En Çok Satan Cep Telefonu Markası Sıralaması

   26.04.2020
   En Çok Satan Cep Telefonu Markası Sıralaması

   Türkiye’de cep telefonu kullanımı tüm dünya ülkeleri oranına göre oldukça yüksek bir orana sahip. 2020 yılında da bu oranda pek düşüş yaşanmadığı gibi artarak devam ediyor diyebiliriz. Bunu bilen özellikle cep telefonu üretici ülkeler Türkiye pazarını çok iyi değerlendiriyor ve ürünlerini arza sunuyor.

   Biz de hem ucuz hem çok satan hem de en kaliteli telefonların hangi markalar olduğunu ve satış sıralaması gibi konuları sizin için araştırdık. Burada bir konuyu belirtmek gerekirse, yaptığımız satış sıralaması alışveriş siteleri verilerinden yola çıkılarak oluşturulmuştur.

   EN ÇOK SATAN CEP TELEFON MARKALARI HANGİLERİDİR?

   Eski ve orta kuşağın çok iyi bildiği yeni kuşağın ise hayal mayal hatırladığı üzere, ülke pazarlarına ilk çıkan cep telefonu markaları NOKIA ve ERİCSSON’du. Bunlara daha sonra Samsung firması eklendi ve telefon piyasasında ciddi manada başarı sağladı. Bunlara ek olarak yerli üretim ASELSAN telefonları da piyasaya sürüldü. Ancak günümüzde pek çok marka teknolojinin gelişimine ayak uyduramayarak ve başka bazı nedenlerden dolayı piyasada yer almamaktadır.
   Bununla birlikte kendini yenileyen, çağın teknolojisine ayak uyduran ve yeni ortaya çıkan pek çok marka piyasada varlığını sürdürmektedir.
   Son satış istatistiklerine göre en çok satan cep telefonu markaları aşağıdaki listede yer almaktadır.
   – Samsung,
   – İPhone,
   – General Mobile,
   – LG,
   – Vestel,
   – HUAWEI
   – MI XIAOMI
   Belirttiğimiz bu markalar ilk 7 sıralamayı oluşturmaktadır. Şimdi Türkiye’de en çok satan markaların karma listesi ve en çok satan marka modellerine bakacağız.

   TÜRKİYE’DE EN ÇOK SATAN CEP TELEFONU MODELLERİ HANGİSİDİR?

   Yukarıda belirttiğimiz 7 marka içerisinden en çok satan ilk 5 telefonun hangileri olduğuna bakalım.
   1- Listenin ilk sırasında alışveriş sitelerinde ufak tefek değişiklikler olmakla birlikte ortalama fiyatı 2.150 lira olan Huawei Mate 20 Lite 64 GB cep telefonu yer almaktadır. 4 GB RAM özelliğine sahip bu cep telefonu kullanıcıları tarafından da oldukça beğenilmektedir. Kamera çözünürlüğü 20 MP olan Huawei Met 20 şık görünümü ve tasarımı ile göz kamaştırmaktadır. Pek çok özelliğe sahip bu telefonla işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Bu marka Çin Halk Cumhuriyeti markasıdır.

   2- Listenin ikinci sırasında Samsung Galaxy J7 Prime 2 32 GB yer almaktadır. Şu an itibarıyla 1.250 lira olan telefon, 3 GB RAM özelliğine sahiptir. 13 MP kamera çözünürlüğüne sahip olan telefonu fiyat performans olarak oldukça idealdir. Görüntü itibarıyla da şık duran bu marka Güney Kore markasıdır.

   3- Listenin üçüncü sırasında son zamanların yükselişte olan markası Xiaomi Redmi Note 7 64 GB gelmektedir. 4 GB RAM ve 48 MP kamera çözünürlüğüne sahip olan bu marka harika bir cihazdır. Fiyatı yaklaşık olarak 2000 TL olan telefon, üst düzey video ve resim çekimleri yapabilme özelliğine sahiptir. Oyun severler için her oyunun donmadan oynanabildiği ender telefonlardandır. Bu harika marka telefon da Çin Halk Cumhuriyeti markasıdır.

   4- Listenin dördüncü sırasında en çok satan cep telefon markası olarak Apple iPhone 7 Plus 32 GB yer almaktadır. Bu marka ve modelin güncel fiyatı renklerine ve sitelere göre değişmekle birlikte ortalama 4.000 TL civarındadır. 12 MP Kamera ve 3 GB RAM belleğe sahip olan telefon oldukça şık görünümlü ve göz alıcıdır. Kendine has işletim sistemi olması ve kolay kullanım özelliğiyle oldukça tercih edilen markalar arasındadır. İPhone markası bir ABD markasıdır.

   5- Listenin beşinci ve son sırasında ise Vestel Venüs E3 modeli yer almaktadır. Bu telefonun en çok tercih edilmesinin nedeni ise düşük fiyatıdır. Ucuz ve sorunsuz bir akıllı cep telefonu almak isteyenler bu marka ve modelini tercih ediyor. Şuan satış fiyatı ise ortalama olarak 900 TL civarındadır. Telefon 2 GB RAM ve 8 MP kameraya sahiptir.

