Banka müdürü ne kadar maaş alır?

   28.04.2020
   Banka müdürü ne kadar maaş alır?

   Dünyanın en büyük sektörlerinden bir tanesi bankacılık sektörüdür ve her ülke için de vazgeçilmez bir sektördür. Para kontrolünü sağlıyor olan bankalar hem devlet hem de vatandaş için çok kritik bir öneme sahiptir.

   Bankacılık sektöründe çalışmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de maaşlarıdır. Peki banka da müdür olan bir kimsenin aldığı maaş ortalama ne kadardır?

   Banka da çalışmak isteyen kişiler zamanla yükselip şube müdürü olmak gibi bir hayalleri vardır. Ve bankalarda da yükselmek gibi bir durum elbette söz konusudur. Yükselmek isteyen kişilerinin de çalışma performansına bağlı olarak işte hayatında yükselmek mümkün olur. Çalışma performansı ile yükselmek paralel olarak ilerlemektedir. Yani kişinin çalışma performansı ne kadar yüksek olursa iş yerinde yükselme ihtimali de o denli yüksektir. Kişinin çalıştığı bankada performansına bağlı olarak yükseldikçe maaşı da o denli artmaya devam edecektir.

   Her banka çalışanının en büyük hayalidir müdür olmak. Banka müdürü olmak hem ülkemizde hem de dünyada oldukça saygın meslek grupları arasında yer almaktadır. Banka müdürlerinin hem sosyal hakları hem maaşları hem de maddi imkanları oldukça iyidir. Ancak her güzel şey gibi bir takım zorlukları da bulunmaktadır. Banka müdürlerinin ne yazık ki çalışma saatleri oldukça fazladır. Günde en az 9 saat çalışması gereken banka müdürünün haftada da 6 gün mesai yapmak gibi bir zorunluluğu bulunabilmektedir. Ancak genel anlamda alt düzeydeki banka çalışanlarından daha iyi şartlara sahiptir. Daha iyi imkanlarda çalışır. Banka müdürü görev aldığı şubenin en üst düzey çalışanıdır. Şubenin lideri konumunda olduğu için sorumlulukları da oldukça fazladır.

   Bir bankanın verdiği krediler her zaman banka müdürünün onayı ile gerçekleşmektedir. Tüm bunlara bağlı olarak banka müdür büyük sorumluluk ve yoğun iş temposuyla çalışmaktadır.

   BANKA MÜDÜRÜ NE KADAR MAAŞ ALIR?

   Banka müdürü olmak oldukça zor ve meşakkatlidir. Bir kişi banka da müdür olmak istiyorsa önce alt düzeyde başlayıp emek vererek çok çalışarak yükselebilmektedir. Müfettiş yardımcısı olarak göreve başlayan pek çok kimse sonrasında müdürlük yapabilmektedirler. Banka müdürü olarak görev yapan bir kişi ortalama 12 bin Türk Lirası maaşı alabilmektedir. Ancak banka müdürlerinin maaşlarını belirleyen pek etken vardır. Eğitim seviyesi, tecrübesi, donanımı ve hizmet ettiği bölge ile birlikte maaşlarında farklılıklar olabilmektedir. Tecrübesi bulunmayan yeni bir banka müdürünün alabileceği maaş ortalama olarak 8-9 bin TL arasında değişmektedir. Görevinde başarılı ve tecrübe sahibi bir müdür ise 20 bin TL civarında maaş alabilmektedir.

   Banka müdürünün maaşını etkileyen durumlardan diğer etkenler ise medeni hali ile birlikte çocuk sayısı da önemlidir. Gösterdikleri başarılara göre de ekstra zam ve ikramiye gibi durumları da bulunmaktadır.

   BANKA GENEL MÜDÜRÜ MAAŞLARI

   Bir bankanın en üst düzey yöneticisi olarak görev yapan banka genel müdürü bulunduğu ülkedeki bankaya ait tüm şubelerden sorumlu olan kişidir. Tüm şubelerin, tüm çalışanlarından faaliyetlerinden sorumlu olan kişi genel müdürdür. Dünya genelinde banka genel müdürü olarak görev alan kişilerin sayısı oldukça sınırlıdır. Bu özel pozisyonda görev alacak kişilerinde donanımlarının eğitim seviyelerinin o denli üst seviye de olması gerekir. Bir kişinin genel müdür olabilmesi için işinde çok başarılı bir insan olması gerekir.

   Banka genel müdürlerinin maaşı ise müdürlerinkinden oldukça yüksektir ve 1 milyon TL civarını bulabilmektedir. Banka genel müdürlerinin maaşlarında bir sınır bulunmamaktadır. Çin ve ABD gibi ülkeler sektörde çok büyük boyutlara ulaştığından banka genel müdürlerinin maaşları 10 milyon doları bulabilmektedir. Bankanın genel müdür yardımcısının maaşı ise 750 bin TL civarlarındadır.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.