Kredi kartı limiti nasıl artırılır?

   Kredi kartı limiti nasıl artırılır?

   Kredi kartı limitleri herkesin istediği oranda olmayabiliyor. Bazı bankalar yüksek limitli kredi kartı verebilirken, bazı bankalar da düşük limitli kredi kartı vermektedir. Bu oranlar kişinin gelirine, kredi notuna ve benzeri durumlara göre değişiklik göstermektedir.

   Düşük limitli kredi kartına sahip olan vatandaşlar bu limiti nasıl yükseltebiliriz diye araştırmalar yapıyor. İstenilen limitte bir kredi kartı sahibi olabilmek için öncelikle belirli bir gelire sahip olmak ve kredi notunun da yüksek olması gerekmektedir. Bu yazımızda kredi kartı limitlerini nasıl artırabiliriz, kredi kartı limitini etkileyen faktörler nelerdir ve kredi kartı limit artırma yöntemleri nedir? Bu konuların detaylarını siz değerli okurlarımız için paylaşıyoruz.

   KREDİ KARTI LİMİTİNİ ETKİLEYEN FAKTÖRLER NELERDİR?

   Kredi kartı limitlerini etkileyen pek çok faktör vardır. Bu faktörlerden bazıları aşağıdaki gibidir:
   – Kredi kartı sahibinin geliri kredi kartı limitini etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Düzenli aylık geliri olan kredi kartı sahibi, maaşının 4 katı limitli kredi kartı alabilmektedir. Kredi kartı alındıktan sonra ilk yıl maaşın 2 katı, sonraki yıllarda 4 katına çıkartılabilmektedir.
   – Önemli olan diğer bir neden de kredi notunun yüksek olmasıdır. Kredi notu yüksek olanlar daha yüksek limitlerde kredi kartı alabilmektedir.
   – Başka bir önemli faktör de kredi kartı ve banka ödemelerinin düzenli olarak ödenip ödenmemesi de kredi kartı limitini etkilemektedir. Kredi kartı ödemeleri ve banka borcu ödemeleri ne kadar düzenli ise kredi kartı limiti o oranda yüksek olabilmektedir.

   KREDİ NOTUNU YÜKSELMEK İÇİN NELER YAPILABİLİR?

   Kredi kartı limitini artırmak için, kredi notunun yüksek olması gerektiğini belirtmiştik. Şimdi kredi notunu yükseltmek için neler yapılabilir bunlara bakalım.
   – Hali hazırda ödemesi olan bir kredi borcu varsa bu borçlar son ödeme tarihleri geçmeden zamanında ödenmelidir.
   – Kredi kartı üzerinden otomatik ödeme talimatları verilerek düzenli ödeme yapılabilir.
   – Bankalardaki işlem hacimleri artırılabilir. Örneğin fatura, kira ve benzeri ödemeler bankalar üzerinden gerçekleştirilebilir.
   – Banka hesabına düzenli nakit giriş çıkışları da kredi notunu yükseltecektir.
   – Kredi kartı ve kredi talebini sık sık bankaya iletmek kredi notu için olumsuz bir durumdur. Bu durum bireyin paraya ihtiyacı olduğunu gösterir. Onun için sık sık kredi talebinde bulunulmamalıdır.
   – Kullanılmayan kredi kartları ve banka hesaplarının kapatılması tavsiye edilen bir durumdur.

   KREDİ KARTI LİMİTİ ARTIRMA YÖNTEMLERİ NELERDİR?

   Kredi kartı limitlerini artırmanın da bazı yol ve yöntemleri de mevcuttur. Bu yöntemlerden bazıları aşağıdaki gibidir:
   – Müşterisi olunan banka şubesi üzerinden kredi kartı limiti artırma talebinde bulunulabilir.
   – Müşterisi olunan bankanın mobil bankacılık uygulaması üzerinden kredi limiti artırma talebinde bulunulabilir.
   – Yine ilgili bankanın internet bankacılığı kullanılarak kredi kartı limiti artırma talebinde bulunulabilir.
   – SMS yoluyla da kredi kartı limiti artırma talebinde bulunulabilir.
   – Müşterisi olunan bankanın müşteri hizmetleri aranarak da limit artırma talebinde bulunulabilir.

   YAPI KREDİ BANKASI KREDİ KARTI LİMİT ARTIRMA TALEBİ YOLLARI NELERDİR?

   Yapı Kredi Bankası müşterileri, kredi kartı limitini artırmak için aşağıdaki yolları kullanabilirler.
   – Yapı Kredi Bankası şubelerine giderek gelir beyanı, iş ve kimlik bilgilerini vererek kredi kartı limiti artırma talebinde bulunabilir.
   – SMS aracılığıyla kredi kartı limiti artırma talebinde bulunulabilir. Cep telefonunun mesaj bölümüne; LIMIT yazıp boşluk bırakılır, kredi kartının son 6 hanesi girilir boşluk bırakılır, sonra belgelendirilebilir gelir tutarı girilir ve mesaj 441’e gönderilir.
   – Bankanın 444 0 444 numaralı müşteri iletişim merkezleri aranarak kredi kartı limiti artırımı talebinde bulunulabilir.
   – Mobil bankacılık üzerinden artırım talebinde bulunacak olanlar, öncelikle mobil bankacılık uygulamasına giriş yapması ve kredi kartı menüsüne girerek Kredi Kartı Limit Değişikliği sekmesi tıklanmalı ve gerekli artırım talebi iletilmelidir.
   – İnternet bankacılığını kullanacak müşteriler ise, internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra Kart Hizmetleri Seçeneğini tıklamalı, daha sonra limit işlemleri sekmesi tıklanır be limit artırım talebinde bulunulabilir.

   GARANTİ BBVA KREDİ KARTI LİMİT ARTIRIMINDA BULUNULACAK KANALLAR NELERDİR?

   Garanti BBVA kredi kart limitlerini artırma talebinde bulunmak için aşağıdaki yıllar kullanılabilmektedir.
   – Garanti BBVA internet bankacılığı aracılığıyla kredi kartı limit artırımı talebinde bulunulabilir. Bunun için internet bankacılığına girilir, limiti artırılacak kart seçimi yapılır ve limit artırım talebi iletilir.
   – Garanti BBVA mobil uygulaması üzerinden kredi kartı limiti artırım talebinde bulunulabilir. Mobil uygulamaya girildikten sonra kart menüsünden kart seçimi yapılır ve limit artırım talebinde bulunulabilir.
   – Bankanın 444 0 333 numaralı müşteri iletişim merkeziyle iletişime geçilerek kredi kart limiti artırım talebinde bulunulabilir.
   – Bankanın ATM’leri üzerinden limit işlemleri menüsü aracılığıyla kart limiti artırım talebinde bulunulabilir.
   – BonusFlaş uygulaması üzerinden kart bilgileri sekmesi tıklanarak da kart limiti artırım talebinde bulunulabilir.
   – SMS yoluyla da limit artırma talebinde bulunulabilir. Bunun için cep telefonunun mesaj bölümüne ARTIR yazılıp boşluk bırakılır, artırım talep edilecek kartın son 6 haneli numarası yazılır boşluk bırakılır, belgelendirilebilen net aylık gelir girilir ve 3340’a mesaj gönderilir.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.