Ziraat Bankası konut kredisine nasıl başvurulur?

   02.06.2020
   Ziraat Bankası konut kredisine nasıl başvurulur?

   Geçtiğimiz günlerde normalleşmeye başladığımız koronavirüs sürecinde sosyal yaşamdan ekonomiye, ticaretten üretime pek çok adım atıldı.

   Normalleşme adımlarına katkı sunmak, duran ekonomik faaliyetlerin yeniden hareketlenmesini sağlamak ve vatandaşların finansman ihtiyaçlarını karşılamak üzere 3 kamu bankası 4 başlık altında kredi paketi açıkladı.

   Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank gibi kamu bankaları 1 Haziran 2020 tarihi itibarıyla ortak bir açıklamayla konut, taşıt, sosyal destek ve tatil kredileri olarak 4 başlıktan oluşan kredi paketini devreye soktuklarını duyurdular. Bu bankalardan biri de Ziraat Bankası’dır. Ziraat Bankası her dönem halkının yanında olduğu gibi bu dönemde de yine halkının yanında olmuştur. Bu kapsamda başta konut kredisi olmak üzere, taşıt, sosyal destek ve tatil kredi paketlerini açıklamıştır. Açıklanan kredi paketlerinin olanakları oldukça tatmin edicidir.
   Peki, Ziraat Bankası avantajlı konut kredisi nedir? Konut kredi faizleri ne kadar ve Ziraat Bankası konut kredisi başvurusu nasıl yapılır? Tüm detaylar haberimizin içeriğinde…

   ZİRAAT BANKASI AVANTAJLI KONUT KREDİSİ NEDİR?

   Ziraat Bankası, ev sahibi olmak isten vatandaşların finansman ihtiyaçlarını uygun faiz oranlarında ve vadelerle karşılamak için kredi paketi açıklamıştır. Banka tarihinde belki de ilk defa bu kadar düşük faiz oranıyla konut kredisi imkanı sunulmaktadır. Bu sebeple avantajlı konut kredisi olarak anılmaktadır.

   ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

   Ziraat Bankası’nın uygun koşullarda vermeyi planladığı konut kredisinin özellikleri aşağıdaki gibidir.
   • Ziraat Bankası, müşterilerine sıfır konut ve ikinci el konut satın alımlarında Avantajlı Konut Kredisi vermektedir.
   • İstanbul, Ankara ve İzmir için azami kredi limiti 750.000 lira olarak verilecek.
   • Bu 3 büyük il dışında kalan diğer tüm iller için konut kredisi 500.000 lira olarak verilecek.
   • Konut kredisi 12 ay geri ödemesiz olarak verilecek.
   • Vade süresi en çok 180 ay olarak belirlenmiştir.
   • Bu krediden her müşteri yalnızca bir defa yararlanabilecek.
   • Kredi için Bankkart, KMH, talimat ürünü ve internet bankacılığı zorunludur.
   • Son olarak, BES, AZG, DASK, Konut Sigortası, KASKO, Eşya Sigortası, Klasik Sivil Yangın Sigortası gibi ürünlerden en az üçüne sahip olunması gerekiyor.

   ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI NE KADAR?

   Ziraat Bankası avantajlı konut kredisi faiz oranları satın alınacak konutun sıfır ve ikinci el olmasına göre değişiklik göstermektedir. Buna göre faiz oranları aşağıdaki gibidir:
   • Sıfır konutlar için kredi faiz oranı aylık yüzde 0,64 olarak ve 180 ay vade ile verilmektedir. Kredi tahsil ücreti için de 500 lira alınacaktır.
   • İkinci el konutlar için kredi faiz oranı aylık yüzde 0,74 olarak ve 180 ay vade ile verilecek. Kredi tahsil ücreti için de 500 lira alınacak.

   ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ MALİYET TABLOSU

   • Sıfır konutlar için örnek maliyet tablosu: 100.000 lira kredi, 180 ay vade, yüzde 0,64 aylık faiz oranı, yüzde 8,1777 yıllık faiz oranı, 500 lira kredi tahsil ücreti ve 937 lira aylık geri ödeme tutarı olarak belirlenmiştir.

   • İkinci el konutlar için örnek maliyet tablosu: 100.000 lira kredi, 180 ay vade, yüzde 0,74 faiz oranı, yüzde 9,4825 yıllık faiz oranı, 500 lira kredi tahsil ücreti ve 1.007 lira aylık geri ödeme tutarı olarak belirlenmiştir.

   ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

   Ziraat Bankası avantajlı konut kredisine başvurular 2 Haziran 2020 tarihi itibarıyla başlamaktadır.
   Başvurular tüm Ziraat Bankası şubelerinden şahsen müracaat edilerek yapılabilmektedir. Ayrıca Ziraat Bankası çağrı merkezleri üzerinden detaylı bilgi alınabilmektedir.
   Banka başvuru için belli başlı bazı şartların yerine getirilmesini talep edebilir. Ayrıca istenilecek evrakların da tamamlanması gerekmektedir. Evrakların tamamlanması ve gerekli şartların sağlanması durumunda başvuru işlemleri gerçekleştirilebilecek.
   NOT: Banka gerekli görülmesi halinde kredi koşullarında değişiklik yapma ve kampanyayı durdurma hakkını saklı tutar.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.