meydana geldikçe haberlerimizde yer verilmeye devam edilecektir. Önümüzdeki süreçte konu ile ilgili gelişmeleri haberlerimizden takip edebilirsiniz.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.