Vakıfbank konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

   02.06.2020
   Vakıfbank konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

   Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, pandemi döneminde normalleşme adımlarının atıldığı bu günlerde kamu bankalarının vatandaşların finansman ihtiyaçlarını karşılamak ve ekonominin canlanmasını sağlamak amacıyla kredi paketleri açıklayacağını duyurmuştu.

   Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank gibi kamu bankaları 1 Haziran 2020 tarihi itibarıyla ortak bir açıklama yaparak başta konut kredisi olmak üzere, taşıt, sosyal destek ve tatil kredisi olmak üzere 4 başlıkta kredi paketi açıkladılar.
   Kredi paketi açıklayan kamu bankalarından biri de Vakıfbank’tır. Vakıfbank konut kredisi başta olmak üzere taşıt, sosyal destek kredisi ve tatil kredisi vermektedir. Bu kredilerin faiz oranları oldukça uygun olup vadeleri de uzun sürelidir. Peki, Vakıfbank konut kredisi limiti ne kadar? Başvurular nasıl yapılır? Tüm detaylar haberimizin içeriğinde…

   VAKIFBANK AVANTAJLI KONUT KREDİSİ NEDİR?

   Vakıfbank, ev sahibi olmak isteyen ancak finansmanı olmayan vatandaşların finansman ihtiyaçlarını karşılamak ve ekonominin canlanmasını sağlamak amacıyla uygun koşullarda konut kredisi paketini açıkladı. Avantajlı olmasının sebebi ise tarihin en uygun faiz oranlı kredisinin verilmesinden kaynaklanmaktadır. Aşağıda Vakıfbank konut kredisinin özelliklerini paylaşacağız.

   VAKIFBANK KONUT KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

   Vakıfbank konut kredisi kampanyası sıfır, birinci el ve ikinci el konutlar için geçerli olacaktır.
   • Üç büyük şehir olan İstanbul, Ankara ve İzmir için kredi üst limiti 750.000 lira olarak belirlenmiştir.
   • Bu üç büyük şehir dışında kalan şehirler için kredi üst limiti 500.000 lira olarak belirlenmiştir.
   • Vakıfbank konut kredisi kapsamında kullanılan krediler eşit taksitli geri ödemeli şeklinde olacak.
   • Kredi en çok 12 ay geri ödemesiz olacak verilecek.
   • Müşteri isteğine göre geri ödemesiz dönem kısaltılabilecek.
   • Konut kredisi için azami vade 180 ay’dır.

   VAKIFBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI NE KADAR?

   Vakıfbank avantajlı konut kredisi faiz oranları konutun sıfır ve ikinci el olmasına göre değişiklik göstermektedir. Buna göre,
   • Sıfır konutlar için; 180 ay vade ve aylık yüzde 0,64 faiz oranı uygulanacak. Kredi üzerinden yüzde 0,5 tahsil ücreti alınacaktır.
   • İkinci el konutlar için; 180 ay vade ve aylık yüzde 0,74 faiz oranı uygulanacak. Kredi tutarı üzerinden yüzde 0,5 tahsil ücreti alınacak.

   VAKIFBANK KONUT KREDİSİ ÖRNEK FAİZ MALİYET TABLOSU

   • Sıfır konutlar için örnek faiz maliyet tablosu: 100.000 lira kredi, 120 ay vade, yüzde 0,64 aylık faiz oranı, 1.100 lira ekspertiz ücreti, kredi tutarı üzerinden yüzde 0,5 kredi tahsil ücreti, yüzde 0,6708 aylık faiz ödeme oranı, yüzde 8,3531 yıllık faiz ödeme oranı şeklindedir.

   • 2. El konutlar örnek faiz maliyet tablosu: 100.000 lira kredi, 120 ay vade, yüzde 0,74 aylık faiz oranı, 1.100 lira ekspertiz ücreti, kredi tutarı üzerinden yüzde 0,5 kredi tahsil ücreti, yüzde 0,7715 aylık faiz ödeme oranı, yüzde 9,6612 yıllık faiz oranı şeklindedir.

   Not: Konut sigortası, DASK prim tutarı, konutun lokasyonu ve m² gibi kriterlere göre değişiklik göstermekte olup, konut paket, DASK ve hayat sigortası maliyet hesaplamasına dahil edilmemiştir. Toplam maliyet oranları örnek vade ve örnek tutar üzerinden hesaplanmıştır.

   VAKIFBANK KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

   Vakıfbank konut kredisine başvurular 2 Haziran 2020 tarihi itibarıyla başlamış bulunmaktadır. Başvurular iki farklı yolla yapılabilmektedir.
   • Vakıfbank avantajlı konut kredisine ilk olarak Vakıfbank şubelerine şahsen yapılacak müracaatla başvurulabilir.
   • Diğer yol da çağrı merkezleri aranarak yapılabilmektedir.
   • 444 0 724 numaralı çağrı merkezi aranır. Telefonun (5) rakamına basılır. Ardından “Başvuru İşlemleri” menüsü için (2) tuşuna basılır. Daha sonra “Kredi Başvurusu” için (1) tuşuna basılır. Ardından da “Konut Kredisi Başvurusu” menüsü üzerinden başvuru işlemi gerçekleştirilir.
   • Daha detaylı bilgi için en yakın Vakıfbank şubesine başvurulabilir.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.