CEPTETEB Ev Hanımlarına Kredi Kullanımı İmkanı

   04.05.2020
   CEPTETEB Ev Hanımlarına Kredi Kullanımı İmkanı

   Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) mobil bankacılık uygulaması olan CEPTETEB, ev hanımlarına 30 bin liraya kadar kredi imkanı sağlıyor. Finansman ihtiyacı olan ev hanımları oturdukları yerden bu krediyi kullanma imkanına sahipler.

   Ev Hanımları ister internet sayfası üzerinden isterse CEPTETEB mobil uygulamasını telefona indirerek kredi başvurusunda bulunabilecek. Şimdi gelir belgesiz kredi başvurusu nasıl yapılır, ve krediye başvurma şartları nelerdir birlikte detaylarına bakalım.

   CEPTETEB GELİR BELGESİ KREDİ BAŞVURU İMKANI SUNUYOR

   Binlerce ev hanımının krediye başvurmadaki en önemli sorunu gelir belgesi CEPTETEB uygulaması ile tarih oldu. CEPTETEB ev hanımları için kredi başvurularında artık gelir belgesi talep etmektedir. Ev hanımları ister internet üzerinden isterse de mobil bankacılık üzerinden gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunabilirler. Miktar dönemsel olarak değişmekle birlikte 30 bin liraya kadar kredi imkanı sağlayan CEPTETEB uygulaması, kredi geri ödemesini de 60 aya kadar vadelendirme imkanı sunmaktadır. Kredi başvuruları için banka şubelerine gidilmemelidir. Şubelere gidildiğinde kredi başvurusunda gelir belgesi talep edilmektedir. Onun için ev hanımı ya da gelir belgesiz olarak bir yerde çalışıyorsanız başvuru için iki yol vardır. bunlardan ilki yukarıda da belirttiğimiz gibi internet sitesi üzerinden başvuru, diğeri ise CEPTETEB mobil bankacılık uygulaması üzerinden yapılacak başvurudur. Şimdi bu iki yol üzerinden nasıl kredi başvurusu yapılır bunun detaylarına bakalım.

   İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN CEPTETEB KREDİ BAŞVURUSU

   Ev hanımları, gelir belgesi olarak bankanın internet sitesi üzerinden başvuruda bulunabilirler. Başvuru işlemlerinin yapılabilmesi için değişik birkaç başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Formların doldurulup ilgili bankaya gönderildikten kısa süre sonra kredi başvuru sonucu, forma yazılan iletişim telefon numarasına mesaj olarak iletilecektir. İnternet üzerinden kredi başvurusu ise şu şekilde yapılmaktadır.
   – İlk olarak kredi başvurusu için https://www.cepteteb.com.tr/cepteteb-kredi-basvurusu?utm_source=google&utm_medium=Genel_Kredi&utm_campaign=Kredi_Brand_Search_CEPTETEB&gclid=CjwKCAjwqfDlBRBDEiwAigXUaAX6TwQ5SYi339LbHbmiTg_Fu1sDcvBaEnkaabbTFU78DcY_xmmokRoCAikQAvD_BwE#Step1 adresine giriş yapılmalıdır.
   – Açılan sayfaya T.C. Kimlik numarası ve cep telefonu numarası girilir.
   – Daha sonra sayfanın alt köşesinde yer alan “Devam Et” butonuna tıklanır.
   – Açılan sayfaya, yukarıda verilen cep telefonu numarasına gönderilen güvenlik kodu girilir.
   – Açılan sayfada bazı bilgilerin doldurulması gerekmektedir. Bu bilgilerin eksizsiz ve anlaşılır bir şekilde doldurulması gerekmektedir.
   – Sayfada yer alan kredi talep nedeni, istenen kredi miktarı ve ne kadar vadeye ihtiyacın olunduğu açıkça yazılır. Sonra aylık gelir kısmına da belirli bir miktar yazılabilir. Örneğiz 2.000 lira gibi bir miktar.
   – Sayfanın altında yer alan “Devam Et” kutucuğu tıklanarak devam edilir. Açılan sayfadaki bilgiler de eksiksiz olarak girilmelidir.
   – Bu sayfada eğitim durumu, çalışma şekli, aylık gelir, ev mülkiyet durumu ve e-posta adreslerinin doldurulması istenmektedir.
   – İstenen bilgiler doldurulduktan sonra yine altta yer alan “Devam Et” kutucuğuna tıklanır.
   – Açılan sayfada başvuru yapılacak kredi bilgileri yer almaktadır.
   – Bu sayfaya da “Devam Et” dedikten sonra yeni bir sayfa açılacak. Burada da kimlik bilgileri ve iletişim bilgilerinin doldurulması talep edilmektedir. Bu bilgiler de doldurulur ve devam edilir.
   – Açılan sayfada adres bilgileri yer almaktadır. Bu bilgiler de girildikten sonra yine devam edilir.
   – Son sayfada ise ÖZET alanı yer almaktadır. Burada sözleşme formlarının okunduğu belirtilmeli ve kutucuğu işaretlenmelidir. İşaretlemeler yapıldıktan sonra “Devam Et” butonu tıklanmalıdır.
   Yukarıdaki işlemler yapıldıktan sonra “Başvurunuz alınmıştır ve sonucu cep telefonunuza gönderilecektir metni ile karşılaşacaksınız. Şimdi kredi başvurusunun sonucunun beklenmesi gerekmektedir. Başvurular en geç iki gün içerisinde belli olacaktır. Krediye olumlu cevap verilmesi halinde de en yakın TEB şubesine giderek gerekli evrakların imzalanıp teslim edilmesiyle paranın alınması sağlanır.

