ENPARA Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

   04.05.2020
   ENPARA Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

   QNB Finansbank tarafında kullanıma açılan ENPARA uygulaması pek çok alanda müşterilerinden işlem ücreti talep etmemektedir. Bununla birlikte hızlı kredi başvurusu işlemi de yapılmaktadır.

   Tüm işlemlerini ücretsiz olarak müşterisinin hizmetine sunan ENPARA mobil bankacılık uygulaması, kredi başvurularını hafta sonu da dahil olmak üzere haftanın her günü yapma imkanı sunmaktadır. Şimdi ENPARA kredi başvurusu nasıl yapılır detaylarına hep birlikte bakalım.

   ENARA NEDİR?

   Kredi başvurusuna geçmeden önce ENPARA’nın ne olduğuna bakalım. Pek çok insanın tam olarak bilmediği ve ne olduğunu merak ettiği ENPARA, mobil bankacılık uygulamasıdır. QNB Finansbank’a ait olan mobil bankacılık uygulaması Türkiye’de en çok tercih edilen mobil bankacılık uygulamasıdır. Birçok bankacılık işlemi ücretsiz olarak bu uygulama üzerinden yapılır. Peki hangi işlemler ücretsiz olarak ENPARA ile yapılmaktadır bunlara bakalım.
   – ENPARA üzerinden gelir belgesiz kredi başvurusu yapılabilir.
   – EFT ve HAVALE işlemleri yapılır.
   – Fatura ödemeleri yapılır
   – Cep telefonlarına TL yükleme işlemi yapılır
   – Trafik cezaları ödenebilir.
   – Şans oyunu ödemeleri yapılabilir
   – Otomatik ödeme talimatları verilerek fatura, kira vb. ödemeler gerçekleştirilebilir.
   – 7/24 döviz alım satımı yapılabilmektedir.

   ENPARA HESAP AÇMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

   Yukarıda saydığımız işlemleri ücretsiz olarak yapabilmek için öncelikle bir ENPARA hesabının açılması gerekmektedir. ENPARA hesabı başvurusu banka şubelerine gitmeye gerek yoktur. evinizden ve istediğiniz yerden kolayca yapabilirsiniz. İnternet üzerinden yapılan başvuru sonrası banka memuru ayağınıza kadar gelip kart ve evrak işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştirmektedir. ENPARA hesabını açmak için şu yol takip edilmelidir.
   – İlk olarak ENPARA başvuru formuna https://www.qnbfinansbank.enpara.com/basvuru-amaciniz hesabından giriş yapılmalıdır.
   – Giriş yapılan sayfada çıkan menüde ENPARA’nın hangi amaçla kullanılacağı seçilmelidir. Örneğin, “Yılık aidatı olmayan kredi kartı almak” seçeneği seçilebilir. Seçim yapıldıktan sonra DEVAM butonuna tıklanır.
   – Açılan sayfada kimlik bilgileri ve adres bilgileri girilir.
   – Devamında açılan sayfada tekrar kimlik bilgileri ve diğer kişisel bilgiler girilerek devam edilir.
   – Son olarak da adres bilgileri girilerek başvuru işlemleri tamamlanmış olur.
   Banka verilen kimlik bilgileri doğrultusunda en kısa zamanda ENPARA uygulamasında görevli memur tarafından kart ve kart şifreleri eve gelerek teslim edilir.

   ENPARA 3 AY ERTELEMELİ KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

   ENPARA mobil uygulaması üzerinden en az 1.000 lira ve en çok 60 bin lira ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunulabiliyor. Kredi başvurusu için banka şubelerine gitmeye gerek yoktur. iki aşamalı olarak başvuru işlemi gerçekleştirilebilir. Bunlardan ilki ENPARA internet sitesi üzerinden yapılan başvuru, diğeri ise ENPARA mobil bankacılık uygulamasını cep telefonlarına indirerek uygulama üzerinden yapılan başvurudur. Şimdi internet sayfası üzerinden başvuru işlemi nasıl yapılır bakalım.

   ENPARA İNTERNET SAYFASI ÜZERİNDEN KREDİ BAŞVURUSU

   – Öncelikle ENPARA internet sitesine giriş yapılmalıdır.
   – Açılan sayfada T.C. kimlik numarası ve banka tarafından verilen şifre girilir.
   – Daha sonra verilen cep telefonu numarasına gelen şifre girilerek GİRİŞ butonu işaretlenir.
   – Giriş yapılan sayfanın üst kısmında ÜRÜNLER sekmesi tıklanır. Bunun altında çıkan KREDİLER sekmesine girilir.
   – Açılan sayfada BAŞVUR sekmesine tıklanır. Burada kredi tutarı ve geri ödeme vadesi girilerek devam edilir.
   – Açılan yeni sayfada çalıma durumu, aylık net gelir, eğitim bilgileri ve oturulan evin kira olup olmadığı gibi bilgiler girilerek yine devam edilir.
   – Açılan sayfada son olarak İhtiyaç Kredisi Başvuru Onay kısmı görülecektir. İstenen kredi miktarı doğru ise BAŞVUR butonu tıklanarak kredi başvurusu işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır.
   Başvuruya en kısa süre içerisinde geri dönüş yapılacaktır. Kredinin onaylanması halinde para gün içinde ENPARA hesabına yatacaktır.

   ENPARA MOBİL UYGULAMA ÜZERİNDEN KREDİ BAŞVURUSU

   ENPARA mobil uygulama üzerinden kredi başvurusunda bulunmak için aşağıdaki aşamalar takip edilmelidir.
   – İlk olarak ENPARA hesabı açtırmak gerektiğinden yukarıda bahsetmiştik.
   – Daha sonra cep telefonuna ENPARA mobil uygulamasının indirilmesi ve şifresinin alınması gerekmektedir.
   – Ardından uygulamaya giriş yapılır.
   – Açılan sayfada KREDİLER sekmesine giriş yapılır.
   – Açılan sayfada ihtiyaç duyulan kredi miktarı girilmelidir. Daha sonra kredi geri ödeme vadesi seçilmelidir.
   – Devamındaki sayfada talep edilen kredi bilgileri karşınıza çıkacaktır. Buradaki işlemlerin kabul edilmesi durumunda BAŞVUR butonuna tıklayarak başvuru işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.
   Yapılan kredi başvurusu en kısa sürede değerlendirilecek ve tarafınıza bildirilecektir. İstenilen kredi miktarı yüksek ise bazı durumlarda onaylanmayabilir ancak şahsınıza daha düşük bir kredi miktarı onaylaması olacaktır. Bankanın teklif ettiği miktarın kabul edilmesi durumunda sayfada yer alan sözleşme metni onaylanmalıdır. Onay sonrası kredi miktarı ENPARA hesabınıza yatacaktır.

   ENPARA BORÇ KAPATMA KREDİSİ NASIL ALINIR?

   Farklı birçok bankaya borcu olanların borçlarını tek bir noktaya toplayıp buradan ödemeleri için ENPARA borç kapatma kredisi vermektedir. Öncelikle yukarıda belirttiğimiz gibi bir ENPARA hesabının açılması gerekmektedir. Bununla birlikte borç kapatma kredisi için QNB Finansbank’ın şubelerine şahsen başvuruda bulunmak gerekmektedir. Bunun nedeni ise başka bankalara olan toplam borç bilgilerinin ve talep edilen kredinin detaylarının banka ile paylaşılmasıdır. Kredi başvurusu yapılmasından sonra en kısa sürede dönüş yapılacaktır.
   Banka kredileri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için 0 850 222 36 63 numaralı hatla iletişime geçilebilir.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.