Nestle Pure Life Su Bayilik Alma Şartları

   30.04.2020
   Nestle Pure Life Su Bayilik Alma Şartları

   İlk olarak 1872 yılında Fransa’nın Paris şehrinde kurulan Nestle Waters, 130 ülkede 64 farklı ürünle dünya pazarında faaliyet gösteriyor. 1998 yılında ise ilk defa kendi ismiyle su ürününü olarak Pakistan’da tüketiciye sunulmuştur.

   Türkiye pazarına ise ilk defa 2001 Sanko Holding ile yaptığı ortaklıkla giren Nestle Pure Life, Bursa’nın Kestel ilçesinde kurduğu fabrikası ile doğal kaynak suyu üretmektedir. Nestle su, aileye ve sağlığa çok önem veren bir marka olup, kalite standartlarının üzerinde bir üretim anlayışıyla dünyanın öncü markalarından olmuştur. Amacı ise güvenilir, lezzetli ve kalite standartlarının üzerinde bir içme suyunu en uygun fiyata tüketiciye sunmaktır.

   Özetle, sadece Türkiye’de değil dünyaca ünlü bir su markası olan Nestle Pure Life, çok geniş bir coğrafyada faaliyet gösteren ve oldukça geniş bir müşteri portföyüne sahip olan bir markadır. Bu açıdan Nestle suyun bayiliğini alarak ticarete atılmak oldukça karlı bir girişimcilik olacaktır. Nestle Pure Life da 2001 yılından beri diğer su markaları gibi istediği şartların yerine getirilmesi durumunda girişimcilere bayilik vermektedir. Peki, Nestle Pure Life bayilik alma şartları nedir, başvurular nasıl yapılır? Konunun tüm detaylarına yazımızın içeriğinde ulaşabilirsiniz.

   NESTLE PURE SU BAYİLİK BAŞVURUSU ŞARTLARI NELERDİR?

   Nestle Pure Life, damacana ve çeşitli ebatlarda pet şişe su bayiliği olarak iki farklı alanda girişimcilere yatırım fırsatı sunmaktadır. Ülkemizde marketlerden büfelere, lokantalardan kafeteryalara kadar pek çok sektörde rahatlıkla görebileceğimiz markanın bayiliğini alabilmek için, firmanın istediği şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.
   Nestle suyun bayiliğini almak için öncelikle bir dükkanın olması ve bu dükkana ait dağıtım için yeteri büyüklükte bir depo olması gerekmektedir. Bununla birlikte dağıtım için kapalı kasa bir dağıtım aracı da olmazsa olmazdır. Burada dikkat edilmesi gereken husus, bayiliğin açılacağı yerde daha önce başka bir bayiliğin açılmamış olmasıdır. Nüfusun yoğun olduğu yerlerde sıkıntı olmamakla birlikte düşük yoğunluklu nüfus olan yerlerde ikinci bayiliğin açılması zordur.
   Bayilik için açılan dükkanda müşteri takip sistemi için internet bağlantılı bilgisayar ve sipariş alımları için de sabit hatlı bir telefonun olması şarttır.
   Bir sonraki aşama ise yeteri kadar personel ve hızlı ulaşım için gerekli dağıtım araçları. Bu şartların yerine getirilmesi durumunda bayilik için başvuruda bulunulabilir. Şimdi bayilik için başvurular nasıl yapılır ona bakalım.

   NETSLE PURE LİFE SU BAYİLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

   19 litre damacana seçeneklerden 0,33 ml ebatlara kadar pek çok ürün kategorisi ile evlere kadar hizmet taşıyan Nestle Pure Life suyun bayilik başvurusu, firmanın internet sitesi üzerinde bulunan başvuru formundan yapılabilmektedir. Bununla birlikte aşağıda adres ve iletişim bilgilerini vereceğim ulaşım araçları üzerinden de başvuru işlemleri gerçekleştirilebilir.
   Son olarak müşteri hizmetleri üzerinden irtibat kurularak başvuru işlemleri ile ilgili daha detaylı bilgi de alınabilir.
   Nestle suyun Müşteri hizmet numarası ise 444-08-44’tür. Bu numara üzerinden gerekli bilgiler alınabilir.

