Vakıfbank taşıt kredisine nasıl başvurulur?

   Vakıfbank taşıt kredisine nasıl başvurulur?

   Koronavirüsle mücadelede normalleşme adımlarının atıldığı bu günlerde Vakıfbank başta olmak üzere kamu bankaları, sürece katkı sunmak amacıyla konut kredisi paketi, taşıt kredisi paketi, tatil kredisi paketi ve sosyal ihtiyaç destek kredisi paketi olarak 4 başlıkta yeni kredi paketi açıkladı.

   Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası gibi kamu bankaları, vatandaşın finansman ihtiyaçlarına daha kolay ulaşabilmesi, sosyal hayatın canlanması ve ekonominin hareketlenmesi için yukarıda bahsettiğimiz 4 başlıktaki kredi paketini hayata geçirdi. Bunlardan biri de taşıt kredisi paketidir. Peki, Vakıfbank taşıt kredisi nedir? Taşıt kredisi faiz oranları kaçtır ve Vakıfbank taşıt kredisine nasıl başvuru yapılır? Tüm detaylar haberimizin içeriğinde…

   VAKIFBANK TAŞIT KREDİSİ NEDİR?

   Vakıfbank, taşıt kredisi paketini iki farklı kategoride vatandaşlara sunmaktadır. Birincisi, yerli üretim yapan ve bankayla anlaşmalı firmalardan sıfır km binek araç (motosiklet de dahil) ve sıfır km ticari araç alacak olan gerçek müşteri ve kurumsal müşteriler için verilen Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi- Katkı Paylı Kredi. İkincisi ise, ikinci el binek araç ve ticari araç satın alacak gerçek müşteri veya kurumsal müşteriler için verilen İkinci El Taşıt-Motosiklet Kredisi’dir.

   A- Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi – Katkı Paylı

   Vakıfbank, yerli üretim yapan ve bankayla anlaşmalı firmalardan sıfır km birinci el otomobil, motosiklet veya ticari araç satın almak isteyen bireysel ya da kurumsal müşterilere uygun faiz oranları ve uygun vadelerde kredi imkanı sunmaktadır. Kredi 36 ay vadeli olarak verilecektir.
   • Sıfır km olarak alınacak binek araç ya da ticari araçlar için uygulanacak kredi faiz oranı ise firmalara göre değişiklik göstermekle birlikte aylık yüzde 0,49 ile yüzde 0,69 arasında değişen oranlardadır.
   • Kredi Tahsis Ücreti kredi tutarının yüzde 0,5’i olup kredi tahsis ücreti üzerinden yüzde 5 Banka Sigorta ve Muamele Vergisi (BSMV) alınmaktadır.

   B- İkinci El Taşıt-Motosiklet Kredisi

   • Vakıfbank, ikinci el binek araç (buna motosikletler de dahil) veya ticari araç satın alacak bireysel ya da kurumsal müşterilerine uygun şartlarda kredi imkanı sunmaktadır. Bu krediler en çok 6 ay geri ödemesiz ve 60 ay vadeli olarak verilmektedir.
   • İkinci el binek ve ticari araçlar için uygulanacak kredi faiz oranı ise yüzde 0,82 olarak belirlenmiştir.
   • Kredi Tahsis Ücreti kredi tutarının yüzde 0,5’i olup kredi tahsis ücreti üzerinden yüzde 5 Banka Sigorta ve Muamele Vergisi (BSMV) alınmaktadır.
   • İkinci el binet otomobil ve ticari taşıt kredisinde limit en yüksek 150.000 liradır.
   • Kredi verilecek araçların yaşı en çok 7 yıl olarak belirlenmiştir.

   VAKIFBANK BİNEK ARAÇLAR İÇİN ANLAŞMALI MARKALAR

   Vakıfbank taşıt kredisinin kullanılabilmesi için aşağıdaki yerli üretim yapan araç markalarından satın alınması gerekmektedir:
   • Fiat,
   • Honda,
   • Hyundai,
   • Toyota.

   VAKIFBANK TAŞIT KREDİSİ ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

   1. El Sıfır Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi örnek ödeme tablosu: 50.000 lira kredi, 36 ay vade, aylık yüzde 0,69 faiz oranı, 1.611,86 aylık geri ödeme tutarı ve yüzde 10,7983 yıllık faiz oranı olarak belirlenmiştir.

   2. El Taşıt Destek Kredisi binek otomobil örnek ödeme tablosu: 50.000 lira kredi, 36 ay vade, aylık yüzde 0,82 faiz oranı, 752 lira aylık geri ödeme tutarı ve yüzde 12,0850 yıllık faiz oranı olarak belirlenmiştir.


   VAKIFBANK TAŞIT KREDİSİNE NASIL BAŞVURU YAPILIR?

   Vakıfbank’ın resmi sitesinde yer alan bilgilere göre başvurular 5 Haziran 2020 tarihi itibarıyla başlamış olacak. Başvurular tüm Vakıfbank şubeleri üzerinden gerçekleştirilecek. Kredi kullanım şartlarını Vakıfbank belirleyecektir. Başvurucu kişiler kredi alma şartlarını taşıması ve gerekli evrakları hazırlaması durumunda başvuruları başarıyla gerçekleştirilecek.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.