İş Bankası El Birliği İle Devam Destek Kredisi nedir?

   07.06.2020
   İş Bankası El Birliği İle Devam Destek Kredisi nedir?

   Normalleşme süreci ile birlikte bankalar destek paketleri açıklamaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde kamu bankaları konut kredisinden taşıt kredisine, tatil kredisinden sosyal hayatı destek kredisine pek çok başlıkta kredi paketi açıklamıştı. Şimdi bu bankalara İş Bankası da katıldı.

   Koronavirüs sürecinde müşterilerine yönelik özel çözümler sunan Türkiye İş Bankası, normalleşme sürecinde de tüm vatandaşlara yönelik destek paketini açıkladı. “El Birliği İle Devam Destek Paketi” ismi ile açıkladığı paket kapsamında KOBİ sermaye ihtiyaçları, maaş destekleri, kira destekleri, şehir içi yolcu taşımacılığı sektörüne destekler ve eczacılara yönelik destekler özel kredi faiz oranlarıyla verilecektir. Söz konusu pakette dijital dönüşüm kredisi ile ihracatçılara ve çiftçilere yönelik krediler de yer almaktadır.
   Peki, İş Bankası “El Birliği İle Devam Destek Paketi nedir? Hangi olanakları sağlıyor ve kimler başvurabiliyor? Kredi Faiz oranları nedir? Tüm detaylar yazımızı içeriğinde…

   İş Bankası açıkladığı paketle, esnafın, küçük işletmelerin, KOBİ’lerin ve çiftçilerin işe dönüş ve yeniden açılış süreçleri için gerekli olan finansmanı sağlamayı hedeflemektedir. Koronavirüs sürecinde ve sonrasında Türkiye ekonomisine destek verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini belirten banka yetkilileri, salgın döneminde ödemelerin ertelenmesini, müşterilerin evlerinden, işyerlerinden ayrılmadan işlemlerini dijital kanallar üzerinden hızlıca tamamlayabilmeleri adına özel hizmetler sunduklarını ifade ediyorlar. Açıklanan destek paketinde ise uygun koşullu krediler 6 ay geri ödemesiz olarak verilecek.

   İŞVERENE MAAŞ VE KİRA DESTEK KREDİSİ

   Türkiye İş Bankası, “El Birliği İle Devam Destek Paketi” kapsamında müşterilerinin üretim giderleri ve ticari mal alım finansmanını karşılamak ve aynı zamanda işlerinde yeterli gelire kavuşuncaya kadar maaş ve kira ödemelerinde ihtiyaç duyacakları finansmanı karşılamak amacıyla kredi desteği sağlayacak. Krediler geri ödemesiz dönem ve uygun faiz oranlı olarak verilecek. Destek paket kapsamında “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi”nden faydalanamayanlara KGF ile aynı koşullarla banka kaynaklarından kredi kullandırma imkanını da veren İş Bankası, bu kredi imkanlarından sektör ayrımı yapmaksızın herkesi faydalandıracak. Buna virüs salgınından en çok etkilenen turizm ve eğlence sektörleri de dahildir.

   ŞEHİR İÇİ YOLCU TAŞIMACILIĞI VE ECZACILARA ÖZEL KREDİLER

   İş Bankası, koronavirüs sürecinde en çok etkilenen şehiriçi yolcu taşımacılığı sektörü için de Şehir içi Yolcu Taşımacılığı Kredisi (ŞİYTK) ismiyle uygun faiz oranlarında finansman desteği sağlayacak.
   Banka, ayrıca özverili çalışmalarından dolayı eczacılık sektörüne de özel faiz oranlı kredi desteği sağlayacak.

   DİJİTALLEŞMEYE 6 AY ÖDEMESİZ 36 AY VADELİ KREDİ DESTEĞİ

   İş Bankası açıkladığı “El Birliği İle Devam Destek Paketi” kapsamında, salgın sonrası dönemde işlerini dijitalleştirmek isteyen müşterilerine 6 ay geri ödemesiz ve 36 aya kadar vadeli “Dijital Dönüşüm Kredisi” ismiyle finansman desteği sağlayacak. Bu paketten yararlanacak olan banka müşterileri ayrıca İş Bankası’nın teknoloji iştiraki olan İşNet’in farklı hizmetlerinden de avantajlı olarak yararlanabilecek. Bankanın bu kapsamda İşNet ile işbirliği içerisinde müşterilerine sunmaya başladığı ücretsiz e fatura ve e SMM kampanyaları da devam etmektedir.
   Açıklanan kredi paketiyle birlikte esnaflar, ticari kart harcamalarına 3 ay erteleme, 18 ay vade ve taksitlendirme imkanına sahip olacaklar. Ayrıca taksitli nakit avans, ticari ek hesap, İşim Kart, İşim POS gibi ürünlerden de faydalanabilecekler.

   İHRACATIN FİNANSMANI İÇİN KREDİ İMKANI

   Destek paketinin en önemli muhataplarından biri de ihracatçılardır. İş Bankası, ihracatın finansmanı için ihracat kredisi kampanyaları yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda, Türk Lirası veya en çok 2 milyon Dolar veya Euro limitli olmak üzere farklı vade ve ödeme seçenekleriyle yeni bir kampanya başlatıyor. Banka, ihracatçı müşterilerinin sanal fuarlara ve fiziki fuarlara katılması için katılım kredisi ile finansman desteği sağlayacak. Bu kapsamda ihracatçı müşterilerine 25.000 Euro/Dolar’a kadar 1 yıl vadeli ihracat taahhütlü döviz kredisi kullandırabilecek. İhracat kredisi kullanan müşteriler ayrıca, 3 ay boyunca Anadolu Sigorta’dan emtia taşıma sigortası ürününü %10 indirimli olarak kullanabilecek.

   ÇİFTÇİLERE ÖZEL İMECE KART AVANTAJLARI SUNUYOR

   El Birliği İle Devam Destek Kredisi’nden tarım sektörü ve üreticiler de uygun ödeme ve vade seçenekleriyle verilecek olan finansman desteklerinden faydalanabilecek. Tarım sektörü ve üreticiler ayrıca, “İmece Kart” ile yapılan tarımsal su ve elektrik ödemelerinde salgın döneminde verilen ilave 1 ay faizsiz dönem avantajından Haziran ayında da yararlanabilecek. Bununla birlikte “Anadolu Hayat Emeklilik” ve “Anadolu Sigorta”nın sunduğu özel çözümlerden de yararlanabilecekler.

   KÜÇÜK İŞLETMELERE GELECEĞE ÖDE PLATFORMU DESTEĞİ

   İşletmelere, hiçbir ücret ödemeden veya taahhüt vermeden online iş yerlerinden satış ve tahsilat yapma imkanı tanıyan; müşterilere de online mağazalardan geleceğin alışverişini herhangi bir ücret ödemeden önceden yapabilmesine imkan tanıyan www.gelecegeode.com internet sitesin de sponsor olan İş Bankası, El Birliği ile Destek Paketi’nin yanı sıra 3. parti ortaklıklarıyla özverili çalışmaya devam edecek.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.