   CEPTETEB MOBİL UYGULAMA ÜZERİNDEN KREDİ BAŞVURUSU

   Ev hanımları ya da gelir belgesiz diğer kişiler, krediye internet sayfası üzerinden başvuru yapılabileceği gibi CEPTETEB uygulaması üzerinden de yapabilirler. Şimdi kredi başvurusu nasıl yapılır ona bakalım.
   – Krediye başvuru için ilk olarak CEPTETEB uygulamasının telefona indirilmiş olması gerekmektedir.
   – Bu uygulamayı kullanmak için bankanın müşterisi olunmalıdır. Banka müşterisi değilseniz uygulama üzerinde yer alan “MÜŞTERİSİ OL” butonu tıklanarak banka müşterisi olma işlemi gerçekleştirilir.
   – Müşteri olmak için altta yer alan başvuru formunun doldurulması gerekir. Daha sonraki adımlarda istenen bilgilerin doldurulması ile kayıt işlemi gerçekleşmiş olacaktır.
   – Kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra CEPTETEB mobil uygulamasına giriş yapılır.
   – Ana sayfada yer alan “MOBİL BANKACILIK” sekmesi tıklanır.
   – Burada yer alan kullanıcı adı ve parola girilir.
   – Açıklan sayfada KREDİLERİM kısmına giriş yapılır.
   – Kredi başvurusu için istenen bilgiler ilgili alanlara doldurulur.
   – Bilgiler doldurulduktan sonra işlem sonlandırılır.
   Başvuru işlemleri bittikten sonra verilen cep telefonu numarasına sonuç mesajı gelecektir.

   CEPTETEB GELİR BELGESİZ KREDİ SONUÇLARI NEYE GÖRE BELLİ OLUYOR?

   Ev hanımları yukarıda bahsettiğimiz iki farklı yoldan da başvurularını gerçekleştirebilirler. Şimdi kredi talepleri neye göre belirleniyor ona bakalım. Banka başvuru sırasında gelir belgesi talep etmemektedir. Ancak Findek kredi notu değerlendirmesi ve daha önce herhangi bir bankadan ticari amaçlı kredi kullanıldı ise bunlara bakmaktadır. Eğer kullanılan kredilerin geri ödemesinde herhangi bir problem yaşanmadıysa ve Findeks kredi notu iyiyse krediye olumlu cevap verilecektir. Yok eğer banka ile sorun yaşandıysa ve ödemelerde problemler çıktıysa krediye olumsuz cevap verilmektedir.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.