Hangi bankalar kredi borcu erteliyor?

   Hangi bankalar kredi borcu erteliyor?

   Korona virüs tedbirleri kapsamında müşterilerinin kredi ve kredi kartı borçlarını talep etmeleri karşılığında erteleme fırsatı devlet bankalarına şimdi özel bankalarda katıldı. Peki hangi bankalar kredi kartı borcunu erteliyor?

   Korona virüsün ülkemizde görülmesi ile birlikte pek çok vatandaş işlerine ara vermek durumunda kaldı. Ancak bu kişilerin kredi borçları ve kredi kartı borçları ne yazı ki duruyor. Vatandaşa ekonomik anlamda destek amacı ile Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank kredi ve kredi kartı borçlarını 3 ay erteleme imkanı verdi. Şimdi aynı imkanı özel bankalarda müşterilerine tanımaya başladı. Peki bu bankalar hangileri?

   KREDİ BORCUNU ERTELEYEN BANKALAR

   DENİZBANK

   Korona virüs salgının ortaya çıkardığı ekonomik sorunların aşabilmek amacı ile Denizbank müşterilerinin 30 Nisan’a kadar faiz, taksit ve anapara ödemelerini istedikleri takdirde 3 aya kadar erteleyebileceklerini duyurdu.

   ODEABANK

   Ödeme noktasından maddi sıkıntı yaşayan tüzel müşterilere Odeabak, ihtiyaç duymaları durumunda taleplerine göre 30 Nisan’a kadar anapara, faiz ve taksit ödemelerine ilave bir neden bakmaksızın 30 Haziran’a kadar erteleme imkanı verdiğini duyurdu.

   ALTERNATİF BANK

   Bireysel ve tüzel müşterilerin ihtiyaç duydukları takdirde 30 Nisan’a kadar kredilerinde ana para, faiz ve taksit ödemelerini isterseler 30 Haziran’a kadar erteleyebilecekler. Yine 30 Nisan tarihine kadar mobil ve internet bankacılığından yapılacak havale ve EFT işlemlerinden para kesilmeyecek.

   ALBARAKA

   Tüm müşterilerine ihtiyaç duydukları ve talep ettikleri anda 30 Nisan tarihine kadar ödemelerini 30 Haziran’a kadar erteleyebileceklerinin duyurusunu yaptı. Çalışanlarının maaşlarını Albaraka Türk üzerinden yapan iş  yerlerine ihtiyaç gördükleri ve talep etmeleri durumunda 3 aylık personel maaş giderleri kadar ek ilave limit imkanı sağlanacak.

   TEB

   Bireysel ve tüzel müşterilerin salgın nedeni ile ödeme noktasında zorluk yaşamaları durumunda 30 Nisan’a kadar olan ödemelerini dilerseler 3 ay erteleme imkanı tanıdı.

   25 Mart’tan itibaren CepteTEB İşte, CepteTEB ve Kurumsal İnternet Şubesi üzerinden yapılacak olan EFT ve havale işlemlerinden 30 Nisan tarihine kadar masraf alınmayacağını duyurdu.

   ŞEKERBANK

   Sağlık çalışanlarının mevcut bulunan kredi veya kredi kartı borçlarını Haziran ayına kadar öteleme imkanı sundu.

   Bireysel müşterilerine müşterilerin ihtiyaç durumlarında taleplerine karşılık hesap limitlerini artırma kararı verdi. Şekerbank’ın bu kapsamda aldığı kararlarla ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

   AKBANK

   Tüzel veya bireysel müşterilerine talep etmeleri durumunda kredi borçlarının anapara, faiz ve taksit ödemelerini 30 Haziran’a kadar erteleyebilme imkanı verdi.

   QNB FİNANSBANK

   Diğer bankalarda olduğu gibi QNB Finansbank’ta müşterilerine ihtiyaç duymaları ve talep etmeleri durumunda kredi borçlarını erteleme imkanı verdiğini duyurdu.

   ZİRAAT KATILIM BANKASI

   Korona virüs tedbirleri kapsamında açıklama yapan Ziraat Katılım Bankası ‘Personel maaşlarını, bankamız üzerinden ödeyen firmaların şubat sonundaki istihdamlarını korumaları kaydıyla, ihtiyaç duymaları halinde 3 aylık personel maaş gideri kadar ilave limit imkanı verilecek” sözlerine yer verdi.

   VAKIF KATILIM

   30 Haziran tarihine kadar bireysel ve kurumsal fon kullanan müşterilerinin talep etmeleri durumunda esneklik sağlanacağını ilan etti.

   ZİRAAT BANKASI

   31 Mart’ta ödenmesi gereken taksit, faiz, anapara ödemesi yapamayan bireysel veya firma müşterilerinin ödemelerini erteleyebilecek. Ziraat Bankası her şeyin yanı sıra müşterilerin mevcut olan kredilerinin 6 aya kadar ödemesiz dönem olmak üzere turizm sektöründe faaliyet gösteren sektörlere 12 aya kadar ek süre tanımak koşulu ile uygun yapılandırma imkanı sunacak.

   HALKBANK

   Halkbank’ta diğer bankaların bir çoğunun yaptığı gibi müşterilerine 31 Mart’a kadar ödemesi olan borçlarını erteleyebilme imkanı sundu.

   Aynı zamanda başta KOBİ ve esnaflar olmak üzere tüm müşterilerine kesintisiz hizmet sunmaya devam ettiklerini ifade etti.

   Bankaların bu süreçte müşterilerine tanıdığı kolaylıklarla ilgili detaylı bilgi edinmek için resmi internet sitelerini ziyaret edebileceğini gibi müşteri hizmetleri aracılığı ile de detaylı bilgi edinebilirler.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.