Hesap bakiyesi nasıl sorgulanır?

   Hesap bakiyesi nasıl sorgulanır?

   Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası müşterileri hesap ve bakiye sorgulama işlemlerini yakından takip ediliyor. Bu üç banka tarafından verilen temel ihtiyaç kredileri hesaplara yatmaya başladı. Bankalarda bulunan hesaplara ait bakiyeler SMS, internet bankacılığı ve telefon üzerinden sorgulanabiliyor.

   Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası ait hesapların bakiye sorgulamaları pek çok farklı kanal üzerinden yapılabilmektedir.

   ZİRAAT BANKASI HESAP SORGULAMA

   Ziraat Bankası hesap bakiye sorgulama işlemini müşteriler internet üzerinden yapabilmekteler. Öncesinden internet şubesine giriş yaptıktan sonra Hesaplarım ya da Hesap Bilgilerim alanından hesap bakiyeleri görülmektedir.

   Akıllı telefona sahip Ziraat Bankası müşterileri saniyeler içerisinde hesap bilgilerine ulaşabiliyorlar. Bunun için bankaya ait mobil uygulamayı cihazlarına indirmeleri gerekiyor. Sonra hesaplarına ait bilgiler ve oluşturdukları şifre yardımı ile giriş yapıp hesap bakiyelerini hemen görebiliyorlar.

   SMS yolu ile hesap bilgilerini öğrenmek isteyen müşterilerin ise yapmaları gereken BAKIYE yazıp 4747’ye sms atmalarıdır. 7 gün 24 saat istedikleri zaman hesap bakiyelerine ilişkin bilgiler hemen geliyor.

   Tüm bu yöntemlerin yanı sıra ATM’ler üzerinden de bakiye sorgulama işlemi yapılabileceği gibi Müşteri hizmetleri ile de iletişime geçerek hesap sorgulama işlemi yapılabilir.

   Ziraat Bankası çalışma saatleri 09:00 ile 17:00 arasında müşterilerine şubeler hizmet vermektedir. Belli süreliğine Ziraat Bankası EFT işlemlerinden ek ücret talep edilemeyecek.

   HALK BANKASI HESAP SORGULAMA

   Halk Bankası müşterileri hesap işlemleri ve baki sorgulama gibi işlemleri internet bankacılığı, dijital bankacılık ve telefon bankacılığı aracılığı ile yapabilmektedirler. Kolay ve hızlı şekilde işlemleri yapan müşteriler şubeye gitme gereği duymadan günün her saati hesaplarına ait bilgileri edinebiliyorlar.

   Halk Bankası müşterileri SMS ile bakiyelerini sorgulamak istediklerinde yapmaları gereken BAKIYE yazıp 3401’e mesaj atmaları gerekir.

   Halkbank çalışma saatleri 09:00 ile 17:00’dır. EFT saatlerine bakılacak olursa 2020 itibari ile müşteriler 08:00 ile 16:30 saatleri arasında EFT işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Bu saatler dışında yapılan EFT işlemleri bir sonraki güne devreder. Eğer Cuma belirtilen saatler dışında EFT yapıldıysa işlem Pazartesine gününe devreder.

   VAKIFBANK HESAP SORGULAMA

   Vakıfbank’ta hesap sorgulama işlemlerini müşterileri için bireysel bankacılık hizmetleri dahilinde sunmaktadır. İnternet şubesine giriş yapan müşteriler buradan hesap bilgilerine ulaşabilecekleri gibi mobil bankacılık üzerinden de öğrenebilmektedirler.

   Tüm bunların yanı sıra müşteri hizmetleri aracılığı ile de Vakıfbank müşterileri bakiyelerine ilişkin detaylı bilgi edinebiliyorlar.

   İnternet şubesi üzerinden öğrenmek için akıllı telefonlarına Vakıfbank mobil uygulamasını indirdikten sonra bireysel bölümünü seçip, TC Kimlik Numaraları veya müşteri numaraları ile birlikte şifreleri girmeleri gerekir. Şifresini bilmeyen müşteriler ise ‘şifremi unuttum’ sekmesine giderek kendilerine yeni şifre oluşturarak hesap bilgilerine ulaşabilirler.

   0850 222 0724 numarası aracılığı ile müşteri hizmetleri sisteminden bakiye sorgulama işlemi yapılabilmektedir.

   Vakıfbank şubeleri 09:00 ile 17:00 arasında müşterilerine hizmet vermektedir. EFT saatleri ise internet sitesi ve mobil bankacılık üzerinden belli bir süreliğine 17:15’e kadar uzatıldı. EFT işlemleri Şubelerden yapılabileceği gibi İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık ve Çağrı Merkezleri aracılığı ile de yapılabilmektedir.

   Daha detaylı bilgi almak isteyen müşteriler müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirler.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.