Çiğ Köfte Evi Bayilik Alma Şartları

   30.04.2020
   Çiğ Köfte Evi Bayilik Alma Şartları

   Çiğ köfte sektörünün yeni aktörlerinden olan Çiğ köfte Evi, kuruluşundan bu yana değişik mağaza konsepti ve iddialı ürünleri ile Türkiye pazarındaki yerini almıştır. 2015 yılında kurulumunu tamamlayarak piyasaya çıkan marka, kısa sürede hedeflerine ulaşmış ve Türkiye genelinde hızlı bir büyüme göstermiştir.

   Bayilerle birlikte büyümeyi hedefleyerek, sürdürülebilir ve karlı iş modelini hayata geçiren Çiğ köfte Evi, özellikle düşük sermeyeli girişimcilerin en çok tercih ettiği marka haline gelmiştir. Piyasada yeni bir marka olmasından dolayı bayilik alacak olan girişimcilere birçok kolaylık da sağlamaktadır. Çiğ köfte Evi’nin bayiliğini almakla hem düşük sermaye ile iş sahibi olacaksınız hem de koyduğunuz sermayeyi kısa sürede amorti ederek kar yapmaya başlayacaksınız. Ayrıca bayilik için başvuruda bulunan girişimciden bayilik ücreti de almayan marka, girişimciyi büyük bir masraftan kurtarmış da oluyor.
   Girişimciler, Çiğ köfte Evi bayilik alma şartlarının neler olduğunu, başvurunun nasıl yapılacağını ve girişimcinin yapması gerekenlerin neler olduğunu araştırıyor. Biz de siz değerli okurlarımız için Çiğ köfte Evi’nin bayilik verme koşulları ile ilgili tüm detayları araştırıp derleyerek bir araya getirdik. Şimdi araştırdığımız tüm konuları bilginize sunuyoruz.

   ÇİĞ KÖFTE EVİ DÜKKANLARININ GENEL KONSEPTİ NASILDIR?

   Çiğ köfte Evi dükkanları, şık tasarımı ve aydınlık görüntüsüyle müşterinin içini ferahlatan bir yapıya sahiptir. Genel itibarıyla AVM içlerinde ve cadde üzerlerinde açılan dükkanlar şık tasarımlarıyla müşterinin dikkatini anında çekmektedir. AVM’lerde açılacak dükkan ve mini stant kiralama görüşmelerinde marka yardımcı olmaktadır. Buralarda açılacak mini stantların büyüklüğü en az 1 metre kare olmaktadır. Dışarıda cadde üzerlerinde açılacak dükkanların büyüklüğü ise en az 10 metre kare olmak zorundadır.
   Çiğ köfte Evi, piyasadaki hedeflerine ulaşma adına yapmış olduğu kampanyalar kapsamında iş yerlerinin pleksi led ışıklandırmalı tabelasını, soğutucu çiğ köfte dolabını, bayinin çiğ köfte tezgahını ve yine iş yerinin masa, sandalye, avize ve diğer iç dekor giderlerini de kendisi kurmaktadır. Bu masraflar yaklaşık olarak 8 bin lira civarında bir miktara denk gelmektedir.
   Bununla birlikte bayiliğini alan girişimcilere 500 kilo gram çiğ köfteyi de ücretsiz olarak vermektedir. Bayilik ücreti de almadığı için düşük sermaye ile yatırım yapılacak çiğ köfte markalarının başında gelmektedir. Şimdi Çiğ köfte Evi bayilik başvuruları nasıl yapılır ona bakalım.

   ÇİĞ KÖFTE EVİ BAYİLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILMAKTADIR?

