Banka kartı şifresi nasıl alınır?

   24.05.2020
   Banka kartı şifresi nasıl alınır?

   Banka kartı şifre alma işlemi, yeni kredi kartı ve banka kartı alımlarında yapılan ilk şifre belirleme işlemdir.

   Bir banka müşterisi, hesap açtırdıktan sonra banka kartı, kredi kartı veya her ikisini de bankadan talep edebilmektedir. Talep edilen banka ya da kredi kartları kurye aracılığıyla adreslere gönderilmektedir. Gelen kartlar için banka bazen geçici şifre verir bazen de kart alındıktan sonra şifre belirleme işlemi yapılır. Şifresi olmayan kartlar için ilgili bankaların müşteri hizmetleri ile irtibata geçilip şifreler belirlenebilir.

   Banka kartı şifreleri; müşterisi olunan bankanın ilgili şubesine gidilerek alınabilir. Şifre belirlemek için diğer bankacılık platformları da kullanılabilir. Geçici şifre verildiyse bankanın herhangi bir ATM’sine gidilerek belirlediğiniz şifreniz ile değiştirmeniz gerekmektedir. Şifre verilmediyse; SMS yoluyla belirlenebilir. Cep telefonu mesaj bölümüne isim soy isim, alınan kart numarasının son 4 hanesi, ve kullanılmak istenen 4 rakamlı şifre bankanın verdiği numaraya mesaj gönderilir. Banka SMS yoluyla şifrenizi onaylamış olacaktır.
   Şimdi İş Bankası, Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası, Denizbank, HSCB bak gibi bankaların kart şifresi nasıl alınır bunların detaylarını paylaşacağız.

   İŞ BANKASI BANKA KARTI ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

   İş Bankası müşterileri talep ettikleri banka kartının şifresini alabilmek için, bankanın 0850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramaları gerekir. Telesekreter tarafından sorulan güvenlik soruları cevaplandıktan sonra müşteri sesli yanıt sistemine yönlendirilecek ve burada kendi kart şifrelerini oluşturabilecekler.
   İş Bankası müşterileri kart şifreleri için, bankanın internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamalarını kullanabilirler. Bununla birlikte SMS yoluyla da alınabilmektedir. SMS’le şifre almak için, cep telefonunun mesaj bölümüne SIFRE yazıp boşluk bırakıp, Kart numarasının son 4 hanesini ve belirlenen şifreyi yazarak 4402 numaralı hatta mesaj göndermeleri yeterli olacaktır.

   GARANTİ BBVA KART ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

   Garanti BBVA banka kartı şifresi almak için, bankanın 444 0 333 numaralı Alo Garanti müşteri hizmetleri merkezi aranmalıdır. Müşteri temsilcisine bağlanıldığında banka kartı ya da kredi kartı için şifre oluşturulabilmektedir. Öte yandan bankanın şubelerine yapılan şahsi başvurularda da kart şifresi alınabilmektedir.

   YAPI KREDİ BANKA KARTI ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

   Yapı Kredi Bankası müşterileri, banka kart şifresi alabilmek için bankanın tüm şifre işlemleri için oluşturduğu ortak işlem merkezini aramaları gerekmektedir. Buradan şifre oluşturulabileceği gibi online olarak da şifre alınabilmektedir. Yapı Kredi Bankası müşterilerine tek şifre ile tüm banka kartları ve internet işlemlerini yapma kolaylığı da tanımaktadır.

   ZİRAAT BANKASI BANKA KART ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

   Ziraat Bankası banka kartı şifresi alabilmek için isteyen bankanın şubelerine şahsen giderek kredi alabilirler. Şubelere gitmek istemeyen y da imkanı olmayanlar için bankanın 0850 258 00 00 numaralı müşteri hizmetleri hattı aranabilmektedir. Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra banka kartı şifresi alınabilmektedir.

   QNB FİNANSBANK BANKA KARTI ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

   QNB Finansbank banka kartı şifresi almak için birçok yöntem vardır. Bunlar aşağıdaki gibidir:
   – Bankanın internet bankacılık uygulaması kullanılarak kart şifresi oluşturulabilir.
   – Mobil bankacılık uygulaması ile şifre alınabilir. Ancak bunun için bankanın mobil bankacılık uygulaması telefona veya tablete indirilmelidir.
   – Bankanın 0850 222 0 900 numaralı müşteri hizmetleri aranarak kart şifresi alınabilir. SMS yoluyla kart şifresi alınabilir. Bunun için cep telefonu mesaj bölümüne; isim, soy isim, kart numarası ve şifre yazılarak 2850 numaralı hatta mesaj gönderilmelidir.
   – Bankanın ATM’leri aracılığıyla ve banka şubelerine bizzat gidilerek de kart şifresi alınabilmektedir.

   AKBANK BANKA KARTI ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

   Akbank banka kartı şifresi alabilmek için aşağıdaki kanallar kullanılabilir:
   – Bankanın akbank.com internet adresi üzerinden “Kart şifresi al” seçeneği üzerinden kart bilgileri ve kimlik bilgileri ile kart şifresi alınabilmektedir.
   – Bankanın 0850 222 25 25 numaralı müşteri hizmetleri aranarak kart şifresi alınabilir.
   – Akbank şubelerine şahsen başvuru yolu ve ATM’lerinden de kart şifresi alınabilir.
   – Bir başka yol da SMS yoluyla şifre almaktır. SMS’le şifre almak için cep telefonunun mesaj bölümüne; KKSIFRE yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra belirlenen kart şifresi yazılır ve 4425 numaralı hatta mesaj gönderilir. Banka mesajı onayladıktan sonra şifre kullanıma açılır.

   DENİZBANK BANKA KARTI ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

   Denizbank banka kartı şifresi almak için aşağıdaki yollar talip edilebilir:
   – Denizbank’ın 0850 222 0 800 numaralı çağrı merkezi aranarak kart şifresi alınabilir.
   – Bankanın internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamaları kullanılarak kart şifresi alınabilir.
   – Denizbank ATM’leri üzerinden kart şifresi alınabilir.
   – Denizbank şubelerine şahsen yapılan başvurularla kart şifresi alınabilir.
   – SMS yoluyla da banka kartı şifresi alınabilmektedir. SMS’le şifre alabilmek için cep telefonunun mesaj bölümüne; SIFRE yazıp boşluk bırakıp belirlenen kart şifresi yazılıp 3280’e mesaj gönderilir. Banka mesajı onayladıktan sonra kart şifresi kullanıma açılır.

   HSCB BANKA KARTI ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

   HSCB müşterileri kart şifresi alabilmek için aşağıdaki kanalları kullanabilirler.
   – Banka müşterileri banka kartı şifresi almak için bankanın 0850 211 0 117 numaralı çağrı merkezini arayabilirler. Müşteri temsilcisine ulaştıktan sonra kart şifresi oluşturulabilir.
   – Bankanın internet bankacılık uygulaması ve mobil bankacılık uygulaması üzerinden de kart şifresi alınabilmektedir.
   – SMS yoluyla banka kartı şifresi alabilmek için cep telefonunun mesaj bölümüne; SIFRE yazılıp boşluk bırakılır, ardından kart numarası yazılır ve belirlenen kart numarası yazılır. Mesaj 4477 numaralı hatta gönderilerek kart şifresi belirlenmiş olur.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.