Yemek kartı firmalarından sıcak yemek

   13.05.2020
   Yemek kartı firmalarından sıcak yemek

   Korona virüs tedbirleri kapsamında yemek kartı şirketleri de bir takım önlemler alıyor. Yemek şirketlerin çalışanların ofis dışı ile olan temasını en aza düşürmek için sıcak yemek göndermeye başladı.

   Ofis çalışanlarının yemek ihtiyaçlarını dışarı çıkmadan karşılayabilmeleri için yemek kartı şirketleri harekete geçti. Ofis çalışanlarına sıcak ve hijyenik yemek sunmak isteyen yemek firmaları yeni projelerini hayata geçirdi. İş yerlerine ve evlere günlük sıcak yemek hizmeti sunan Meal Box ile anlaşma yapan Sodexo, iş yerlerine günlük sıcak yemek fırsatı verecek olan Meal Box, Sodexo aracılığı ile toplu olarak satın alma imkanı sunacak. 22,90 TL’ye iş yerleri çalışanları için toplu olarak yemek siparişi verebilecek.

   Sodexo İş Geliştirme ve İş Ortaklıkları Direktörü Berna Şamiloğlu Acar bir çok iş yerinin Haziran başından itibaren ofise dönüş planı içerisinde olduğunu bunun içinde yemek hizmeti veren yerlerin araştırmasına başladıklarını bildirdi. Ofise dönüş sürecinde birincil koşulun çalışanların sağlığı olduğunu ve iş verenlerin bunu gözeterek yeni normal hayata uygun olarak hareket edeceklerini bildiren, Berna Şamiloğlu Acar çalışanların öğle yemeği ihtiyaçlarını risksiz olarak gidermeleri önemli bir gündem konusu olduğunu bildir.

   Meal Box ve Sodexo arasında yapılan iş birliği sayesinde ofis çalışanlarına düzenli olarak ekonomik, hijyenik ve lezzetli yemek sunmak isteyen Sodexo, müşterilerine yemek kartları aracılığı ile günlük 22,90 TL’ye toplu yemek siparişi verebilir hale getirecek. Yapılan iş birliği ile birlikte Sodexo yemek kartları ile birlikte Meal Box’ın ekonomik ve hijyenik sinerjileri birleşmiş oldu.

   SİSTEM NASIL İŞLEYECEK

   İş yerleri için sanal bir Sodexo Restaurant Pass kart ile Meal Box abonelikleri oluşturulmuş oluyor. Şirketler Sodexo’dan online olarak talep ettiği abonelik paketi ile birlikte teslimat adresini belirliyor. Paket içerisinde 2 çeşit sıcak yemek aboneliği günlük fiyatı tüm vergiler dahil 10 günlük olarak seçilebiliyor 25,90 TL aynı paket 1 aylık olarak tercih edildiğinde ise yani 22 iş günü fiyatı tüm vergiler dahil 22,90 TL olacaktır. Ödeme ve sipariş işlemi bittiğinde hem Meal Box’a hem de şirkete sipariş detayları mail yolu ile ulaşıyor. Sonrasında firmanın belirttiği adrese özel kaplar içerisinde çalışanların sıcak yemekleri temassız ve hijyenik olarak teslim ediliyor.

   Yeni normalleşen hayata geçiş sürecinde kişilerin sosyal hayatlarında olduğu gibi iş hayatlarında da bir takım değişiklikler meydana geliyor. Özellikle hijyen ve sosyal mesafenin ön planda tutulduğu bu süreçte ofislerin yavaş yavaş açılması ile birlikte çalışanların yemek ihtiyaçlarını nasıl karşılanacağı büyük merak konusu oldu. Bu konuda dışarı ile olan teması en aza indirgemek amacı ile Meal Box ve Sodexo işe birliği yaptı. Yapılan iş birliği ile birlikte çalışanların iş yerlerine sıcak ve hijyenik yemekler ulaşacak. Böylece çalışanların dışarı ile teması en aza düşürülmüş olacak. Paket içeriği ile ilgili detayları iş yerleri Sodexo online hizmetlerinden öğrenebilirler.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.