Whatsapp ödeme özelliği

   16.06.2020
   Whatsapp ödeme özelliği

   Whatsapp tarafından gelen açıklamada artık kullanıcıların uygulama kullanırken ödeme yapabileceklerini ilan etti. Proje ilk olarak yerel işletme müşterilerinin ödemelerini Whatsapp üzerinden doğrudan yapabilecekleri Brezilya’da hayata geçiriliyor. Peki Whatsapp’tan ödeme işlemi nasıl yapılacak? Kimler bu ödeme sistemini kullanabilecek? İşte Whatsapp ödeme işlemi ile ilgili detaylar…

   Açıklamada yer alan bilgilere bazı büyük Brezilyalı bankaların tahsilat ve ödeme işlemlerini sağlayabilmek adına Whatsapp ile çalıştıkları yer alıyor. Facebook bünyesinde yer alan Whatsapp açıklamasında ise yeni hayata geçirilen özelliğin Facebook Pat üzerinden işletildiği ve kullanıcıların uygulama yolu ile birbirlerine para gönderimi sağlayacaklarını ifade ediyor.

   Whatsapp üzerinden para yollamak veya ödeme yapmak isteyen kişilerden ekstra herhangi bir ücret talep edilmeyecek. Ancak aynı durum ne yazık ki işletmeler için geçerli olmayacak ve müşterilerin ödemeleri üzerinden kredi kartı ödemelerinde de olduğu gibi bir işlem ücreti alınacak. Bu uygulamanın ilk olarak Brezilya’da başlayacağı biliniyor. Ancak tüm dünyada ne zaman uygulamaya başlanacağına dair bir bilgi bulunmuyor. Yavaş yavaş mı tüm dünyaya yayılacak yoksa ilk olarak Brezilya’da tanıtıldıktan sonra tüm dünyaya aynı anda mı açılacak henüz net bir bilgi kurum tarafından açıklanmadı. Konu ile ilgili olarak önümüzdeki süreçlerde detaylı bilgi verileceği bekleniyor. Aynı zamanda uygulamayı kullanmanın zorlukları kullanıcıya sağladıkları kolaylıklarda yapılacak açıklamaların arasına olacağı tahmin ediliyor.

   İlk denemelerin Brezilya’da denenmesi ile birlikte uygulama hakkında bilgiler kamuoyu ile paylaşılacaktır. Ödemenin kişilere ve işletmelere ne gibi kolaylıklar sağlayacağına yönelik açıklamalar yer alacaktır. Whatsapp’tan ödemenin nasıl yapılacağı ve Whatsapp’tan nasıl para gönderileceğine ilişkin detaylı bilgilerde önümüzde zaman içerisinde açıklamalar arasında yer alacaktır.

   ETİKETLER:
   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.