Cep Operatörlerden Findeks Kredi Notu Sorgulama

   27.04.2020
   Cep Operatörlerden Findeks Kredi Notu Sorgulama

   Son yılların hatta son zamanların en popüler konusu kredi notunun sorgulanmasıdır. Çünkü kredi çekmek isteyenler için bankanın değerlendirdiği ilk kriter olarak kredi notunun yüksek olması şartı yer alıyor.

   Kredi notu sorgulamanın en kolay yolu ise Findeks.com ile kredi notu sorgulamaktır. Bu kapsamda cep operatörleri de bazı çalışmaları hayata geçirerek SMS yoluyla kredi notu öğrenme imkanını getirdiler. Şimdi sırasıyla cep operatörlerinin sundukları hizmete bakalım.

   TURKCELL SMS İLE KREDİ NOTUNU ÖĞRENMEK

   Findeks, kredi notu sorgulamalarında müşterilerinin işini kolaylaştırmak için Turkcell ile bir anlaşma yaparak, Turkcell hatlardan gönderilecek bir tek SMS ile kredi notunu sorgulamayı hayata geçirdi.
   Artık Turkcell hat kullanan vatandaşlar Findeks.com’a girip üye olmadan kredi notunu kolaylıkla sorgulayabilecek. Bankalara kredi çekmeye girmeden bir SMS ile kredi notunuzu öğrenebilecek ve kredi kullanıp kullanamayacağınız öğreneceksiniz.

   TURKCELL SMS İLE KREDİ NOTU NASIL ÖĞRENİLECEK?

   GSM operatörlerinden Turkcell, Kredi Kayıt Bürosu’yla anlaşmaya varıp hayata geçirdiği yeni servis kapsamında, kişilerin Findeks kredi notunu SMS ile öğrenmelerine imkan sağladı.
   Findeks Kredi Notu, bankaların vatandaşlar için risk derecelendirme amaçlı olarak kullandıkları ve bireylerin geçmiş ödeme performansını ortaya koyan önemli bir referans olma özelliğine sahiptir.
   Findeks’in geliştirdiği ve KKB güvencesiyle ülkemizde ilk olarak Türkcell GSM operatörü kullanıcıları tarafından SMS ile sorgulama yapılarak öğrenilen Fİndeks kredi notu, vatandaşın bankalara başvurusu yapmadan önde kredi alabilmeleri hakkında bir fikir sahibi olmalarını sağlıyor.

   TURKCELL SMS İLE KREDİ NOTU ÖĞRENME ÜCRETİ

   Bireysel olarak kredi notu öğrenme imkanı sunan Findeks, ticari faaliyetlerde bulunan gerçek kişilerin de kredi notunu Turkcell SMS yoluyla öğrenme imkanı sunuyor. Turkcell hat sahiplerinin yapması gereken cep telefonunun kısa mesaj bölümüne girip T.C. Kimlik numarasını ve doğum yılını aralarında bir boşluk bırakarak yazıp 1122’ye SMS göndermektir.
   İletilen kimlik bilgilerine dayalı olarak, kredi notunun kaç olduğu ve hangi seviyeye denk geldiği gibi hususlar detaylı olarak SMS ile kişiye iletiliyor. Kişilerin kimlik bilgileri ile gerçekleştirilen bu işlemin ücreti ise 9 TL’dir.

   VODAFONE SMS İLE KREDİ NOTU ÖĞRENMEK

   Findeks, Turkcell hatlara sunduğu SMS ile kredi notu öğrenme hizmetini Vodafone hatlar için de sunmaktadır. Vodafone hattı ile Findeks kredi notu sorgulama yapmak isteyen bir kişi öncelikle vodafone cep numarasına sahip olması gerekir.
   Daha sonra cep telefonunun kısa mesaj bölümüne girerek T.C. Kimlik numarasını ve doğum yılını aralarında birer boşluk bırakarak yazmalı ve 1122’ye mesaj göndermelidir.
   Örnek: 22233344455 1980 yazıp 1122’ye kısa mesaj gönderilir. Buradaki numaraların yerine kendi T.C. No ile doğum yılınızı yazmayı unutmayın.

   VODAFONE SMS İLE KREDİ NOTU ÖĞRENME ÜCRETİ

   Findeks üzerinden kredi notu öğrenmenin ücrete tabi olduğunu herkes bilir. Kredi notu öğrenmek ister Findeks’te olsun ister başka yollarda olsun ayrı ayrı ücrete tabidir. Vodafone hattı ile Findeks kredi notu sorgulama işlemi de belli bir ücrete tabidir. Bu işlem için Vodafone müşterilerinden 9 TL almaktadır. Bu ücret faturalı hatlar için faturaya yansıyacaktır. Faturasız hatlar için ise hatta mevcut olan para liradan kesecektir.

   TÜRK TELEKOM SMS İLE KREDİ NOTU ÖĞRENME

   Türk Telekom SMS ile Findeks kredi notunu öğrenmek istiyorsanız öncelikle Türk Telekom hat sahibi olmalısınız. Bu operatörlere sahip bir cep telefonu numarası kullanıcısı iseniz yapmanız gereken, telefonunuzun kısa mesaj bölümüne 11 haneli T.C. kimlik numaranızı ve 4 haneli doğum yılınızı girerek 1122 numarasına kısa mesaj göndermektir. Kısa mesaj gönderirken T.C. kimlik numarası ile doğum yılı arasında bir boşluk bırakılmalıdır.
   Bu mesajın ardından ilgili operatör, Findeks kredi notu bilginizin de yer aldığı kredi risk raporunuzu en kısa süre içerisinde tarafınıza iletecektir.

   TÜRK TELEKOM SMS İLE KREDİ NOTU ÖĞRENME ÜCRETİ

   Türk Telekom SMS ile Findeks kredi notu öğrenme ücreti diğer operatörlerle aynı tarifeye sahiptir. Yani Türk Telekom SMS ücreti de 9 TL’dir. Bu ücret faturalı hattı olanların faturasına yansıtılacaktır. Faturasız hatlar için ise hatta bulunan mevcut para liradan kesilecektir.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.