Aktifbank ihtiyaç kredisi başvurusu

   11.05.2020
   Aktifbank ihtiyaç kredisi başvurusu

   Türkiye’nin en önemli bankalarından olan Aktifbank, müşterilerine pek çok alanda kredi imkanı sunmaktadır. Özellikle bireysel ihtiyaç kredilerini aktif bir şekilde ve kapsamlı olarak kullandıran banka, internet üzerinden yapılan kredi başvurularını da onaylamaktadır.

   Belirli miktara kadar olan kredi ihtiyaçlarınızı internet üzerinden başvurarak anında hesabınıza geçirebilirsiniz. Bu sayede banka şubelerine gitme gereği duymadan kredinizi kullanmış olacaksınız. Aktifbank diğer bankalara göre daha uygun faiz oranları kredi imkanı sunmaktadır. Ayrıca pek çok bankanın özellikle dikkat ettiği kredi notu konusunda da esnek davranmaktadır. Çoğu banka kredi notu belirli bir seviyenin altında olan müşterilere kredi vermezken Aktifbank daha düşük seviyelerde olan müşterilere de kredi vermektedir.

   AKTİFBANK İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

   Aktifbank ihtiyaç kredisi kullanacak vatandaşlar için başvuru yapmak oldukça kolay. Türkiye’nin pek çok şehrinde ve pek çok noktasında bulunan Aktifbank şubelerine giderek başvuru işlemleri gerçekleştirilebilir. Başvuru işlemleri gerçekleştirilirken banka tarafından kimlik fotokopisi gibi bazı evrakları talep etmektedir. Bu evraklarla birlikte banka şubesine gidilmesi durumunda başvuru işlemi gerçekleşmiş olacaktır. Banka başvurulara en geç 24 saat içinde olumlu ya da olumsuz cevap verecektir. Hatta sabah erken saatlerde gerçekleştirilen başvurular için aynı gün için de bile cevap verilmektedir.
   Aktifban’a kredi başvurusu sadece şubelerden değil internet üzerinden de başvuru gerçekleştirilebilmektedir. Bununla birlikte internet bankacılığını kullananlar, internet bankacılığı üzerinden, olmayanlar SMS yoluyla başvuru işlemini gerçekleştirebilirler.

   AKTİFBANK İNTERNETTEN ANINDA KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

   Aktifbank kredi başvurusu için, bankanın müşterisi olsun olmasın herkes resmi internet adresi üzerinden başvuru işlemini gerçekleştirebilir. Bankanın resmi sayfasına girildiğinde Bireysel sekmesinde İnternetten Anında Kredi alanı karşınıza çıkacaktır. Bu kısma girildiğinde hemen başvur butonu görülecektir. Bu buton tıklandığında öncelikle banka müşterisi olup olmadığınız sorulmaktadır. Sonraki aşamada ise ne kadar nakite ihtiyacın olunacağı sorulmaktadır. Bu sorulardan sonra size en uygun kredi seçeneklerini göreceksiniz. İlgili kredilerden size uygun olanının formunu doldurarak başvuru işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. İnternet üzerinden yapılan başvurular için verdiğiniz iletişim numarası üzerinden geri dönüş yapılacaktır. Ancak geri ödeme planı vs. gibi detaylar için banka şubesine gidilmesi gerekebilir.

   Bununla birlikte anında kredi başvuru yapılabilecek bir diğer banka da İş Bankası’dır. İş Bankası Anında Kredi Başvurusu detayları için bu MAKALEMİZİ inceleyebilirsiniz.

   AKTİFBANK İHTİYAÇ KREDİSİ İÇİN İSTENEN BELGELER?

   Aktifbank’a kredi başvurusunda bulunacaklar, eğer banka şubeleri üzerinden başvuru yapacaksa bazı belgeleri temin etmesi gerekmektedir. Evraklar hazırlanıp gidilirse evrak ayarlamak için tekrar gitmek gerekmeyecektir. İşte banka şubesine kredi başvurusu için giderken yanınızda bulundurmanız gereken evraklar:
   – Nüfus kimlik kartı ya da nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
   – Kimlik kartı yok ise ehliyet ya da pasaport da geçerlidir,
   – Gelirinizi gösteren resmi bir evrak gerekmektedir. Ücretli çalışanlar için son üç aylık gelir belgesi gerekmektedir,
   – Emekli vatandaşlar için emekli olduğunu gösteren belge ya da maaşının yattığı hesap cüzdanı gerekmektedir,
   – Bu belgeleri hazırladıktan sonra bankaya gidebilirsiniz.
   – Son olarak banka tarafından verilecek formun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir.
   – Verilen form da doldurulduktan sonra dosyaya eklenir ve başvuru işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olur.

   AKTİFBAN İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI

   İhtiyaç kredisi faiz oranları bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Konut kredisi faiz oranlarının belirlenmesi ihtiyaç kredisi faiz oranlarının belirlenmesinden farklıdır. Konut kredileri devlet kontrollü olduğu için çoğu bankada aynı faiz oranları karşımıza çıkmaktadır. İhtiyaç kredisinde böyle bir durum söz konusu olmadığı için kredi faiz oranları her bankaya göre farklılık göstermektedir. Hatta aynı bankanın farklı kampanyalarına göre bile değişiklik göstermektedir. Aktifbank en çok 30 bin lira olarak kullandırdığı ihtiyaç kredileri için yüzde 2,39 oranında faiz oranı uygulamaktadır. Vade seçenekleri ise en çok 60 ay olarak belirlenmiştir. Banka, 30 bin lira üzerinde bir ihtiyaç kredisi kullandırmamaktadır.

   AKTİFBANK 30 BİN LİRA İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

   Aktifbank 30 bin lira ihtiyaç kredileri için geri ödemeleri 12 aydan başlayan vadelerle başlatmaktadır. En çok ise 60 ay vade imkanı sunmaktadır. İşte Aktifbank 30 bin lira kredi hesaplama tablosu:
   – 30.000 lira kredi için, 12 ay vade ve yüzde 2,39 faiz oranı ile aylık 2,990 liradan toplamda 35,881 lira olarak geri ödenecektir.
   – 30000 lira kredi için, 24 ay vade ve yüzde 2,39 faiz oranı ile aylık 1.746 liradan toplamda 41.991 lira olarak geri ödenecektir.
   – 30.000 bin lira kredi için, 36 ay vade ve yüzde 2,39 faiz oranı ile aylık 1.347 liradan toplamda 8.498 lira olarak geri ödeyecektir.
   – 30.000 lira kredi için, 48 ay vade ve yüzde 2,39 faiz oranı ile aylık 1.158 liradan toplamda 55.592 lira olarak geri ödenecektir.
   – 30.000 lira kredi için, 60 ay vade ve yüzde 2,39 faiz oranı ile aylık 1.053 liradan toplamda 63.211 lira olarak geri ödenecektir.

   Aktifbank üzerinden çekilecek 10 bin liralık kredi için 48 ay vade imkanı sunulmaktadır ve aylık ödeme miktarı ise 386 lira olarak belirlenmiştir. Vadeler küçülürse ödenecek aylık miktar artacaktır. Bu durumda toplam kredi faiz miktarı da düşecektir.
   Diğer yandan vade uzarsa aylık ödeme tutarı düşer ve toplam kredi faiz miktarı da artar.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.