   EN ÇOK SATAN SAMSUNG CEP TELEFON MODELLERİ HANGİSİ?

   Yukarıda verdiğimiz en çok satan marka listesinde ilk sırada olan Samsung cep telefonlarının pek çok modeli bulunmaktadır. Şimdi de bu modellerden en çok satanların listesini sıralayacağız. Bu sıralama kesinlikle kalite sıralaması olmayıp sadece satış rakamlarına göre en çok satan model listesidir.
   İşte Samsung’un en çok satan 5 modeli:
   1. Samsung Galaxy J7 Prime 2 32 GB
   2. Samsung Galaxy A7 2018 64 GB
   3. Samsung Galaxy A50 2019 64 GB
   4. Samsung Galaxy J4 Plus 16 GB
   5. Samsung Galaxy J6 Plus 32 GB

   EN ÇOK SATAN İPHONE CEP TELEFONU MODELLERİ HANGİLERİDİR?

   Ülkemizde kendini farklı hissetmek isteyenlerin ve biraz da gösterişi sevenlerin telefon tercihi genellikle İPhone marka cep telefonlarıdır. Havalı göründüğü kadar da pahalı bir markadır.
   İşte İPhone’un en çok satan 5 modeli:
   1. Apple iPhone 7 Plus 32 GB
   2. Apple iPhone 7 32 GB
   3. Apple iPhone 8 Plus 64 GB
   4. Apple iPhone XR 64 GB Demo
   5. Apple iPhone 6S 32 GB

   EN ÇOK SATAN GENERAL MOBİL CEP TELEFONU MODELLERİ HANGİLERİDİR?

   ABD merkezli bu cep telefonu markası ucuz ve kaliteli olması dolayısıyla ülkemizde çok satanlar arasına girmeyi başardı.
   İşte General Mobil’in en çok satan 5 modeli:
   1. General Mobile GM8 32 GB
   2. General Mobile GM9 Pro 64 GB
   3. General Mobile GM8 Go
   4. General Mobile GM5 Plus
   5. General Mobile GM8 Dual Sim 32 GB

   EN ÇOK SATAN LG CEP TELEFONLARI HANGİSİDİR?

   Dünyada led teknolojisi ile ismini duyuran LG, cep telefonu piyasasına da hızlı bir giriş yapmıştır. Marka yapmış olduğu AR-GE çalışmaları ile çok iyi neticeler elde etmiş ve ürünlerinde çok iyi satış başarısı yakalamıştır.
   İşte LG’nin en çok satan 5 modeli:
   1. LG G7 ThinQ 64 GB
   2. LG V30 Plus 128 GB
   3. LG G6
   4. LG G4 32 GB
   5. LG K9 16 GB

   EN ÇOK SATAN VESTEL MARKA CEP TELEFONLARI LİSTESİ

   Türkiye’nin yerli cep telefonu markalarından olan Vestel, her keseye uygun akıllı cep telefonu olması dolayısıyla oldukça fazla talep edilen markalardan oldu. İşte Vestel cep telefonlarının en çok tutulan ve satılan 5 modeli:
   1. Vestel Venüs E3
   2. Vestel Venus Z20
   3. Vestel Venüs V4
   4. Vestel Venus E4
   5. Vestel Venus 5000

   EN ÇOK SATAN HUAWEI MARKA CEP TELEFONLARI LİSTESİ

   Son yılların yüksek performanslı teknolojisi ile dünya gündemine oturan Huawei, düşük fiyat ve kalitesiyle Türkiye pazarında oldukça yüksek satış oranlarına ulaşmıştır. ABD ve Google yaptırımları ile karşı karşıya kalsa da satışından ve kalitesinde bir şey kaybetmemiştir. İşte Huawei’nin en çok satan 5 modeli:
   1. Huawei Mate 20 Lite 64 GB
   2. Huawei P20 Lite 64 GB
   3. Huawei P Smart 2019 64 GB
   4. Huawei Mate 20 Lite Dual Sim 64 GB
   5. Huawei Mate 10 Lite

   EN ÇOK SATAN MI XIAOMI MARKASINA AİT CEP TELEFONLARI

   Cep telefonu alanında teknoloji harikası olan MI XIAOMI markası kısa sürede en çok satanlar listesine girmeyi başarmış bir markadır. Teknolojik yatırımlarına çok önem veren marka dünyada adından söz ettiren sayılı markalardan olmayı başardı.
   İşte Xiaomi’nin en çok satan 5 modeli:
   1. Xiaomi Redmi Note 7 64 GB
   2. Xiaomi Mi 8 Lite 64 GB
   3. Xiaomi Redmi S2 32 GB
   4. Xiaomi Redmi 5 Plus 64 GB
   5. Xiaomi Mi 8 Lite 64 GB

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.