Halkbank taşıt kredisine nasıl başvurulur?

   02.06.2020
   Halkbank taşıt kredisine nasıl başvurulur?

   Kamu bankaları, koronavirüste normalleşme sürecine girerken konuttan taşıta, sosyal ihtiyaçlardan tatile kadar pek çok alanda yeni bir kredi paketi açıkladı.

   Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank gibi kamu bankaları, pandemide normalleşme sürecine geçiş, sosyal hayatın canlanması ve ekonominin hareketlenmesi için vatandaşların finansman ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla uygun şartlarda 4 yeni kredi paketini hayata geçirdiler. Bu kredi paketlerinden birisi de taşıt kredisi paketidir. Peki, Halkbank taşıt kredisi paketi nedir? Kredi faiz oranları kaçtır ve başvurular nasıl yapılacak? Detaylar haberimizin içeriğinde…

   HALKBANK TAŞIT KREDİSİ NEDİR?

   Halkbank, açıkladığı taşıt kredisini iki başlık altında vermektedir. Bunlardan biri Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi, yani katkı paylı kredi diyebiliriz. Diğeri ise, İkinci El taşıt Kredisidir.

   A- Yerli Üretime Özel taşıt Kredisi
   • Halkbank, yerli üretim yapan ve anlaşmalı firmalardan sıfır km otomobil, motosiklet veya ticari araç satın almak isteyen gerçek kişi ya da kurumsal müşterilere uygun şartlarda kredi imkanı sunmaktadır. Kredi imkanları anlaşmalı firmalarda değişkenlik göstermekle birlikte 6 ay geri ödemesiz olmak üzere toplamda 60 ay vadeli olacak.
   • Sıfır km alınacak binek ya da ticari araçlar için uygulanacak kredi faiz oranı ise yüzde 0,49 ile yüzde 0,69 arasında değişen oranlarda olacaktır.

   B- İkinci El Taşıt Kredisi
   • Halkbank, ikinci el binek araç (buna motosikletler de dahil) veya ticari araç satın alacak gerçek kişi ya da kurumsal müşterilerine uygun şartlarda kredi imkanı sunmaktadır. Bu krediler en çok 6 ay geri ödemesiz ve 60 ay vadeli olarak verilmektedir.
   • İkinci el binek ve ticari araçlar için uygulanacak kredi faiz oranı ise yüzde 0,82 olarak belirlenmiştir.
   • Öte yandan ikinci el binek ya da ticari araçlar için verilecek azami kredi limiti 150 bin lira olarak belirlenmiştir.
   • Son olarak verilecek kredi, aracın kasko değeri üzerinden hesaplanarak verilecek ve en çok 7 yaşa kadar olan araçlar için verilecek.

   HALKBANK TAŞIT KREDİSİ ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

   Halkbank’ın iki başlık altında verdiği taşıt kredisi örnek geri ödeme tablosu da aşağıdaki gibidir:
   • Binek otomobil için 6 ay geri ödemesiz örnek ödeme tablosu: 50.000 lira kredi, 6+54=60 ay vade, 1.253 lira aylık geri ödeme, 67.647 lira toplam geri ödeme.

   • Ticari taşıtlar için 6 ay geri ödemesiz örnek ödeme tablosu: 50.000 lira kredi, 6+54=60 ay vade, 1.223 lira aylık geri ödeme, 66.043 lira toplam geri ödeme şeklinde olmaktadır.

   HALKBAN TAŞIT KREDİSİNE BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

   Halkbank taşıt kredileri için başvurular 5 Haziran 2020 tarihi itibarıyla başlayacaktır. Başvurular tüm Halkbank şubeleri üzerinden şahsen yapılacaktır. Kredi alım şartlarını da banka ilgili başvuruculara bildirecektir. Gerekli evrakların hazır edilmesi ve şartların sağlanması durumunda başvuru işlemi gerçekleştirilecektir.

   Detaylı bilgi için Halkbank şubelerine başvuru yapılabilir.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.