   Çiğ köfte Evi’nin bayilik ve franchise başvuru koşullarına geçmeden önce bu iki terimin ne anlama geldiğinden bahsetmek yerinde olacaktır. Zira iki kavram farklı anlamlar ifade etmektedir. Bu iki kavramı örneklerle anlatacak olursak;
   Franchise, herhangi bir markanın sahibi, belli şartlar dahilinde ve belli bir maddi bedel karşılığında marka ismini girişimcilere kullandırmasına denir. Yani franchise alan bir girişimci, firmanın ismi adı altında iş yeri açar ve firmanın belirlediği kriterler ile satışı gerçekleştirir.
   Bayilik ise, bir firmanın ürettiği ürün ve malların satışını ve pazarlanmasını başka bir firma ya da girişimci tarafından yürütülmesine denir. Yani gıda sertifikası alarak bayilik açan her girişimci diğer firmaların ürünlerini de satışını yapabilmesine dedir.
   Franchise ile bayilik arasındaki fark ise, franchise’da sadece ana firmanın ürünleri satılabilirken, bayilikte farklı markaların ürünleri bir arada satılabilmektedir. Franchise sistemlerde standart tabela ve dekorasyonlar olurken, bayilikte böyle bir zorunluluk yoktur. franchise sisteminde isim hakkı için bedel alınırken, bayilikte belirli bir ürün kotası bulunur.
   Franchise sistemlerinde kardan pay talep edilirken bayilikte böyle bir kar payı söz konusu değildir. Bu ayrımlardan bahsettikten sonra konumuza geçecek olursak; Çiğköfte Evi de hem bayilik imkanı sunan hem de franchise veren markalardan biridir.
   Çiğköfte Evi bayiliği ya da franchise başvuruları ise internet sitesi üzerinde yer alan http://www.cigkofteevi.com/basvuru adresindeki başvuru formu doldurularak yapılabilmektedir.
   Ayrıca firmanın 444 97 23 numaralı hattı ile irtibata geçilerek de ön başvuru oluşturulabilir.

   ÇİĞ KÖFTE EVİ KAMPANYALARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

   Çiğ köfte Evi, yeni kurulmuş bir firma olup geniş çevrelere ulaşmak için her ayın ilk gününde yüzde 50 bedava kampanyası düzenlemektedir. Ayrıca firma bayileri müşterilerinin evine ve iş yerine kadar ücretsiz çiğ köfte paketi de servis etmektedirler. Markanın dükkan dizayn ve konseptleri de oldukça dikkat çekici olup, müşterinin dikkatini cezbetmektedir.
   Çiğ köfte Evi, başta helal gıda sertifikası olmakla birlikte pek çok ISO belgelerine sahiptir. Kurduğu fabrikada hijyen kuralları dahilinde çiğ köfte üretimi gerçekleştirip vakumlu poşetlerle franchise hizmeti alan iş yerlerine ürünlerini ulaştırmaktadır.
   Bununla birlikte ayrıca yan ürünler olan nar ekşisi, limon, marul, maydanoz, lavaş gibi ihtiyaçlar da cazip bir bedelle verilmektedir.

   ÇİĞ KÖFTE EVİNİ NERELERDE KURMALISINIZ?

   Çiğ köfte sektörüne gireceklerin dükkan açacakları yer ile ilgili bilmesi gereken önemli hususlar vardır. Çiğ köfte anlık tüketilen bir gıda olduğu için halkın yoğun olduğu yerlerin tercih edilmesi çok önemlidir. Özellikle AVM’lerle kalabalık ve insan yoğunluğunun yüksek olduğu cadde ve sokakların tercih edilmesi önerilmektedir. Evlere servis imkanından dolayı da yerleşim yerlerinin ortalarından bir yerde olması faydalı olacaktır. Açılacak dükkanların zemin katta bir yer olması, elektrik, su ve diğer tesisatlarının da tam olması oldukça önemlidir.
   Son olarak bayilik için finansmanı olmayan girişimciler, KOSGEB’in girişimcilik desteklerinden yararlanması ve bazı kamu ve özel bankaların girişimciler için düşük faizli kredilerinden yararlanmasını öneririz.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.