Emekliler nasıl düşük faizli kredi alır?

   12.06.2020
   Emekliler nasıl düşük faizli kredi alır?

   Emeklilerin uzun süredir beklediği müjde geldi. İhtiyaç hissettikleri anda düşük faizle kredi alabilecekler. Çekilecek kredi tutarının taksitlerinin emekli maaşının yüzde 70’ini geçmeyecek durumda olması gerekir. Kredi almak isteyen kişilerin emekli maaşını aldığı banka üzerinde kredi talebini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Aynı zamanda bir de banka tarafından belirlenmiş olan 75 yaş sınırının üzerine çıkılmamış olması önemli şartlar arasında yer alıyor. Yine aynı şekilde diğer kredilerde olduğu gibi kişinin kredi sicilinin temiz olması ile birlikte hakkında yasal veya idari borç takibinin olmaması gerekir. Emeklilere düşük faizle kredi veren bankalar hangileridir? İşte emeklilere düşük faizle kredi veren bankalar…

   Bankalar tarafından emekli aylığının devlet güvencesinde olması kredi vermekte kolaylık sağlıyor. Koronavirüs salgını sonrası ekonomiyi az da olsa ferahlatmak adına bankalar çeşitli kampanya dönemleri başlattı. Özellikle kamu bankaları aldıkları kararlarla birlikte ellerini taşın altına koymayı seçtiler. Her bankanın kredi noktasında kendi içlerinde birtakım düzenleri bulunmaktadır. Ancak emekli vatandaşlar için kredi çekebilmek için mutlaka belirlenen şartlara uyması gerekir.

   BANKALARIN EMEKLİLER KREDİ FIRSATLARI

   HALKBANK

   Emekli müşterilerine özel kredi fırsatlarını Halkbank Mutlu Emekli kredisi ile başlatmıştır. En üst limitin 50 bin TL olarak belirlendiği ve 60 aya kadar varan vade seçeneği ile birlikte yüzde 0.98 faiz oranı uygulanmıştır.

   ING BANK

   Emekli maaşını ING üzerinden çeken emekli vatandaşlara özel Turuncu Ekstra ile nakit promosyon imkanı sunulmaktadır. Yine aynı şekilde 60 aya varan vade seçeneği ile birlikte 3 ay erteleme ve yüzde 0.79 oranında başlayan faiz imkanı sunulmaktadır.

   ZİRAAT BANKASI

   “Emeklinin Artısı Kredi Paketi” ile birlikte emeklilik maaşını Ziraat Bankası’ından alan emeklilere konut ve nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kredi seçeneği sunulmaktadır. Böylece emeklilere ihtiyaç kredisi için 20 bin TL tutarında 60 ay vade seçeneği ile aylık yüzde 0.98 faiz oranı ile kredi verilmektedir. Konut kredisi için ise 100 bin TL için 120 ay vade ve aylık yüzde 0.94 faiz oranı sunan kredi imkanı sağlanmaktadır.

   Bankaların emeklilere veya diğer müşterilerine sunduğu faiz oranları günlük alınan kararlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu bakımdan bankanın şubesi ile iletişime geçerek doğru ve güvenilir bilgi edinerek ödeme koşulları ve taksitler hakkında emekliler detaylı bilgi edinebilirler.

   EMEKLİLERDE ARANAN ŞARTLAR

   Emeklilerin faizli veya faizsiz kredi imkanından faydalanabilmesi için aşağıdaki şartları sağlıyor olması gerekir.

   • Emekli kişiler her yaşta kredi çekemezler bu nedenle kredi çekebilmek için aranan yaş sınır 75’tir ve üzerine kredi vermezler.
   • Her ne kadar emekli maaşı devlet güvencesinde olmuş olsa da kredi çekecek emeklinin kara listesinde olmaması gerekir.
   • Çekilecek kredi miktarının taksitinin emeklilik maaşının yarısından fazla olmaması gerekir.
   • Kredi taksit sayısında aranan üst limit her zaman 36 ay ile 48 ay arası değişiklik göstermektedir.
   • Gayrimenkulünü ipotek ettirerek kredi çekmek isteyen emekli için ise evli ise eşinin yazılı ve imzalı onayının olması gerekir.

    

    

   ETİKETLER:
   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.