En iyi KOBİ kredisi veren bankalar

   06.05.2020
   En iyi KOBİ kredisi veren bankalar

   İhtiyaç sahibi KOBİ’lere bankalar tarafından finansman desteği verilmektedir. Uygun faiz oranları ve geri ödeme seçenekleriyle ticari krediler verilmektedir.

   Bankalar, KOBİ’lerin kredi başvurularını kabul etmek için bazı şartları bulunmaktadır. Bu şartların sağlanması durumunda kredi istekleri onaylanmaktadır. Bununla birlikte esnaf ve KOBİ’ler için devlet destekli finansman imkanları da sunulmaktadır. Özellikle Ziraat Bankası gibi kamu bankaları esnaflar için uygun faizli kredi kampanyaları düzenlemektedir. Şimdi esnaf ve KOBİ’ler için en uygun faiz oranı ile kredi veren bankalar hangileridir detaylarına bakalım.

   EN İYİ KOBİ KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİDİR?

   KOBİ’lere en iyi finansman desteği veren ne bankalar ne de faizli kefalet kredileridir. Devlet destekli olarak KOBİ’lerin nakit ihtiyaçlarını karşılayan finansman kuruluşu bankalar yeni bir departman oluşturarak kobi bankacılığı adı altında KOBİ’lere hizmet etmektedirler. KOBİ’lerin ticari faaliyetleri için araç alımlarını ve gerekli diğer ihtiyaçlarına çözüm imkanları sunmaktadır. Bankalar ve finansman kuruluşlarda gerekli kredi ihtiyaçlarını karşılayabilmek için mutlaka bir iş yeri sahibi olmak ve KOBİ statüsünde yer almanın önemi büyüktür. Peki KOBİ’lere en iyi hizmeti sunan banka hangisidir.

   TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI (TEB)

   Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), gözlemlediğimiz ve yaptığımız araştırmalarda KOBİ’ler için en ayrıcalıklı ve en avantajlı olanakları sunan banka diyebiliriz. KOBİ’ler ve esnaflar için pek çok hizmeti hayata geçiren TEB, AR-GE çalışmalarına destek, KOSGEB destekleri, Avrupa Birliği Hibeleri gibi destekler ile Kobilerin yanında yer almaktadır. Devlet tarafından verilen sıfır faiz oranlı kredileri vermeye de yetkili olan TEB, KOBİ’lerin KOSGEB desteklerinden yararlanabilmesi için elinden gelen gayreti göstermektedir. Türkiye Ekonomi Bankası vatandaşlara nakdi ve gayrinakdi, AFD enerji kredisi, sıfırlı faizli teknoloji kredisi, KOSGEB kredileri ve Hazine ve Maliye Bakanlığı desteklerini de sunmaktadır.

   HALKBANK

   KOBİ’ler için en uygun faiz oranlı ve en iyi hibe desteklerini veren bankalar arasında ön sıralarda yer alıyor. Devletin her yıl kobiler için verdiği KOSGEB destekleri Halkbank tarafından verilmektedir. Kobilerin ayağa kalması ve ülke ekonomisinin canlanması için Halkbank ve diğer bazı bankalar tarafından can suyu kredisi, nefes kredisi gibi faizsiz ve düşük faizli devlet destekli krediler verilmektedir. Bununla birlikte TKDK destekleri, TUBİTAK ve Kalkınma Ajansları destekleri uygun faiz oranları ile Halkbank üzerinden verilmektedir. Bankanın ayrıca Kobilerle Esnaf ve Sanatkara özel sunduğu Halkbankkobi hizmeti de mevcuttur.
   Halkbank, işletmesinden çıkmadan ve banka şubelerine gitmeden kredi kullanmak isteyen Kobilere internet aracılığı ile hızlı ve güvenilir Kobi bankacılığı hizmeti de vermektedir. Kobibankacılığı üzerinden kredi başvurusunda bulunmak isteyen esnaflara en fazla 50 bin lira kredi imkanı tanınmaktadır. Bu sistemin olanaklarından yararlanmak isteyen esnaflar mutlaka Halkbankasıkobi bankacılığına kayıt olmaları gerekmektedir.

   DENİZBANK

   Denizbank da Kobilerin yanında olan ve en fazla imkan tanıyan bankaların içerisinde yer almaktadır. Banka Kobilere özel Hoş geldin kredisi, teminat zorluğu çekenlere KGF teminatlı kredi hizmetleri sunmaktadır. Bununla birlikte Denizbank Kobi bankacılığı hizmeti kapsamında taksitli ve ticari krediler, taşıt kredileri, iş yeri mortgege kredileri ve ticari kurtaran hesap gibi kredi imkanları da sunmaktadır.

   QNB FİNANSBANK

   Kobiler için avantajlı imkanlar sunan bankalarda biri de QNB Finansbank’tır. Banka cirosu resmi olarak 2 milyon lira olan Kobilere başvurmaları halinde aynı gün içerisinde 50 bin lira kredi vermektedir. Finansbank, Para Cepte hızlı bankacılık işlemleri ile 50 bin liralık krediyi aynı gün içerisinde kullanıcıya çıkarma avantajı sunmaktadır. Kobiler aynı gün içinde kredi olanağı sunan bankaya kısa mesaj yoluyla başvuru yapabiliyorlar. Başvuru için kısa mesaj bölümüne T.C. Kimlik numarası yazılarak 7646’ya gönderilir ve başvuru işlemi gerçekleşmiş olur. Ön başvuruya kısa süre içerisinde dönüş yapılacaktır. Onay alan krediler için ise banka şubelerine şahsen gidilmesi ve kredinin alınması gerekmektedir.

   AKBANK

   Akbank, Kobilere destek kredisi imkanı sunan bankalar arasında yer almaktadır. Banka KOBİ’lere kısa ve uzun vadeli krediler, ticari krediler, ticari konut ve taşıt kredileri, tarım kredileri ve dış ticaret kredileri gibi finansman destekleri sunmaktadır. Akbank’ın sunduğu bu kredilere gerekli evraklarla birlikte başvuru yapılması durumunda, gerekli şartları taşıyan Kobilere kredi onayı çıkarmaktadır.

   Siz de KOBİ iseniz ve finansman ihtiyacınız varsa, Kobilere en iyi hizmeti veren TEB, Akbank, QNB Finansbank ve Halkbank gibi kuruluşlara başvurarak anında finansman ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

   ETİKETLER: , , , ,
   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.