Borsada yatırım yaparken nelere dikkat etmek gerekir?

   15.06.2020
   Borsada yatırım yaparken nelere dikkat etmek gerekir?

   Koronavirüs salgını sonrasında altın ve borsa da meydana gelen yükseliş yatırımcıların ilgi odağı haline geldi. Ekonomi uzmanları yatırım yaparken bazı noktalara dikkat edilmesi gerektiğini vurguluyor. Uzmanlar altın fiyatlarında meydana gelebilecek değişmelerle ilgili önerilerde bulundu. Peki borsada yatırım yaparken nelere dikkat etmek gerekir? İşte detaylar…

   Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, açılışta yüzde 0,71 azalışla 109.051,32 puana geriledi ve böylece borsa haftaya düşüş ile başlamış oldu.

   Holding endeksi yüzde 0,38 ve bankacılık endeksi yüzde 1,07 düşme gösterdi. Sektör endeksleri içerisinde en fazla kazandıranlar ise yüzde 0,36 ile tekstil, deri en fazla gerileme gösteren ise yüzde 2,57 ile turizm oldu.

   Uzmanlar borsa da meydana gelen dalgalanmalar ilgili bilgi verdi. Borsanın sınırlı bir oranda düşüş yaptığını bu durumunda insanların normalleşmeyi satın almaları ile ilgili bir durum olduğu kaydetti. Borsanın yatırımcılarına en büyük uyarı ise borsa seçerken çok dikkat etmek gerektiği konusunda. Endekselere bağlı değil de hisselere göre hareket etmek gerektiğini kaydetti.

   ALTIN DÜŞECEK Mİ?

   Uzmanlar, Altının her zaman olduğu gibi günümüzde de yatırım için en güvenilir limanlar arasında yer almaya devam ettiğini kaydetti. altında zaman zaman düşüşlerin olacağını ama bu rakamların çok yüksek olmayacağının altının onsunun 1700 doların altına inmeyecek gibi göründüğünü ifade ettiler. Tam altın, yarım altın, çeyrek altın ve gram altın ile ilgili bekleyişin haftanın açılması ile birlikte başladığı ifade ediliyor.

   Peki altında son durum nedir? Güncel altın fiyatlarını sizler için derledik. İşte altının alış ve satış fiyatları…

   ALTIN FİYATLARI

   TAM ALTIN

   Alış fiyatı: 2.443,20 TL

   Satış fiyatı: 2.467,10 TL

   YARIM ALTIN

   Alış Fiyatı: 1.226,30 TL

   Satış Fiyatı: 1.236,90 TL

   ÇEYREK ALTIN

   Alış Fiyatı: 613,10 TL

   Satış Fiyatı: 619,70 TL

   GRAM ALTIN

   Alış Fiyatı: 376,58 TL

   Satış Fiyatı: 376,68 TL

   Altın fiyatlarının nasıl gideceği ile ilgili yatırımcılar büyük merakta geçen hafta 380 TL’nin üzerine çıkan gram altın haftaya 376 TL ile devam ediyor. Peki altın düşüşüne devam edecek mi? Yeniden yükselişe geçebilecek mi? Uzmanlar altın ile ilgili fikirlerini sunmaya devam edecekler. Önümüzdeki günlerde altın ile ilgili meydana gelen dalgalanmalara haberimizde yer vereceğiz. Altının son durumunu ve uzman görüşlerini için haberlerimi takip edebilirsiniz.

   ETİKETLER: , ,
   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.