kapat ikonu

120 bin dolarlık duvara bantlı muzu yedi: Pişman değilim

Art Basel Miami’de ‘duvara bantlı muz’ 120 bin dolara satıldı. David Datuna, ‘duvara bantlı muz’ eserini yedi. Konu hakkında konuşan David Datuna, “Pişman değilim” dedi.

  • Yaşam
  • 10 Aralık 2019 11:36
  • Son Güncelleme: 10 Aralık 2019 11:48

Art Basel Miami’de “duvara bantlı muz” 120 bin dolara satıldı. Sanatçı David Datuna, “duvara bantlı muz” eserini yedi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan David Datuna, “Pişman değilim” dedi. Cesur performanslarıyla bilinen David Datuna, “duvara bantlı muz” eserindeki muzu banttan çıkararak onlarca kişinin gözü önünde yemişti.

120 bin dolarlık duvara bantlı muzu yedi: Pişman değilim-1 120 bin dolarlık duvara bantlı muzu yedi: Pişman değilim-2

Yaptığının bir vandallık olmadığını söyleyen Datuna; “Benim yaptığım bir sanat performansıydı ve bundan pişman değilim” ifadelerini kullandı.

Başka bir sanatçının eserine zarar vermediğini dile getiren David Datuna, bir sanat eserini yemediğini savundu. Datuna; “Galerinin de dediği gibi, bu bir muz değil, bir konsept. Ben sadece sanatçının konseptini yedim. Bu yüzden bunun havalı ve eğlenceli olduğunu düşünüyorum. Sanat böyle bir şeydir” dedi.

David Datuna, Moskova Kızıl Meydan’da yaptığı Putin karşıtı gösteri ve Donald Trump seçilmeden önce Beyaz Saray'a ‘SOS’ yazılı bir bayrak çekmesiyle biliniyor. Duvara bantlı muz 120 bin dolara satıldı!Duvara bantlı muz 120 bin dolara satıldı!

“Komedyen” isimli “duvara bantlı muz” eseri İtalyan sanatçı Maurizio Cattelan tarafından yapıldı. Sanatçı, daha önce 18 karat altından yaptığı altı milyon dolarlık tuvalet eserinin Bienheim Sarayı’ndan çalınmasıyla da gündem olmuştu.

120 bin dolarlık duvara bantlı muzu yedi: Pişman değilim-3

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol