Halkbank tatil kredisine nasıl başvurulur?

   15.06.2020
   Halkbank tatil kredisine nasıl başvurulur?

   Koronavirüs sürecinde normalleşme adımlarıyla birlikte Halkbank başta olmak üzere diğer kamu bankaları ve birçok kurum normalleşme sürecine katkı amacıyla kredi paketleri açıkladı, açıklamaya devam ediyor. Bu kredi paketlerinden biri de Halkbank Tatil destek kredisidir.

   Halkbank başta olmak üzere diğer kamu bankaları ve bununla birlikte birçok kurum vatandaşın finansman ihtiyacına daha kolay ulaşabilmesini sağlamak ve duran ekonomik hayatın canlanmasını sağlamak amacıyla kredi paketleri açıkladılar. Bu kredi destek paketlerinin en önemlilerinden biri de iç turizmin canlanması amacıyla verilen Halkbank tatil kredisidir. Halkbank, tatil ve seyahat giderleri kapsamında müşterilerine tatil destek kredisini hayata geçirdi. Peki, Halkbank tatil destek kredisine nasıl başvurulur? Tatil destek kredisinden kimler faydalanabilir? Tüm detaylar haberimizde…

   HALKBANK TATİL DESTEK KREDİSİ NEDİR?

   Halkbank tatil destek kredisi, banka ile anlaşma sağlayan seyahat acentelerinden paket alarak tatil yapmak isteyen müşterilere verilen finansman desteğine denilmektedir. Halkbank, tatil destek kredisi kapsamında 10 bin liraya kadar kredi desteğini 6 ay ödemesiz dönem ve 36 ay vade ile müşterilerine sunmaktadır. Söz konusu tatil destek kredisinin birinci ve ikinci taksiti anlaşmalı firma ve banka tarafından ödenecektir. Bu sayede müşteriler ilk geri ödeme taksitini 9 ay sonra ödemeye başlayacak. Halkbank, kredi desteği ile hem müşterilerinin seyahat giderlerini karşılamış olacak hem de turizm sektörüne katkı sunmuş olacaktır.

   HALKBANK TATİL DESTEK KREDİSİNİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

   Halkbank tatil destek kredisinin özellikleri aşağıdaki gibidir.
   • 10 bin lira kredi tutarı,
   • 6 ay geri ödemesiz dönem,
   • 36 ay vade imkanı,
   • Kredi geri ödemesinin ilk iki taksiti anlaşmalı firma ve banka tarafından ödenecektir.
   • Geri ödenecek toplam kredi sayısı 28 olacak.
   • Taksitler eşit taksitli olarak geri ödenecek.
   • İlk iki taksiti firma ve banka ödeyeceği için müşteriler ilk taksiti 9 ay sonra geri ödemeye başlayacak.

   HALKBANK TATİL DESTEK KREDİSİNE NASIL BAŞVURULUR?

   Halkbank, pandemi sürecinde normalleşme adımlarına katkı sağlamak ve turizm sektörünü desteklemek amacıyla tatil destek kredisini hayata geçirmiştir. Tatil destek kredisinden yararlanmak için sadece anlaşmalı seyahat acentesinden tatil paketi almak gerekmektedir. Kredi için başvurular Halkbank şubelerinden şahsen yapılacaktır. Bankanın talep ettiği evraklarla banka şubelerine gidip başvuruda bulunulabilecek.

   HALKBANK TATİL DESTEK KREDİSİNDEN KİMLER YARARLANABİLİR?

   Halkbank tatil destek kredisinden banka üzerinden maaş alan emekli ve çalışan tüm müşteriler yararlanabilecektir.

   HALKBANK TATİL DESTEK KREDİSİ ÖDEME TABLOSU

   • 10.000 lira kredi tutarı, 6+30=36 ay vade, aylık yüzde 0,67 faiz oranı, 421 lira aylık geri ödeme tutarı, 11.789 lira toplam geri ödeme tutarı olarak hesaplanmıştır.
   • 1.Taksit Seyahat Acentesi, 2. Taksit Banka tarafından ödenecek olup, müşterinin ödeyeceği taksit sayısı 28’dir.
   • Anlaşmalı firmalar bankanın web sitesinde yayımlanacaktır.

   TATİL DESTEK KREDİSİ KREDİ KARTI İMKANI

   Kredi desteği, Halkbank ile anlaşmaya yapan seyahat acenteleri üzerinden tatil paketi alan müşterilere, kredi kartına 3 ay geri ödemesiz ve 15 taksit imkanıyla toplam 18 ay peşin fiyatına faizsiz olarak verilecektir. Kampanya anlaşması yapılan firmalar bankaların web sitesinde yayımlanacaktır.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.