2. el araç fiyatları ne zaman düşer?

   09.06.2020
   2. el araç fiyatları ne zaman düşer?

   Normalleşme süreci ile birlikte sosyal hayatı canlandırmak adına kamu bankaları tarafından 4 farklı alan için düşük faizli kredi imkanı sağlandı. Bu noktada sıfır ve ikinci el araç almak isteyenlerinde yüzü güldü. Peki taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılır? 2. El araba fiyatları ne zaman düşecek?

   Otomobil sahibi olmak isteyenler için geçen hafta üç kamu bankası tarafından müjdeli haber gelmişti. Vakıfbank, Halk Bankası ve Ziraat Bankası tarafından normalleşme sürecinde sosyal hayatı canlandırmak amacı ile uygun faiz oranları ile taşıt kredisi paketleri hazırlandı. Taşıt kredisi ile birlikte ikinci el araç piyasasında büyük hareketlik meydana geldi. Hareketlilik ile beraber araçların fiyatlarında da ciddi oradan bir yükseliş olduğu görüldü. Gözler araç fiyatlarının ne zaman düşeceğinde.

   TAŞIT KREDİSİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

   İkinci el ya da sıfır araç almak isteyen vatandaşlar öncelikle başvurularını Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank’a iletmeleri gerekmektedir. Sıfır araç almak isteyenlerin dikkat etmeleri gereken en önemli detay seçecekleri aracın yerli üretim olmasıdır. Bu konuda anlaşmalı markaları takip etmeleri gerekir.

   Anlaşmalı markalar şunlardır;

   Ticari araçlar: Fiat, Ford, BMC, ,GAZ, Isuzu, Güleryüz, Karsan, Otokar, Mercedes,

   Binek araçlar: Toyota, Ford, Fiat, Hyundai, Honda

   ÖDEME KOŞULLARI NELERDİR?

   Taşıt kredisi destek paketinden yararlanmak isteyen kişiler, anlaşmalı yerli üretim yapan otomobil firmanlarından 0 km alacakları taşıt için belli marka ve model için aylık yüzde 0,49’dan başlayan faiz oranları ile 60 aya kadar varan vade seçenekleri ile 120.000 TL’ye kadar,

   2. el araçlar içinde 7 yaşına kadar olması koşulu ile aylık yüzde 0,82 faiz oranı ile 6 ay ödemesiz dönem olmak üzere 60 aya kadar varan vade seçeneği ile 150.000 TL’ye kadar krediden yararlanılabilmektedir.

   ARAÇ FİYATLARI DÜŞER Mİ?

   Tüm sektörlerin olduğu gibi pandemi sürecinden otomotiv sektörünün de önemli ölçüde etkilendiğini ve özellikle ikinci el araçların satışta durma noktasına geldiğini ifade etti. Sektörü hareketlendirmek adında kamu bankaları tarafından alınan kararın son derece yerinde olduğunu ifade ettiler. Bu süreçte ikinci el araç piyasasında meydana gelen yükselişe uzmanlarında anlam veremediklerini, hatta ikinci el araçların zaman zaman sıfır araç fiyatlarının da üstüne çıktığını ifade etti. Galeri ve oto pazarlar yerine sadece internetten fiyat araştırılmasına girildiği için ikinci el araç fiyatlarının arttığını ancak Pazar araştırılması yapıldığı takdirde bu yükselişin önüne geçileceğini ifade etti. Aynı zamanda internet üzerinden sadece fotoğrafını görülen araç için kaparo verilmemesi gerektiğini mutlaka işten anlayan bir uzman göze müracaat etmek gerektiğini ifade etti.

   Verilen bu kredilerle birlikte satışın canlanacağını ve güzel bir hareketlik meydana geleceğini ifade eden uzmanlar, kredilerin açıklanması ile birlikte yoğunluğun daha fazla artacağını belirtiyor. Kredi oranları ile birlikte galericilere de bir canlılık geldiğini yılın ikinci yarısı ile birlikte hareketliliğin artacağını ifade ediliyor.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.