Tatil kredisi veren bankalar hangileri?

   02.06.2020
   Tatil kredisi veren bankalar hangileri?

   Koronavirüs sürecinde normalleşme adımlarıyla birlikte 3 kamu bankası tatil kredisiyle bu sürece katkıda bulunacağını açıkladı.

   Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank gibi kamu bankaları vatandaşların tatil ve seyahat ihtiyaçlarını finanse etmek amacıyla 10.000 liralık kredi desteği sağlayacağını açıkladı. Uygun faiz oranlarıyla verilecek olan krediler 6 ay geri ödemesiz ve 36 ay vadeli olacak. Peki, tatil kredisi faiz oranları ne olacak ve başvurular nasıl yapılacak? Detaylar haberimizin içeriğinde…

   TATİL KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

   Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak geçtiğimiz günlerde yeni destek paketlerinin açıklanacağını duyurmuştu. 1 Haziran 2020 tarihi itibarıyla bu paketin detayları da belli oldu. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank gibi kamu bankaları tatil kredisi başta olmak üzere kredi paketlerini açıkladı. Buna göre, söz konusu bu 3 banka 4 farklı kredi desteği açıkladı. Bunlar; konut kredisi, taşıt kredisi, tatil kredisi ve sosyal hayatı destekleme kredisi gibi kredi paketlerdir.

   TATİL KREDİSİ MİKTARI NE KADAR?

   Ziraat bankası, Halkbank ve Vakıfbank gibi kamu bankaları, maaşlarını bu bankalar aracılığıyla alan emekli ve çalışanların tatil ve seyahat finansman ihtiyaçlarını karşılamak için 10.000 lira kredi desteği verecek. Bu destek hem vatandaşların tatil ihtiyacını karşılayacak hem de turizm sektörü desteklenmiş olacak. Söz konusu bankalarla anlaşma yapan seyahat acentelerinden paket satın almak isteyen vatandaşlara 10 bin liraya kadar 6 ay geri ödemesiz 36 ay vadeli uygun faiz oranıyla kredi desteği verilecek. Bu krediden faydalanmak için tatil paketinin anlaşmalı seyahat acentelerinden alınacak olması zorunludur.

   TATİL KREDİSİ FAİZ ORANLARI NE KADAR?

   Tatil yapmak isteyen ve finansmana ihtiyacı olan vatandaşlar için 3 kamu bankası 10 bin liraya kadar uygun koşullarda kredi vereceğini açıkladı. Bu kredilerin kullanılabilmesi için tatil paketinin, bankalarla anlaşmalı seyahat acentelerinden alınıyor olması gerektiğini yukarıda belirtmiştik.
   10 bin liralık kredinin faiz oranı ise yüzde 0,67 olarak uygulanacaktır. Bu kredilerin 1. ve 2. taksitleri banka ve ilgili firma tarafından ödenecek olup müşteriler ilk taksitini 9 ay sonra ödemeye başlayacak. Anlaşmalı firmalar ise bankaların web sitelerinde açıklanacak.

   • Tatil destek tüketici kredisi örnek ödeme tablosu ise şu şekildedir: 10.000 liralık kredi, 36 ay vade, 421 lira aylık geri ödeme, 11.789 lira toplam geri ödeme olacaktır.
   Öte yandan kredi kartı ile ödemelere özel imkanlar da sunulmaktadır. Buna göre, seyahat acenteleriyle yapılacak anlaşmalarla tatil paketlerini kredi kartından ödeyecek müşteriler için; 3 ay geri ödemesiz ve 15 ay taklitli ödeme peşin fiyatına yapılacaktır.
   Diğer kredi paketlerinin detayları hakkında bilgi almak için bu MAKALEMİZİ inceleyebilirsiniz.


   TATİL KREDİSİNE BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

   Tatil kredisi vereceğini duyuran kamu bankaları, kredi için ne zaman başvuruları alacağını henüz açıklamadı. Ancak bu hafta içinde başvuruların başlaması öngörülüyor. Krediye nasıl başvurulacağı ise bankaların açıklamalarından sonra belli olacak. Detaylı bilgi için ilgili kamu bankalarının şubelerine başvurulmalıdır.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.