Yeni kredi paketinde neler var?

   01.06.2020
   Yeni kredi paketinde neler var?

   Normalleşmenin de başlaması ile birlikte sosyal hayatı canlandırmak adına kamu bankaları tarafından yeni kredi paketleri 1 Haziran tarihinden itibaren başladı. İşte açıklanan yeni kredi paketinin detayları…

   Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası tarafından tüketicileri canlandırmak adına dört yeni kredi paketi ilan edildi. Bu pakette konut, taşıt, tatil ve mobilya paketleri sunulmaktadır.

   Konut kredisinde ev sahibi olmak isteyenler için hem sıfır evler hem de ikinci el evler olmak üzere iki ayrı alanda farklı faiz oranları sunulmaktadır. Sıfır ev almak isteyen vatandaşlar için yüzde 0,64 faiz oranı ile finansman desteği sunulmaktadır. İkinci el ev almak isteyenlere ise yüzde 0,74 faiz oranı ile finansman desteği imkanı sağlanmaktadır. Ev sahibi olmak isteyenler için son derece önemli bir fırsat olarak değerlendirilebilir. Aynı zamanda bu kredi imkanı ile birlikte kişiler 12 ay ödemesiz dönemde sunulmaktadır.

   TAŞIT KREDİSİ

   Taşıt kredisinde Yerli üretim yapan anlaşmalı firmalardan sıfır km binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilerimize firmalar ile yapılan anlaşmalar bazında değişmek üzere aylık olarak yüzde 0,49 ile yüzde 0,69 faiz oranı arasında kredi imkanı sunulmaktadır. Bu konuda sıfır taşıt alınacak firma ile veya banka ile iletişime geçmek daha net bir sonuç almak için yeterli olacaktır.

   İKİNCİ EL TAŞIT KREDİSİ

   İkinci elde taşıt kredisi kullanmak isteyenler için ise ikinci el binek araç (motosiklet dahil) ya da ticari araç almak isteyen bireysel/kurumsal müşterilere ise yüzde 0,82 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunulmaktadır. Taşıt kredisinde ise müşterilere en fazla 6 ay ödeme yapmadan 60 ay vade ile ikinci el otomobil ve binek taşıt kredilerinde en yüksek limit 150 bin TL olarak belirlenmiştir.

   7 yaşa kadar olan kredilendirilecek olup, kredi tutarı da kasko değerine göre hesaplanacaktır.

   SOSYAL HAYAT DESTEK KREDİSİ

   Bireysel müşterilerin sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına yerli üretim yapan elektronik, beyaz eşya, mobilya, pencere sistemleri, çeyiz, ev tekstili, bisiklet ve boya-seramik-kapı sektörlerini desteklemek amacı ile ile minimum 3 bin TL en yüksekte 30 bin TL oranında kredi imkanı sunulmaktadır. Bu kredi ile birlikte 6 ay ödeme yapılmadan en fazla 60 ay vade ile aylık olarak yüzde 0,55 oranında faiz uygulanarak finansman desteği sağlanacaktır. Anlaşmalı firmalarla yapılacak kredi fırsatı ile ilgili detaylar ilgili bankaların web sitesinde ilan edilecektir.

   TATİL DESTEK KREDİSİ

   Tatil yapmak isteyen maaşlı çalışan veya emekliler için tatil giderlerini karşılayabilmek adına uygun şartlarda krediler sunulmaktadır.

   Kamu bankaları ile anlaşma yapan acenteler tatil paketi kapsamında 10 bin TL’ye kadar 6 ay ödemesiz dönem imkanı ile 36 ay vade fırsatı sunulmaktadır. Bu kapsamda müşterilerin kredi de kullanacakları faiz oranı ise aylık yüzde 0.67 oranına denk gelmektedir.

   Tatil destek kredi paketi ile ilgili başvurular kamu bankaları tarafından bu hafta içi başvuruları alınmaya başlanacaktır. İlgili bankanın en yakın şubesi ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.