PTT hesap bakiyesi sorgulama nasıl yapılır?

   27.05.2020
   PTT hesap bakiyesi sorgulama nasıl yapılır?

   Önceden bankacılık hizmeti vermeyen PTT, son yıllarda verdiği hizmetlerin içerisine bankacılık hizmetleri de eklenmiştir. Peki PTT yatan paralara ilişkin bilgi nasıl öğrenilir? PTT hesap bakiye nasıl sorgulanır?

   e-Devlet üzerinden PTT hesabına yatan para sorgulama işlemi yapılabilmektedir. PTT hesabına yatan para olup olmadığını, bir miktar para yattığının çok kısa sürede öğrenilebilmektedir. TCKN ile PTT bakiye sorgulama işlemini ve hesap ile ilişkin tüm detaylara ulaşabilir ve hesabı inceleyebilirsiniz. PTT hesap numarasına ilişkin bilgi almak isteyen kişiler PTT kart üzerinde hesap numarasının yazmadığını bilmeleri gerekir. Hesap bilgilerine ilişkin numaraları öğrenmek için şubeden veya telefon yardımı ile öğrenebilirler. Telefon üzerinden işlem yapmak isteyen müşterilerin telefon şifrelerini almaları gerekir.

   PTT hesap bakiye

   PTT hesap bakiye

   PARA SORGULAMA

   PTT müşterisi olmayabilirsiniz ve adınıza PTT üzerinden para yatabilir. Böyle bir durumda kişiler para çekebilmektedirler. Ancak adınıza yatan paranın yatıp yatmadığını sorgulamak gerekir. Bunun için kişinin yapması gereken PTT şubesine giderek gişe memurundan adına para yatıp yatmadığını kimliği ile sorgulayabilir.

   TC İLE PARA SORGULAMA

   PTT müşterisi olan bir kişinin adına para yatıp yatmadığını öğrenmesi daha kolay gerçekleşir. PTT mobil uygulaması ve PTTmatik üzerinde öğrenebilirsiniz. ALO PTT numarası olan 444 1 788 ile iletişime geçmek yeterlidir. Aynı zamanda PTT resmi internet sitesi üzerinden online işlemler bölümünden hesap bakiyesi öğrenebilmektedir. Tüm bunların yanında PTT Bonus Kart hesap bakiyesi ve işlemlerini de yapılabilmektedir. Bunu da telefon bankacılığı üzerinden yapılabileceği gibi internet sitesi üzerinden de yapılabilmektedir.

   PTT kart üzerinde hesap numarası yazmamaktadır. Bunu ancak şubeden ya da telefonla öğrenmek mümkün. Telefon üzerinden işlem yapmak isteyen kişilerin öncelikle PTT telefon şifresi almaları gerekmektedir. Bunu da telefon üzerinden birkaç güvenlik adımını gerçekleştirerek yapmak mümkün oluyor.

   E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILAN İŞLEMLER

   E-Devlet içerisinde yer alan PTT sayfası üzerinde bir takım işlemler yapmak mümkün. Peki e-Devlet üzerinden hangi işlemler yapılabiliyor? İşte e-Devlet üzerinden yapılan işlemler;

   • Trafik Cezası Ödeme
   • Havale İşlemleri
   • HGS Bakiye ve Yükleme
   • Ekstre İşlemleri
   • Borç Sorgulama
   • Tapu Ödeme

   Yukarıda belirtilen işlemlerin yanı sıra pek çok işlem e-Devlet üzerinden yapılabilmektedir. Şubeye gitmeye gerek kalmadan kişiler e-Devlet PTT sayfası üzerinden pek çok işlem yapılmaktadır.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.