İş Bankası kredi kampanyası!

   08.06.2020
   İş Bankası kredi kampanyası!

   Normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte vakıf bankaları hazırladıkları destek paketlerini duyurmuştu. Bunun üzerine Türkiye İş Bankası tarafından da normalleşme süreci kapsamında başlatılan destek paketleri duyuruldu. “El Birliği İle Devam Destek Paket”i olarak tanıttığı pakette işletmelerin her türlü finansman desteğini karşılayabilmek adına KOBİ’lere maaş destek, kira destek, şehir içi yolcu taşımacılığı sektörüne ve eczacılara özel kredi faiz oranları uygulanacak.

   Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Şahismail Şimşek, yaptığı açıklamada yeni paketle birlikte esnafın, küçük işletmelerin, çiftçilerin ve KOBİ’lerin işe dönüş ve yeniden açılış süreçlerinde destek olmayı hedeflediklerini virüsle ortaya çıkan pandemi sürecini empati üzerine inşa etmeye çalıştıklarını ifade etti.

   Salgın sürecinde ödemelerin ertelenebilmesi için müşterilerinin evlerinden, işyerlerinden ayrılmadan yapacakları işlemleri dijital olarak hızlı bir şekilde tamamlayabilmeleri için 6 aya kadar da ödemesiz dönem ile birlikte uygun koşullu kredi sunduklarını ifade etti. Normalleşme süreci ile birlikte ülke ekonomisine destek vermek amacı ile çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini belirtti.

   KİRA VE MAAŞ DESTEĞİ

   Şahismail Şimşek, açıkladıkları destek paketi kapsamında bir taraftan müşterilerinin üretimlerinin devam etmesi ve ticari mal alımda sıkıntıya düşmemeleri için, diğer yandan da işlerinde yeteri bir seviyeye ulaşana kadar kira ve maaş noktasında finansman için ödemesiz dönem ile birlikte uygun faiz oranlı Kira Destek Kredisi ile birlikte Maaş Destek Kredisi imkanı sağladıklarını belirtti. Paket kapsamında sektörü ayrımı yapmayacaklarını en fazla etkilenen eğlence ve turizm sektörlerine de büyük oranda destek vereceklerini belirtti.

   Salgın sonrası müşterilerin işlerini dijitalleşme noktasında talepleri olmasına bağlı olarak bu konuda işleri dijitalleştirmek isteyenlere paket kapsamında 6 ay ödemesiz dönem olmak üzere 36 ay vadeye varan Dijital Dönüşüm Kredisi sunulmaktadır. Paketten yararlanacak müşterilere ise teknoloji iştiraki İşNet’in hizmetlerinden de uygun imkanlarla yararlanabilecekler. İşNet ile ortaklaşa müşterilere sunulan ücretsiz olarak verilen e fatura ve e SMM kampanyasının devam edeceği belirtildi.

   Tüm bu paketlerle birlikte ticari kartları da kullanarak harcamalarında 3 aya kadar erteleme ve 18 aya kadar vade yapan ve taksitlendirme yapabilen esnaflar, bunların yanı sıra özel oranlarla birlikte taksitli nakit avans kullanabilecek, İşim Kart, İşim POS, ticari ek hesap gibi farklı ürünlerden de yararlanabilecekler.

   İHRACAT KREDİLERİ

   Paket içerisinde önemli noktalardan biri de ihracatın olduğu ifade ediliyor. İhracatı artırmak ve iyi bir noktaya getirmek adına ihracat finansmanı için ihracat kredisi kampanyaları yapılmaya devam edeceğini ifade eden Şimşek, bu noktada TL ya da en yüksek limit olarak 2 milyon Dolar/Euro uygun vade ve ödeme seçenekleri ile yeni bir kampanyanın başlayacağının müjdesini verdi. Bu dönemde ihracatı artırmak için müşterilere sanat fuarlar ve fiziki fuarlara katılım için kredi ile destekleyeceklerini belirtti. Bu noktada ihracatçı müşteriler için EUR / USD 25.000.-‘a kadar 1 yıl vadeli ihracat taahhütlü döviz kredisi kullanabileceklerini belirtti. Yine ihracat kredisi kullanan müşterilere özel olarak 3 ay süreli Anadolu Sigorta’dan emtia taşıma sigortası ürününden yüzde 10 indirimli olarak faydalanabilecekler.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.