Hangi bankalar çiftçi kredisi veriyor?

   Hangi bankalar çiftçi kredisi veriyor?

   Tarım ve hayvancılık işleri ile uğraşan vatandaşlarımıza pek çok anlaşmalı banka tarafından faizsiz veya düşük faizli kredi imkanları bulunuyor. Çiftçilik noktasında olan projenizin finansman desteğini karşılamak amacı ile bankaların kredi fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Bankaların çiftçilere yönelik vermiş olduğu tarım kredileri dışında bakanlık tarafından verilen destek programlarından da yararlanabilirsiniz.

   Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank çiftçilere yönelik destek amaçlı uygun faiz oranları ile çiftçi kredisi vermektedirler. Kamu bankalarının yanı sıra özel bankalarında çiftçilere yönelik kampanyaları bulunabiliyor.

   ÇİFTÇİ KREDİSİ VEREN BANKALAR

   Hayvancılık ve tarım günümüzde yaygın şekilde yapılma devam ediyor. Bu nedenle devlet tarafından verilen desteklerin yanı sıra kamu bankaları da çiftçilere yönelik düşük oranda faizle kredi imkanı sunmaktadır. Devlet tarafından çiftçilere verilen destekler 2020 yılında da verilmeye devam ediyor. Genç çiftçi hibe desteğinin koşullarını sağlayan çiftçilere 30 bin TL’ye varan hibeler veriliyor. Genç çiftçi başvuruları başladı. Başvurular için Bakanlığın resmi web sitesini takip edebilirsiniz.

   Çiftçiler işletme sermayelerini karşılayabilmek adında devlet desteklerinin yanı sıra bankalar tarafından verilen çiftçi kredilerinden de faydalanmaktadırlar. Tarım işi ile uğraşan kişiler onlara sunulan özel kredi imkanlarından yararlanabilirler. Kredilerin geri ödeme tarihlerini hasat dönemine göre de ayarlayabilirsiniz.

   Çiftçilere kredi veren bankalar

   ZİRAAT BANKASI

   Tarım ve hayvancılık sektörleri ile uğraşan vatandaşlara Ziraat Bankası çok düşük faiz oranları ile kredi imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda yem, gübre ve ilaç gibi de giderler için farklı kredi imkanları sağlayan Ziraat Bankası Tarım Kredi Kooperatifleri ile de iş birliği yapıp düşük faizlerle kredi vermeye devam ediyor. Başvururlar ise 31 Aralık 2020 tarihine kadar devam ediyor.

   ŞEKERBANK

   Çiftçilere özen 60 aya kadar vade ile kredi veren Şekerbank, ödemelerinde zorlanmamaları için çiftçilere hasat dönemlerinde de ödeme kolaylığı sunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra tarlaları ayrı yerde olan çiftçilere birleştirmeleri için de tarla büyütme kredi vermektedir. Tarımsal olarak faaliyet gösteren çiftçiler için ihtiyaçları olan bahçe ve tarla gibi gayrimenkul alımlarında da eksperin verdiği değerin yüzde 75’ine kadar kredi imkanı veriyor. ÇKS belgesine sahip çiftçilere de tarım faaliyetlerini rahat sürdürebilmeleri adına tohum, gübre veya mazot gibi ihtiyaçlarını giderebilmeleri için de kredi vermektedir.

   VAKIFBANK

   Çiftçiye destek veren ve vermeye devam eden bir diğer banka da Vakıfbank’tır. Çiftçilere yönelik özel hasat döneminde ödemelerini yapacakları kredi imkanı sunmaktadır. Başvuru yapan çiftçiler kredilerini banka üzerinden hızlı ve kolay şekilde çekebilmektedir. Tarım ve hayvancılık alanında büyük destekler sunan Vakıfbank, farklı alanlarda da çiftçilerin bir araya gelmesine yardımcı oluyor.

   Tarım kredisi ile birlikte;

   • Hasat zamanında ödemeler yapılır.
   • Çiftçiler hangi alanda faaliyet gösteriyorsa o alanda ona göre kredi verilir.
   • İşlerini büyütmek için kredi istediklerinde ona göre kredi verilir.
   • Çiftçilerin ihtiyacı olan yem, gübre ve tohum gibi malzemelere yönelikte destekte bulunulur.
   • Aynı zamanda çiftçilere tarımsal ekipman ve arazi noktasında da uzun vadelerle kredi imkanı verilir.

   Çiftçilere yönelik verilen kartlarla birlikte çiftçilerin nakit ihtiyaçlarına çözümler getirilir.

   GARANTİ BANKASI

   Garanti Bankası’da çiftçilere destek veren bankalar arasında ve tarım kredisi içerisinde yılda bir kez ödemek üzere 12 aydan 60 aya kadar vade ile kredi fırsatı sunuyor.

   AKBANK

   Senede bir kez hasat ödemeli kredi veren bir diğer banka da Akbank’tır, kredilerin ödemelerini çiftçilerin hasat dönemlerinde olacak kazanç tutarlarına göre ayarlıyor.

   DENİZBANK

   Tarım işlerinde olan sermaye yetersizliğinden kaynaklı işletmenin ihtiyaçları karşılanamıyorsa Denizbank’ın çiftçilere yönelik oluşturduğu çiftçi kredisine başvurabilirsiniz.

   Tüm bu bankaların sağlamış olduğu imkanlarla ilgili detaylı bilgi almak için bankalarla iletişime geçebilirsiniz.

   ETİKETLER: ,
   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.