Halkbank sosyal destek kredisine nasıl başvurulur?

   Halkbank sosyal destek kredisine nasıl başvurulur?

   Koronavirüs sürecinde normalleşme adımları arka arkaya atılırken, Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası gibi kamu bankaları sosyal hayatın canlanması ve ekonominin hareketlenmesi için kredi paketlerini devreye aldı.

   Söz konusu kamu bankaları, konut kredisi başta olmak üzere taşıt kredisi, tatil kredisi ve sosyal hayatı destek kredisi gibi kredi paketlerini ortak bir açıklamayla duyurdular. Vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanması, yerli üretimin desteklenmesi ve ülke ekonomisinin hareketlenmesi için Hazine ve Maliye Bakanlığı öncülüğünde ve teşvikiyle bu kredi paketleri açıklandı.

   Halkbank da bu zorlu süreçte ihtiyaç sahibi halkın ve üreticinin yanında yer alarak, sosyal hayatı destekleme kredisi vereceğini açıklamıştır. Peki, Halkbank sosyal hayatı destekleme kredisi faiz oranları ne kadar? Kredi limitleri ne kadar ve Halkbank sosyal destek kredisine nasıl başvurulur? Tüm detaylar haberimizin içeriğinde…

   HALKBANK SOSYAL HAYATI DESTEKLEME KREDİSİ NEDİR?

   Halkbank, küresel pandemiden normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması ile birlikte vatandaşların mobilya, elektronik, beyaz eşya, ev boya-seramik-kapı ve pencere sistemleri, ev tekstil, çeyiz, küçük ev aletleri vb. ihtiyaçlarını uygun koşullarda sağlayabilmesi için kredi destek paketi açıklamıştır. Açıklanan bu kredi paketine sosyal hayatı destekleme kredisi denilir.

   SOSYAL HAYATI DESTEKLEME KREDİSİ FAİZ ORANLARI NE KADAR?

   Halkbank, sosyal hayatı destek kredisi faiz oranları, yerli üretim yapan anlaşmalı firmalar ve yerli üretim yapan ancak anlaşmalı olmayan firmalar için farklılık göstermektedir. Buna göre;
   • Halkbank sosyal hayatı destekleme kredisi faiz oranı, ürünlerin anlaşmalı firmalardan alınması durumunda aylık yüzde 0,55 olarak belirlenmiştir.
   • Halkbank sosyal hayatı destekleme kredisi faiz oranı, ürünlerin anlaşmalı olmayan firmalardan alınması durumunda aylık yüzde 0,82 olarak belirlenmiştir.
   • Krediler 6 ay geri ödemesiz ve 60 ay vade seçenekleriyle verilecektir.

   SOSYAL HAYATI DESTEKLEME KREDİSİNİN ÖZELLİKLERİ

   • Kredi tutarı en çok 30.000 liraya kadar verilecektir.
   • En çok 6 ay geri ödemesiz olarak verilecektir.
   • Vade süresi en çok 60 ay olarak sınırlandırılmıştır.
   • Kredi için belirlenen aylık faiz oranı anlaşmalı firmalardan yapılacak alışverişler için yüzde 0,55 olarak uygulanacaktır.
   • Kredi için belirlenen aylık faiz oranı anlaşmalı olmayan firmalardan yapılacak alışverişlerde yüzde 0,82 olarak uygulanacaktır.
   • Ürüne ait faiz oranı, bankadan en az kredi taksit tutarı kadar Açık Hesap açtıran, Hayat Sigortası yaptıran ve bankadan Kredi Kartını talep eden müşteriler için geçerlidir.
   • Hayat sigortası primi, müşterinin yaşı, cinsiyeti ve kredi tutarına bağlı olarak değişmekte olup, 10.000 TL 60 ay vadeli kredi kullanan 35 yaşında erkek müşteri için bir yıllık sigorta primi 30,93 TL’dir.
   • Halkbank, gerektiğinde kredi şartlarında değişiklik yapma ve kredi kullandırımını durdurma hakkını saklı tutar.

   SOSYAL HAYATI DESTEKLEME KREDİSİ ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

   • Halkbank anlaşmalı firmalardan yapılan alışveriş için ödeme tablosu: 10.000 lira kredi tutarı, 60 ay vade, aylık 0,55 faiz oranı ve 229 lira aylık geri ödeme tutarı olarak hesaplanmıştır.

   • Halkbank anlaşmalı olmayan firmalardan yapılan alışveriş için ödeme tablosu: 10.000 lira kredi tutarı, 60 ay vade, aylık 0,82 faiz oranı ve 251 lira aylık geri ödeme tutarı olarak hesaplanmıştır.


   HALKBANK SOSYAL HAYATI DESTEKLEME KREDİSİNE NASIL BAŞVURULUR?

   Halkbank sosyal hayatı destekleme kredisine başvurular 5 Haziran 2020 tarihi itibarıyla başlayacaktır. Başvurular tüm Halkbank şubelerine şahsen yapılacaktır. Yukarıda belirlenen şartların sağlanması ve bankanın isteyeceği varsa başka belgelerle birlikte başvurular gerçekleştirilecek. Uygun görülen başvurular için ödemeler gerçekleştirilecektir.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.