Milli ve tabiat parkları ne zaman açılacak?

   30.05.2020
   Milli ve tabiat parkları ne zaman açılacak?

   Koronavirüsle mücadele kapsamında kapatılan 44 milli park ve 249 tabiat parkı yeniden açılışa hazırlanıyor.

   Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, koronavisüs dolayısıyla kapatılan milli ve tabiat parkların yeniden açılacağını müjdeleyerek, bu alanlardaki tesislerin bakım ve temizliği için gerekli adımların atıldığını ve vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uyarak doğayla baş başa vakit geçirebileceklerini söyledi. Peki, Milli ve Tabiat parkları ne zaman ne zaman açılacak? Tesislerde hangi önlemler alınacak? Detaylar haberimizin içeriğinde…

   MİLLİ VE TABİAT PARKLARI 1 HAZİRAN’DA AÇILACAK

   Koronavirüs salgını dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında kapatılan milli park ve tabiat parkları, normalleşme süreciyle birlikte yeniden açılmaya hazırlanıyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, kapatılan milli ve tabiat parklarının açılışıyla ilgili olarak, 1 Haziran itibarıyla 44 milli park ve 249 tabiat parkının yeniden hizmete açılacağını belitti. Bakan Pakdemirli, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından kapatılan alanların yeniden hizmete açılmasıyla ilgili gerekli önlemleri aldığını ve bu alanlarda bulunan tesislerinde gerekli temizliklerinin yapıldığını belitti.

   KORUMA ALTINDA OLAN PARKLAR CAZİBE MERKEZİ

   Koronavirüs salgını dolayısıyla uzun süredir dışarıya çıkamayan ve sosyal izolasyonda olan vatandaşlar, 1 Haziran itibarıyla milli parklar ve tabiat parklarını ziyaret edebilecek. Bakan Bekir Pakdemirli, koruma altındaki milli ve tabiat parklarının özellikle büyükşehirlerdeki vatandaşlar için bir cazibe merkezi olduğunu ve bu alanların havası, suyu, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra eğlenme, dinlenme ve boş zamanları değerlendirme merkezi olduğunu söyledi. Bu nedenle hali hazırda kapalı olan 44 milli park ve 249 tabiat parkının açılışının vatandaşları çok sevindireceği değerlendirmesinde bulundu.

   GEREKLİ BAKIM VE TEMİZLİKLER YAPILDI

   Açılışa hazırlanan milli ve tabiat parklarında yer alan tesislerin tüm bakım ve temizliklerinin yapıldığını belirten Bakan Pakdemirli, vatandaşların da gerekli sosyal mesafeye uyarak doğayla baş başa ve huzur içinde vakit geçirmeleri temennisinde bulundu. Pakdemirli ayrıca, maske takılması ve gerekli hijyen kurallarına da uyulması gerektiği uyarılarında da bulundu.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.