Altın yükselecek mi?

   08.06.2020
   Altın yükselecek mi?

   Borsa yatırımcılarını sevindiren Borsa İstanbul, BIST 100 endeksinin kritik seviyelere ulaşarak güne 110 bin 331 puandan giriş yaptı. Borsa yatırımcılarına tavsiyelerde bulunan uzmanlar, küçük yatırımcıların hisse seçerken dikkatli olması gerektiğini ve ifade ederken bu noktadan sonra hisse seçerken de çok daha dikkatli olmak gerektiğini vurguladı. Aynı zamanda uzmanlar altın alacak yatırımcıları uyardı. Altın tekrar yükselişe geçecek mi? İşte tüm detaylar…

   15 Mayıs tarihinde başlayan ve Cuma günün kapanışına kadar olan süreçte BIST 100 endeksi, 13 günlük ralli ile tarihinin hiç durmadan en uzun süreli çıkışını meydana getirdi. Bu hareket sonrasında şimdi herkesin gözü yeni haftaya çevrildi. Yeni haftaya da yükselişle başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BIST100), yüzde 0.28 yükselerek 110 bin 331 puan ile giriş yaptı. Bu yüksek girişin peşinden akıllara hemen “Borsa İstanbul rekorunu 14. güne taşır mı” sorusunu getirdi.

   Borsa İstanbul’da meydana gelen büyük yükselişin ardından uzmanlar, altın hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. Altın yatırımcılarını önemli ölçüde ilgilendiren bu yorumlar altının ilerleyişi hakkında önemli ipuçları verdi.

   KRİTİK PUAN 108.000

   Bugün borsanın yatay ve pozitif bir seyirle açıldığını ifade eden uzmanlar, borsada şu anlık hedefin 112.000 puan seviyelerine çıkmak olduğunu belirttiler. Uzmanlar, özellikle borsada meydana gelebilecek bir düzeltme hareketine vurgu yaparak 108.000 puan seviyesine dikkat çektiler.

   Özellikle küçük yatırımcıların hisse seçimine dikkat etmesi gerektiğini ifade eden uzmanlar, borsa yatırımcılarına önemli tavsiyelerde bulundular ve bu noktadan sonra biraz hisse seçmek gerektiğini vurguladılar.

   Yabancılarında borsaya gelmesi ile birlikte burada özellikle bankacılık hisseleriyle de yeni bir ralli döneminin oluşabileceğini belirttiler. Faizlerinde düşmesi ile birlikte risk iştahında hem yurt dışı hem de yurt içi borsalarında arttığını ifade eden uzmanlar, piyasalarda şimdilerde normalleşmenin fiyatladığını bu noktadan sonra gerçek pandeminin etkilerinin fiyatlara yansıyacağını belirtti.

   Altın fiyatları

   ALTINDA YÜKSELİŞ OLABİLİR

   Altın yatırımcısına yönelikte önemli açıklamalar yapan uzmanlar, altının düğün sezonunda açılması ile birlikte altında özellikle iç piyasa da bir yükselişin olabileceğini vurguladı. Altın yatırımcılarına yönelik ise özellikle gram altının 370 TL’nin altında seviyelerde iken alış zamanın olduğu ifade edildi. yatırımcıların altını alırken günlük yatırım aracı olarak görmemeleri gerektiğini ve uzun vadeli olarak bir yatırım aracı olarak değerlendirmeleri gerektiğini vurguladı.

   Altının önümüzdeki günlerde önemli bir seviyeye geleceğini vurgulayan uzmanlar özellikle düğün sezonunun da açılması ile birlikte yeniden bir yükselişe geçeceğini belirttiler.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.