Ziraat Bankası sosyal hayatı destek kredisine nasıl başvurulur?

   Ziraat Bankası sosyal hayatı destek kredisine nasıl başvurulur?

   Pandemi sürecinde normalleşme adımlarıyla birlikte birçok kurum ve kuruluş harekete geçmiş ve sürecin hızlandırılması adına çeşitli ekonomik ve sosyal paketler açıklamıştır.

   Bu kapsamda Ziraat Bankası başta olmak üzere Vakıfbank, Halkbank gibi kamu bankaları konut kredisinden taşıt kredisine, sosyal destek kredisinden tatil kredisine kadar pek çok kredi paketi açıklamıştır. Bu kredi paketleri vatandaşların sosyal ve ekonomik anlamda ihtiyacı olan finansmanı karşılayacak ve aynı zamanda üretici kesim de desteklenerek ülke ekonomisi hareketlendirilecektir.

   Hazine ve Maliye Bakanlığı öncülüğünde ve teşvikiyle devreye sokulan kredi paketleri ihtiyaç sahibi halka rahat bir nefes aldıracak. Gerekli olan finansman ihtiyaçlarına da en uygun koşullarda ve en uygun geri ödeme seçenekleriyle sahip olacaklar. Her dönem halkın yanında olan ve ihtiyaçlarını en uygun koşullarda sağlamasına olanak sağlayan Ziraat Bankası, açıkladığı Sosyal Hayatı Destekleme Kredisi ile bir kez daha halkının yanında olduğunu göstermiştir. Peki, Ziraat Bankası Sosyal Hayatı Destekleme Kredisi faiz oranları nedir? Sosyal Hayatı Destekleme Kredisi’ne nasıl başvurulur ve kredinin limiti ne kadardır? Tüm detaylar haberimizin içeriğinde…

   ZİRAAT BANKASI SOSYAL HAYATI DESTEKLEME KREDİSİ NEDİR?

   Ziraat Bankası, koronavirüs salgınından normalleşme sürecine geçiş doğrultusunda sosyal hayatın canlanması ve ekonominin hareketlenmesiyle birlikte vatandaşların oluşacak finansman ihtiyaçlarının uygun şartlarda karşılanması ve yerli üretim yapan firmaların desteklenmesi amacıyla “Sosyal Hayatı Destek Katkı Paylı Faturalı Kredi Paketi” ile “Sosyal Hayatı Destek Faturalı Kredi Paketi”ni hayata geçirdi.
   Şimdi bu sosyal hayatı destek kredilerinin detaylarına hep birlikte bakalım.

   ZİRAAT BANKASI SOSYAL HAYATI DESTEK KATKI PAYLI FATURALI KREDİ PAKETİ

   Ziraat Bankası, anlaşmalı olduğu ve yerli üretim yapan mobilya, elektronik, beyaz eşya, ev tekstil, çeyiz ve bisiklet firmalarından yapılacak olan alışverişlerde kullanılacak finansman ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak kredi desteği vereceğini duyurdu. Bu kredi paketini de sosyal hayatı destek katkı paylı faturalı kredi paketi olarak isimlendirmiştir.
   Vatandaşlar, satına alacakları ürünlerin ödeme tutarlarını gösteren fatura veya yapılan ödemeye ilişkin firmadan alınan taahhütname ile banka şubelerine başvuruda bulunabilecekler.
   Ziraat Bankası ile anlaşmalı firmalar 5 Haziran 2020 tarihi itibarıyla bankanın resmi web sitesinden açıklanacaktır. Krediye başvuracak vatandaşlar buradan takip edebilirler.
   İlgili firmalardan yapılacak alışverişlerden sonra Sosyal Hayatı Destek Katkı Paylı Faturalı Tüketici Kredisi firmanın hesabına aktarılacaktır.

   KATKI PAYLI FATURALI KREDİ PAKETİ ÖZELLİKLERİ

   • Kredi alt limit 3.000 liradan başlayacak ve üst limit 30.000 liraya kadar olacak.
   • Kredi 6 ay geri ödemesiz olarak verilecek.
   • En çok 60 aya kadar vadelendirme yapılacak.
   • Kredi için belirlenen aylık faiz oranı yüzde 0,55 olarak uygulanacak.
   • Kredi anlaşmalı firmalardan yapılacak satın alımlar için geçerli olacak.
   • Anlaşmalı firmalar Ziraat Bankası web sitesinde yayımlanacaktır.

   KATKI PAYLI FATURALI KREDİ PAKETİ ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

   • 10.000 lira kredi tutarı, 60 ay vade, 6 ay geri ödemesiz dönem, aylık yüzde 0,55 faiz oranı, yıllık 8,454 faiz oranı, 50 lira kredi tahsil ücreti ve 228 lira aylık geri ödeme tutarı olarak belirlenmiştir.

   ZİRAAT BANKASI SOSYAL HAYATI DESTEK FATURALI KREDİ PAKETİ

   Ziraat Bankası, anlaşması bulunmayan ve yerli üretim yapan firmalardan satın alacağı mobilya, kahverengi küçük ev aletleri, ev boya-seramik-kapı ve pencere sistemleri ev tekstil, çeyiz ve bisiklet harcamalarını kredilendirmek isteyen tüm bireysel vatandaşlara faturalı tüketici kredisi vereceğini açıkladı.
   Vatandaşlar, satın alacağı ürünlerin ödeme tutarlarını gösteren fatura veya yapılan ödemeye ilişkin firmadan alınan taahhütname ile banka şubelerine başvuruda bulunabilecek.
   İlgili firmalardan yapılacak alışverişlerden sonra Faturalı Tüketici Kredisi firmanın hesabına aktarılacaktır.

   FATURALI KREDİ PAKETİ ÖZELLİKLERİ

   • Kredi alt limit 3.000 liradan başlayacak ve üst limit 30.000 liraya kadar olacak.
   • Kredi 6 ay geri ödemesiz olarak verilecek.
   • En çok 60 aya kadar vadelendirme yapılacak.
   • Kredi için belirlenen aylık faiz oranı yüzde 0,82 olarak uygulanacak.
   • Satıcı firmanın Ziraat Bankası müşterisi olması zorunludur.
   • Cep Telefonu, Bilgisayar ve Tablet alımları krediye konu edilemeyecek.
   • Banka gerekli görülmesi halinde kredi koşullarında değişiklik yapma ve kampanyayı durdurma hakkını saklı tutar.

   FATURALI KREDİ PAKETİ ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

   • 10.000 lira kredi tutarı, 60 ay vade, 6 ay geri ödemesiz dönem, aylık 0,82 faiz oranı, yıllık 12,7266 faiz oranı, 50 lira kredi tahsil ücreti ve 252 lira aylık geri ödeme tutarı olarak belirlenmiştir.

   ZİRAAT BANKASI SOSYAL HAYATI DESTEK KREDİSİNE NASIL BAŞVURULUR?

   ne başvurular 5 Haziran 2020 tarihi itibarıyla başlayacaktır. Başvurular tüm Ziraat Bankası şubelerinden şahsen yapılacak. Yukarıda belirlenen şartlar, alışveriş yapılan fatura ve taahhütnameler ile bankanın isteyebileceği diğer evrakların hazır edilmesi durumunda başvuru işlemi gerçekleştirilecek.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.