İnternetten kredi kartı başvurusu yapılıyor mu?

   01.05.2020
   İnternetten kredi kartı başvurusu yapılıyor mu?

   Bankalara gitme zorunluluğu olmadan kolay bir şekilde online olarak kredi kartı başvurusu yapmak mümkün mü? Kredi kartı kullanıcıları hem pos cihazı üzerinden hem de sanal alışverişler harcamalarında nakit olmadığı durumlarda kullanılma kolaylığı sağlamaktadır. Aynı zamanda alışverişlerde taksitli alma imkanında verir.

   Yapılan alışverişlerde uygun taksitlerde ödeme imkanı ile harcama sırasında puan biriktirme ve nakit taşıma yükünü hafifletir aynı zamanda kişilere güvenli alışveriş fırsatı sunmasından dolayı da kredi kartlarına yoğun ilgi vardır.

   Önceden kredi kartı için sadece banka şubelerine gidilerek kredi kartı müracaatı yapılırken artık internet üzerinden hemen başvuru yapıp kısa süre içerisinde kredi kartı temini yapılabilmektedir. Online olarak kredi kartı başvurusunda bulunan kişiler doğru ve net bilgiler vermek adına başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmak gerekir.

   ONLİNE KREDİ KARTI BAŞVURUSU

   Bankaların müşterilerine sağladığı güvenilir ve kullanışlı alışveriş imkanı sunan kredi kartları, müşterileri tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Birçok banka kredi kartlarında müşterilerin tipine uygun olarak farklı ihtiyaçlarının da karşılanması için uygun kredi kartları sunmaktadır. Günümüzde kredi kartı çıkarmak için sadece mevduat hesabı olan bankaya değil gelir belgesi ile birlikte tüm bankalardan kredi kartı çıkartılabilmektedir.

   Online olarak kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişiler bankalara ait resmi web sitesi üzerinden giriş yapılması yeterli olmaktadır. Bankaya ait resmi internet sitesine giriş yaptıktan sonra “Ürünler”, “Kredi Kartları” ve “Kredi Kartı Başvurusu Yap” işlemlerini bu sıra ile takip ederek kredi kartı başvuru işlemi yapılabilir.

   Kredi kartı başvurusu sırasında kişilerin kişisel bilgilerini tam ve eksiksiz olarak doldurması gerekir. Bu bilgiler şunlardır isim, soyisim, kimlik bilgiler, telefon numarası ve adres gibi bilgilerdir. Seçilen bankaya göre kart türü ve kart limiti de sistem üzerinden tercih edilmektedir. Kredi kartı başvurusu yapıldıktan sonra başvuru yapılan banka bir süre değerlendirme yapacak ve sonunca kredi kartı başvurusu için geri dönüş yapacaktır. Olumlu olması durumunda ücretsiz olarak kart kişiye gönderilecektir.

   NEDEN OLUMSUZ SONUÇ ALIR?

   Online olarak yapılan kredi kartı başvuruları kişileri hem zamanda tasarruf ettirir hem de daha hızlı şekilde kredi kartı almalarına imkan sağlar. Aynı zamanda kişilerin başvuru sırasında yanlış veya eksik bilgi girmesi bankanın yapacağı değerlendirmeyi önemli düzeyde etkilemektedir. Bu nedenle başvuru formunda geçen bilgilerin eksiksiz olarak doldurulması gerekir.

   Kart başvurusu sırasında limit kişinin gelirinin 5 katı olarak belirlenebilmektedir. Eğer başka bankaya ait bir kredi kartı varsa veya maaşın 5 katının da üzerinde bir limit talep edildiyse başvurunuz olumsuz sonuçlanabilmektedir. Aynı şekilde bankalara ödenmemiş kredi veya kredi kartı borcu olması durumunda kredi sicil notu olumsuz olarak etkilenmektedir.

   Kredi kartı başvurusu sırasında olumsuz sonuçlanacak bir başka nedende şudur ki kişinin gelirini resmi olarak belgeleyememiş olması. Yani belirttiği tutarla bankanın elinde bulunan gelir tutarı aynı değilse kart başvurusu olumsuz sonuçlanabilmektedir. Bu neden maaş müşterisi olduğunu bankadan kredi kartı başvurusu yapıldığında daha hızlı ve kolay sonuç elde edebilirsiniz.

   ONLİNE KREDİ KARTI BAŞVURUSU YAPILAN BANKALAR

   Halk Bankası, Vakıfbank ve Ziraat Bankası gibi kamu bankalarının resmi internet siteleri üzerinden kredi kartı başvurusunda bulunup kendinize uygun kredi kartını seçebilirsiniz.

   Online başvuru ile kısa süre kredi kartı alabileceğiniz bankalar şunlardır;

   • Akbank
   • İNG Bank
   • Yapı Kredi Bankası
   • İş Bankası
   • TEB
   • Garanti Bankası
   • Şekerbank
   • Denizbank
   • Odeabank,
   • QNB Finansbank
   • Albaraka Türk Katılım Bankası
   • Kuveyt Türk Katılım Bankası

   Gibi pek çok bankanın internet siteleri üzerinden kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.