   NESTLE GENEL MÜDÜRLÜK VE ÜRETİM TESİS İLETİŞİM BİLGİLERİ

   Nestle Pure Life su ile ilgili merak edilen tüm bilgiler aşağıda vereceğim iletişim bilgileri üzerinden öğrenilebilir. İster telefon üzerinden isterse de şahsen yapılabilecek görüşmeler için iletişim bilgileri şöyledir:
   Adres: Saray Mahallesi, Doktor Adnan Büyükdeniz Caddesi, No: 2
   Akkom Ofis Park, 3.Blok Kat:10 ÜMRANİYE/İSTANBUL
   Tel: 0-216-636-69-00
   Faks: 0-216-636-69-10

   Nestle Pure Life su üretim tesisi ise Bursa/Kestel’de bulunmaktadır. Adres ve iletişim bilgileri ise şöyledir.
   Adres: Yeni Mahalle, Uludağ Caddesi, No: 216 KESTEL/BURSA
   Tel: 0-224-280-55-00 –
   Faks: 0-224-280-55-10

   SU BAYİLİĞİ ALACAK OLAN YATIRIMCI VEYA GİRİŞİMCİLERE TAVSİYELER

   Su bayilik sektörü az sermaye ile yüksek kazançlar elde edilebilen bir sektördür. Bu sektör için en çok para harcanan şey ise bir dağıtım aracının alınmasıdır. Eğer bir dağıtım aracınız varsa bayilik çok daha kazançlı hale gelecektir.
   Özellikle yaz aylarında su tüketiminin artması ile bu karlılık çok daha yüksek seviyelere çıkmaktadır. Su bayiliği tek başına bir ticari alan olduğu gibi pek çok sektör ek gelir kaynağı olarak da bu işi yapmaktadır. Su tüketimi her mevsim olduğu için ölmeyen ve sürekli canlı kalan bir sektördür.
   Özellikle kullanıldığı sektör dağılımı oldukça fazla olduğu için kazancı da yüksek olmaktadır. Fabrikalardan lokantalara, şirketlerden iş merkezlerine, büfelerden marketlere, bakkallardan toplu yaşam alanlarına, hatta metro vb. gibi toplu taşıma duraklarına kadar çok farklı sektörlere dağıtımı yapılmaktadır.
   Dağıtım ağı böyle geniş olunca kazanç da katlanma şansına sahip olmaktadır.
   Su bayiliği almadaki en önemli husus ise, doğru ve güvenilir markayı seçmek. Seçilen markanın su dışında soda, meyveli soda, soğuk çay gibi farklı seçenekleri de varsa çok daha güzel bir adım atılmış olur. Çünkü marka su ile bu ürünlerin de dağıtımını vermektedir. Bayilik alırken bu seçenekleri göz önünde bulundurarak seçmeniz menfaatinize olacaktır. Bir de seçilen markanın hangi semt ve bölgeye hitap edeceği de önemlidir. Örneğin bazı pahalı markalar geliri düşük bölgelerde tercih edilmeyebilir. Pahalı marka suyun ekonomik yönden gelişmiş bölgelerde satılması daha kolay olacaktır. Bu şekilde stratejik hatalar yapmaktan da uzak durulmalı.
   Son olarak, bayilik açmak için yeterli sermayeye sahip değilseniz size önerimiz, KOSGEB’in girişimciler için sağladığı hibe ve düşük faizli kredi imkanlarından yararlanılabilir. Bir başka imkan da bazı kamu ve özel bankaların girişimci kredisi adı altında sağladıkları düşük faizli kredi imkanlarından yararlanmak olacaktır.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.