Tarım Kredi Kooperatifi İlaç Fiyatları 2020

   05.05.2020
   Tarım Kredi Kooperatifi İlaç Fiyatları 2020

   Tarımla ilgilenen çiftçiler ekimini yaptıkları ürünleri hastalıklardan ve zararlı haşerattan korumak durumundadırlar. Ekilen ürünler koruma altına alınmadığında istenen verime ulaşılamaz. Yeterli verim alınamayacağı gibi ürünler hastalıklardan, zehirli otlardan ve zararlı haşeratlar yüzünden yok olup gidebilir. Böylece verilen tüm emekler heba olup gider.

   Tarım işinde sadece ürünün ekimini yapmak yeterli olmamaktadır. Ekilen ürünün gübresini, suyunu ve ilaçlamasını da yapmak gerekmektedir. Özetle tarım işçiliği takip gerektiren sürekliliği olan bir uğraştır. Şimdi ekilen ürünlerin bakımını ilaçlamasını yapabilmek için alınacak ilaçların fiyatlarının ne olduğuna detaylıca bakalım.
   Tarım ürünlerinin ilaçlamasını yapmak için Tarım Kredi Kooperatifleri uygun fiyatlardan ilaçları satışa sunmuştur. Bu kapsamda Tarım Kredi satış noktalarından zirai ya da organik ilaçlara uygun fiyatlarda ulaşabilirsiniz.

   TARKİM BİTKİ KORUMA

   Tarkim Bitki Koruma, 2009 yılında 16 milyon liralık sermaye ile Tarım Kredi Kooperatifi, Gübre Fabrikaları ve Bölge Birlikleri tarafından Manisa ilinde kurulan bir firmadır. Tarım ürünleri, toprak mahsulleri ve bitkilerin üretimi, pazarlanması ve satılması konusunda alan araştırması yapan ve bu kapsamda çalışmalar yapan bir firmadır. 20 bin metre kare alan üzerine kurulan firma bir kısmı açık ve bir kısmı da kapalı alanlardan oluşmaktadır. Kapalı alanlarda ilaç üretim faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Tarkim Bitki Koruma bu güne çok farklı türde ilaçları piyasaya sunmuş ve bünyesinde 176 farklı zirai ilaç bulundurmaktadır.
   Tarkim Bitki Koruma, Anadolu’nun 7 bölgesinde 1625 Tarım Kredi Kooperatifine ve tarım alanları ile ilgili zirai ilaç satan diğer bayilere hizmet vermektedir. Yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da pek çok ülkeye ilaç ihraç eden firma, satış yaptığı ülkelerde de ruhsat alma çalışmaları yapmaktadır. Tarkim bitki ilaçları listesi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için resmi internet sitesine girilerek ziyaret edilmesinde fayda olacaktır. Bu sayfada hangi ürünlere hangi ilaçların ve hangi oranda kullanılacağı gibi detaylı bilgiler yer almaktadır. Tarkim’in resmi sayfasına http://www.tarkimbk.com.tr/tr/urunler-altgrup/bitki-koruma/ adresi üzerinden ulaşılabilmektedir.

   TARKİM İLETİŞİM BİLGİLERİ

   Adres: Turgut Özal Mahallesi, Turgutlu Caddesi, No: 287
   45010 ŞEHZADELER/MANİSA
   TEL: 0 236 229 14 44
   Mail: info@tarkimbk.com.tr
   Müşteri Danışma Hattı: 444 3 150

   TARIM İLAÇLARININ HAZIRLANMASI

   Tarım ürünlerinin ilaçlaması yapılırken dikkat edilmesi gereken husus kullanılacak ilaçlama aletinin doğru ölçümleri yapması gerektiğidir. Bununla birlikte dönüm başına ne kadar su ve suya ne kadar ilaç katılacağının iyi belirlenmesi gerekmektedir. Saf suya göre hazırlanan zirai ilaç az miktarda su ile karıştırılarak yarı oranında su dolu olan makinanın deposuna katılır. İlaçlı su ile depodaki su birbiriyle tamamen karıştırıldıktan sonra en geç birkaç saat içinde kullanılmalıdır. İlaç hazırlama aşamasında su miktarı ve ilaç miktarı çok iyi ayarlanmalıdır. Aksi takdirde ya ürüne fayda etmez ya çok olduğunda ürüne zarar verebilir.

   TARIM KREDİ KOOPERATİFİ SATIŞ NOKTALARI

   Tarım Kredi Kooperatifi, tarım işiyle uğraşan çiftçilere fayda sağlama adına hem üretilen mahsullerin satılması hem de tarım ilaçlarının satılmasını sağlamak amacıyla bazı satış noktaları açmıştır. Tarım çiftçisi bu satış noktaları üzerinden ürünlerini uygun fiyatlara satarlar ve gerekli ürünleri ise yine uygun fiyata buralardan temin ederler. Tarım Kredi ürün satış noktaları ise Tarım Kredi Birlik Marketleri, GittiGidiyor ve N11 gibi noktalardır.

   TARIM KREDİ İLAÇ FİYATLARI

   Tarım Kredi İlaç Fiyatları aşağıdaki gibidir. Kullanılacak alana göre ilaç seçimi yapılarak fiyatlar belirlenebilir.
   İlaç İsmi – Gramajı – Kullanım Alanı – Fiyat Aralığı
   Proneb – 800 Gram –  Sebze, Meyve ve Mantarlar- 30 ile 37 lira,
   Dimetrin – 5 LT – Yabancı Ot – 60 ile 67 lira,
   Tamada – 50 Gram – Ot İlacı – 42 ile 47 lira,
   Eftal Afidrit – 100 Gram – Yaprak Bitki – 8 ile 13 lira,
   Corvette – 5 LT – Yabancı Ot – 95 ile 105 lira arasında değişen fiyatlardan satımı gerçekleşmektedir.
   Yukarıda belirttiğimiz satış noktalarının online alışveriş sitelerine girilerek tüm ilaçlar uygun fiyatlardan alınabilir. Tarım Kredi Birlik Marketlerine de bizzat gidilerek ilaç alımı yapılabilir.

   TARIM KREDİ BİRLİK MARKETLERİ

   Tarım Kredi Birlik Marketleri, ilk olarak 2010 yılında Mersin’de faaliyete başlamıştır. Tarım Kredi ortakları ve tarım işçilerinin ürünlerinin pazarlanması amacıyla kurulmuştur. Daha sonra farklı yerlerde şubeler açarak büyümeye gitmiştir. Bu marketlerden PTT aracılığı ve internet üzerinden alışveriş yapılabilmektedir. Marketlerde daha çok organik ürünler satışa sunulmaktadır.

   TARIM KREDİ BİRLİK MARKETLERİ ÜRÜN TESİSLERİ

   – Bakliyat Fabrikası Ankara’nın Etimesgut ilçesinde kuruludur.
   – Ayçiçek Yağı üretim fabrikası Kırklareli ilinde yer almaktadır.
   – Zeytin ve Zeytinyağı üretim tesisi Balıkesir’in Gömeç ilçesinde bulunmaktadır.
   – Ham yağ ve Ayçiçek Yağı üretim tesisi Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde yer almaktadır.
   – Çeltik işletme tesisi Samsun’un Terme ilçesinde yer almaktadır.
   – Son olarak ticari Deposu Mersin’de ve Lojistik Deposu da Ankar’da bulunmaktadır.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.