18 yaş altına banka hesabı nasıl açılır?

   18 yaş altına banka hesabı nasıl açılır?

   Genel itibarıyla anne ve babalarından ayrı yatılı olarak öğrenci olan ve henüz 18 yaşına girmemiş olan bireyler için bankalarda hesap açma işlemi nasıl yapılmaktadır merak ediliyor. Diğer bir ifade ile 18 yaş altında olan bireyler için banka hesabı nasıl açılır, hesap açmak için ebeveynlerin onayı gerekir mi? Detaylar yazımızın içeriğinde.

   18 yaşın altında olan bireyler için bankalardan hesap açtırabilmek için, ebeveynlerin bireylerle bankaya gitmesi ve hesap açma onayı vermesi gerekir. 18 yaş altı banka hesap açmak için kimlik kartının veya nüfus cüzdanının olması yeterli olacaktır. Aileler de çocukları adına birikim yapabilmek için avantajlı banka hesapları açtırabilmektedir.
   Bu yazımızda hangi bankaların 18 yaş altına hesap açma onayı verdiği ve bankaların avantajlı 18 yaş altı hesaplarına dair tüm detayları paylaşacağız.

   18 YAŞ ALTININ HESAP AÇILABİLECEĞİ BANKALAR HANGİLERİDİR?

   18 yaşından küçük olup bankalardan hesap açtırmak isteyen bireyler için hesap açma izni veren bankalar aşağıdaki gibidir. Bu bankalar reşit olmayan bireylere yalnız başlarına hesap açma izni vermektedir.
   – Türkiye İş Bankası,
   – Vakıfbank,
   – Akbank,
   – Garanti BBVA,
   – Ziraat Bankası,
   – Denizbank,
   – ING bank,
   – Türkiye Ekonomi Bankası (TEB),
   – Kuveyt Türk Bankası.

   18 YAŞ ALTI İÇİN VAKIFBANK JUNİOR HESAP

   Vakıfbank Junior Hesap, 18 yaşından küçük bireyler için açılabilecek bir hesaptır. Bu bireyler ebeveynleri ile birlikte Vakıfbank’a başvurması durumunda hesaplarını açtırabilecek. Hesap için başvurular Vakıfbank şubelerinden açılmaktadır. Banka, hesabın açılmasıyla birlikte hem hesap kartı hem de kredi kartı vermektedir. Bu hesap açıldıktan sonra hesap sahibi alışveriş ve yatırım işlemine de açılmış olacaktır.

   18 YAŞINDAN KÜÇÜKLER İÇİN AKBANK EXİ 26 HESAP

   Akbank Exi 26 Hesabı 16 ile 26 yaşlar arasındaki bireyler için açılan bir hesap türüdür. Neo Exi 26 hesap olarak da geçmektedir. 18 yaşında küçük olan bireyler ebeveynlerinden biriyle banka şubesine giderek bu hesabı açtırabilmektedir. Bankanın talep ettiği şartların yerine getirilmesi durumunda kredi kartı da çıkartılabilmektedir. Banka hesabı üzerinden para çekme, para transferi ve diğer bankacılık işlemleri yapılabilmektedir.

   18 YAŞINDAN KÜÇÜKLERE İŞ BANKASINDAN İLK İMZA HESABI

   İş Bankası İlk İmza Hesabı, en az 12 yaşını doldurmuş bireyler için açılabilen bir hesaptır. 12 ile 18 yaşları arasındaki bireyler bu hesabı açtırabilmek için ebeveynlerden biri ile banka şubesine giderek ilk imza hesabı açacağını beyan etmeleri gerekir. ATM aracılığı ile para transferleri, ödeme yapma, alışveriş yapma ve diğer bankacılık işlemleri yapılabilmektedir. İstenmesi halinde kredi kartı da verilmektedir.

   18 YAŞINDAN KÜÇÜKLERE GARANTİ BBVA GENÇ KART HESABI

   Garanti BBVA Genç Kart sahibi olmak için, 18 yaşından küçük bireyler ebeveynlerinden biriyle banka şubelerine giderek bu hesabı açabilirler. Hesap açımında herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Hesap açmak için 18 yaşından küçük bireyin kimlik fotokopisi ve ebeveynin imzası yeterli olmaktadır. Garanti BBVA Genç Kart, Bonus kartın bütün özelliklerine sahiptir. Bonus kart için yapılan kampanyalardan yararlanabilir ve üye iş yerlerinden yapılan alışverişlerde Bonus puan kazanılabilir. Para transferlerinde düşük Havale ve EFT ücreti alınmaktadır.

   18 YAŞINDAN KÜÇÜKLERE ZİRAAT BANKASI GENÇ HESAP

   Ziraat Bankası Genç Hesap açmak için banka şubelerine gidilmesi ve hesap açma talebinde bulunulması gerekmektedir. Para transferlerinde EFT ve Havale işlem ücreti talep edilmemektedir. Devlet bursu alan öğrenciler burslarını bu hesap üzerinden alabilmektedirler. Bankanın sağladığı harçlık avans hizmetlerinden de yararlanılabilir. Avans limitleri aylık olarak yenilenmektedir.

   18 YAŞINDAN KÜÇÜKLERE TEB GLOBAL GENÇ HESAP

   TEB Global Genç Hesap, 25 yaşından küçük olan bireylere özel olan bir hesap türüdür. Bu hesaptan yararlanacakları banka gruplara ayırmıştır. 12-15 yaş gurubu, 16-17 yaş grubu ve 18-25 yaş grubu olarak sınıflandırılmıştır. Yaklaşık 50 ülkede bu hesaptan para çekme işlemi yapılabilmektedir. Tasarruf hesabı olarak da bilinir. Vadeli mevduat hesabı özelliklerini taşımaktadır.

   18 YAŞINDAN KÜÇÜKLERE ING TURUNCU HESAP

   ING Turuncu Hesap açmak için yaş olarak alt sınır yoktur ve Turuncu çocuk hesabı olarak da geçmektedir. Özellikle ebeveynler tarafından çocuklarına birikim hesabı olarak açılmaktadır. Para transferleri gerçekleştirilebilir. Hesaba para aktarımı için de ING Vadesi Hesap, ING Bonus Kart ve IBG Pegasus Plus Kartlar kullanılabilmektedir.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.