Kredi çekmeden araba nasıl alınır?

   30.04.2020
   Kredi çekmeden araba nasıl alınır?

   Birikim olmadan araba sahip olmak isteyenlerin en fazla başvurduğu yöntem banka kredisidir. Krediye ait alternatif yöntemlerin olmamasından dolayı tüketiciler banka kredileri araba alma yöntemine başvururlar. Ancak kredi çekmeden de araba almanın bir takım alternatif yöntemleri bulunmaktadır. Peki hangi yöntemlerle krediye başvurmadan araba alınabilir?

   OTOMOBİL ŞİRKETLERİ

   Bankaların tüketicilere sunduğu kredi tekliflerinde faizlerin çok yüksek olmasından dolayı tüketiciler başka alternatif yöntemler araştırmaktadır. Her gün binlerce araba üretimi yapan dev otomobil şirketleri araçlarını daha hızlı satabilmek için finans bölümünden araç satışı yapmaktadır. Genel olarak yüzde 0 faiz oranı ile taksitli olarak araç satışı yapan üreticilerin sayısı her geçen gün artmakta. Ancak otomobil şirketleri bu noktada araç satın almak isteyen müşterilerinden belli oranda peşinat talep edebilmektedirler.

   Bankalar dışında kredi çekmek isteyen kişiler başka yöntemlerin araştırmasına giriyor ve akıllarına otomobil üretici şirketleri geliyor. Özellikle yeni sezon araçların piyasaya çıkması ile birlikte araç şirketleri de bankalarla birlikte anlaşmalar yapmaya başlıyor. Üretici firmalar ve bankalar arasında yapılan anlaşmaya göre bazı araçlar üzerinden satın almak isteyen kişiler için bankalar sıfır faiz ile kredi verilmektedir. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen kişiler televizyon reklamları ve kampanyalar aracılığı bilgi alabilirler. Araç şirketlerini ziyaret ederek veya online olarak web siteleri üzerinden de araştırma yapılabilmektedir.

   WOWWO

   Güvenilir firmalar aracılığı ile kredi çekmeden araç sahibi olmak isteyenler nasıl yapacaklarını araştırmaya devam ediliyor. WOWWO firması sıfır veya ikinci el araç almak isteyen kişilere senetle araç almalarına imkan vermektedir. WOWWO internet sitesini ziyaret ederek hangi araçları senetle alabileceğinizi görebilmektesiniz. Sistemle kayıtlı olan araçlardan birini seçerek herhangi bir ödeme yapmadan senet ile araç sahibi olabilir. Ödemeler internet tahsilat sistemi üzerinden yapılır ve şubesi olmayan şehirlere de hizmet vermektedir.

   ORGANİZASYON FİRMALARI

   Organizasyon firmaları aynı model arabayı almak isteyen kişileri bir havuzda toplayıp havuz sistemi üzerinden araç sahibi olmalarına katkı sağlamaktadır. FuzulOTO, EminOTO gibi kurumlar uzun zamandır hizmet veren en büyük organizasyon firmalarındandır. 100 bin TL değerindeki bir aracı almak isteyen 50 kişi bir havuzda toplanıyor ve her ay 2 bin TL ödeme yaparak her ay bir kişinin araç sahibi olması sağlanır. Böylece aracın değeri üzerinden ödeme yapan kişiler faiz ödemesi yapmadan araç sahibi olurlar. Bu yöntemlerin hepsini yasal ve tamamen kural ve kanunlara uygudur.

   ETİKETLER: , ,
   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.