Saka Su Bayilik Alma Şartları

   30.04.2020
   Saka Su Bayilik Alma Şartları

   İnsan hayatının vazgeçilmezi ve yeryüzünün olmazsa olmazı suyun sağlıklı ve temiz bir şekilde insanlara ulaşması çok önemlidir. Yüksek kalitede alkali suyu ileri teknoloji ile el değmeden ambalajlayarak tüketici ile buluşturan Saka su, kalitesi ve müşteriye verdiği güvenle her yıl büyümesini sürdürmektedir.

   2004 yılında Hendek’te kurduğu fabrika ile faaliyete başlayan marka, ülkemizin ilk doğal mineralli su ruhsatını alan markası olmuştur. Kaliteli üretim tesisleri ile sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da sayılı markalar arasına girmiştir. Ayrıca Avrupa’da üst üste 3 yıl üstün lezzet ödülü alan ilk ve tek su markası olmuştur.
   Son yılların gözde sektörlerinden olan su bayiliği, girişimcilerin en çok tercih ettiği ticari faaliyetler arasında yer almaktadır. Bayilik almak için herhangi bir tahsilatın olmaması ve diploma zorunluluğu şartlarının olmaması girişimci için en büyük avantajlardandır. Bayilik alınacak markanın istediği şartların yerine getirilmesi halinde herkesin yapabileceği bir iş koludur. Bununla birlikte zorunlu olan SGK, belediye ve meslek odaları ile ilgili evrakların da yerine getirilmesi buna dahildir. Bilindiği üzere ülkemizde pek çok su markası bayilik vermektedir. Bunlardan biri de Saka su markasıdır ve bayilik veren en gözde markalardandır.
   Peki, Saka su için başvuru şartları nelerdir, bayilik nasıl alınır ve girişimcinin yapması gerekenler nelerdir? İşte bayilik açmaya dair tüm detaylar yazımızın içeriğinde.

   SAKA SU BAYİLİK ŞARTLARI NELERDİR?

   Saka su da diğer bayilik veren markalar gibi belli başlı bazı şartları talep etmektedir. Bu şartlar genel anlamıyla bütün markalarda aynı şartlardır. Ancak markadan markaya bazı değişiklikler olabilmektedir.
   Saka suyun talep ettiği şartların başında, bayilik açılacak il veya ilçede dağıtımı yapılacak bölgeler için iyi bir alt yapıya sahip olunması gerekir. Bölgenin potansiyeline göre dağıtım alt yapı ihtiyaçlarının başında ise dükkan gelmektedir. Bayiliğin açılması için bir dükkan gereklidir. Dükkanla birlikte ürünleri stoklanabilmesi için yeteri büyüklükte bir depo olması gerekir. Bir başka altyapı aracı da, ürün dağıtımı için kapalı kasa bir araca ihtiyaç vardır. Dağıtım yapabilecek bay personel de yeteri sayıda olmalıdır. Olması gereken bir başka araç da dükkan içinde sipariş alınabilecek sabit bir telefon ve bilgisayar ekipmanıdır. Ayrıca tercihe göre siparişlerin alımı için; güler yüzlü, diksiyonu düzgün bir bayan bir personel alımı da çok yaralı olacaktır.
   Saka Su, bayilik alacaklar için bazı ayrıcalıklar sunmaktadır. Bunlardan bazıları, bayi personellerinin satış ve servis eğitimi, araç kaplama, tabela, servis elemanı kıyafeti, magnet ve broşürleri ücretsiz olarak sağlamaktadır.
   Bunlarla birlikte, müşteri memnuniyeti ve müşteri potansiyelini artırabilmek için hediye olarak işyerlerine, eczanelere, fabrikalara dükkanlara ve dağıtım yapılabilecek her yere su sebili vermektedir.

   SAKA SU BAYİLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

   19 litrelik damacana seçeneklerinden 200 ml’ye kadar her ebatta ürünlerle hizmet veren Saka su bayiliği için başvurular, markanın internet adresinde yer alan başvuru formunun doldurulması ile gerçekleştirilebilir. Başvuru formu, insan kaynakları tarafından en kısa sürede değerlendirilip girişimciye geri dönüş sağlanacaktır.
   Bir başka başvurma yolu ise, 444 72 52 numaralı hat aranarak yapılabilecek başvurudur.

   SU DAĞITIM İSTASYONU İÇİN DONANIM ALIMLARI BELİRLEME

   Su bayilikleri için yapılması gereken ilk şey, bayilik için bir dükkan açmaktır. Bu dükkanın da su ürünlerinin stoklanması için yeteri büyüklükte bir deposunun olması gerekir. Dükkan açabilmek için belediyeden, SGK’dan ve ilgili kurumlardan izinlerin alınması ve evrakların tamamlanması gerekmektedir. Daha sonra dağıtım bu sektörde faaliyet gösterebilmek için gerekli olan en önemli şey ise, bir dağıtım aracına sahip olmaktır. Bu araçların da tercihen kapalı kasa kamyonet olması gerekmektedir. Bu araçlarla birden çok müşterinin siparişini anında teslim etme şansı olacaktır.
   Dikkan, depo ve araç temininden sonraki adım en az iki personelin olması gerekir. Bu personellerden biri dağıtım yapacak olan personel, diğeri ise siparişleri alacak olan personeldir. Dağıtımı yapacak olan personelin erkek olması, çevreyi iyi bilmesi ve ehliyetli olması gerekmektedir. Siparişleri alacak olan personelin cinsiyeti zorunlu olmamakla birlikte bayan olması, düzgün diksiyonlu ve güler yüzlü olması faydalı olacaktır.
   Dükkan içinde siparişlerin alınabilmesi için sabit hat telefon, bilgisayar ve internetin olması da gerekmektedir.
   Telefonlar numarası için çok bilinen ve akılda kalacak bir numara olsun diye uğraşmaya gerek yoktur. Artık çoğu şirket yönlendirme ile sipariş almaktadır. Örneğin, Saka suyun 444 70 50 numarası aranarak doğrudan yönlendirme ile belirtilen bölgenin numarasına yönlendirileceksiniz.
   Günümüzde siparişler sadece telefon yoluyla değil, bilgisayar ortamından da verilebilmektedir. Saka su da bu olanağı bayiliklere ve müşterilerine sunmaktadır.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.