Borç Kapatma Kredisi Veren 5 Banka Önerisi

   25.04.2020
   Borç Kapatma Kredisi Veren 5 Banka Önerisi

   Geçtiğimiz yıl yapılan bir düzenleme ve başlatılan bir kampanya ile farklı kurumlara ait borçları tek bir noktada toplama imkanı getirildi. Borç kapatma kredisi de denen bu yöntemle tüm borçlarınızı bir noktada toplayabilirsiniz. İşte size bu imkanı verecek 5 banka önerisi.

   Tüm borçlarınızı kapatıp tek bir noktadan mı ödemek istiyorsunuz. O zaman yapmanız gereken yazımızın içeriğinde yer verdiğimiz “Borç kapatma kredisi” olarak da bilinen kredi ile özellikle farklı bankalara olan kredi borcu ve kredi kartı borçlarını bir bankada toplayın.
   Şimdi sizlere tüm borçlarınızı bir araya toplayıp, tek bir noktadan ödeme yapabileceğiniz 5 bankanın detaylarını vereceğiz.

   BORÇ TRANSFER KREDİSİ NEDİR?

   Borç transferi kredisi ya da borç kapatma kredisi hakkında ortalıkta çok fazla yanlış bilgi dolaşıyor. Şimdi sizlere vereceğimiz kısa bilgi ile bu konuda ne kadar yanlış bilgilendirmelerin olduğunu anlayacaksınız.
   Borç transfer kredisi veya borç kapatma kredisi vermeyen banka hemen hemen yok denecek kadar azdır. Çünkü bir kişiye kredi çıkıyorsa zaten başvurulan banka da direkt gerekli işlemleri yaparak EFT talimatları verip diğer bankalara olan borçlarınızı ödeyebilme imkanı sunacaktır. Borç transfer kredisini borç transfer kredisi yapan özellik, kişinin bankaya başvurması ve parayı nakit olarak eline almadan bankanın şahıs adına borç ödemelerini yapmasıdır. Yani aslında kredisi onaylanan herkes bu özelliği zaten kullanabilir.

   BORÇ KAPATMA KREDİSİ

   Geçtiğimiz yıllarda bankaların vatandaş için sunduğu en önemli kampanyalardan biri borç kapatma ya da borç transferi kredisi kampanyasıydı.
   Bankalar bu kampanya ile farklı bankalara ya da farklı yerlere borcu olan vatandaşların borçlarını bir noktada toplanmasını ve bir noktadan ödemesini kolaylaştırmayı amaçlamıştır.
   Bu kredi, özellikle banka müşterilerinin kredi kartı, kredi ve diğer finansal ödemelerini yapılandırma veya borç kapatma kredisi ile kapatmasına olanak sağlamaktadır.
   2018 yılında hayata geçirilen borç kapatma kredisi kampanyası kapsamında, pek çok banka öne sürdüğü şartların yerine getirilmesi durumunda bu krediyi vermeye başladı.
   Son yıllarda vatandaşların en çok şikayet ettiği konuların başında kredi kartı borçlarının gelen yüksek faizler dolayısıyla bir türlü kapatılamaması ve yüksek faiz oranları ile alınan kredilerin aylık ödemelerinin insanları zorlaması gibi konulardır.
   Bu çerçevede borç kapatma kredisini kullanmak isteyen vatandaşlar, ilk olarak kapatmak istedikleri borçların belgelerini hazırlamaları gerekmektedir. Kredi kartı borcunun dökümü, ödemekte olduğu mevcut kredi dökümü gibi evrakları çıkartarak, kendilerine en uygun faiz oranıyla ve en uygun ödeme koşullarını sunan bankaya kredi başvurusunda bulunabilir.
   Verilecek olan bu kredi ile borçlarını tek adreste toplayıp düzenli bir şekilde ödemek isteyen vatandaşlar, yukarıdaki evrakları toparlayıp ilgili bankanın müşteri temsilcisine ulaştırmaları yeterli olacaktır.
   Bu doğrultuda talepleri alan bankalar, başvurucu ile ilgili gerekli değerlendirmeleri yaptıktan sonra aynı gün içerisinde veya en kısa süre içerisinde olumlu ya da olumsuz dönüş yapacaktır.
   Bankaların olumlu dönüş yapması durumunda istenilen evraklarla birlikte ilgili banka şubesine gidilerek borç kapatma kredisinden yararlanılabilecek.

   BORÇ KAPATMA TRANSFER KREDİSİNİN ŞARTLARI NEDİR?

   Daha önce farklı faiz oranları ile kullanılan kredi borçları, güncel faiz oranlarıyla borç kapatma kredisi veren bankalarda toplanacak. İlk başladığı dönemlerde 48 ay olan vadeler 2020 yılı itibarı ile en fazla 60 ay olarak belirlenmiştir. Dolayısı ile tüm borçlarınızı en fazla 60 ay vadeler ile yapılandırabilirsiniz.
   Diğer yandan kullanılan kredi faiz oranlarının ne olduğuna bakılmaksızın güncel faiz oranlarında kredi verilmektedir.
   Kredi faiz oranları ve verilecek kredi miktarları değişse de bankaların üzerinde durduğu en önemli husus kredi kullanacak olan kişinin Findeks kredi notudur.
   Bankalar borç kapatma kredisi kullanırken mutlaka kredi notunuza bakacaktır. Kredi notunun riskli derecede kötü olan kişilere borç kapatma kredi isteğinizi geri çevirebilmektedirler. Buna karşın kredi notunuz risk derecesi iyi oranlarda ve ödeme konusunda her hangi bir sorunun yaşanmayacağı durumda krediniz onaylanacaktır.

   BORÇ KAPATMA KREDİSİ VEREN BANKALAR

   Borç Kapatma Kredisi Vade En Yüksek Kredi Miktarı
   QNB Finansbank 36 Ay 50.000 TL
   Burgan Bank 36 Ay 100.000 TL
   Denizbank 36 Ay 65.000 TL
   Şekerbank 36 Ay 100.000 TL
   Halkbank 36 Ay 50.000 TL

   Bankaların vade süreleri 60 aya kadar çıksa da yukarıdaki bankalar 36 ay vade imkanı sunmaktadır.
   Bunlara ek olarak Ziraat Bankası, Akbank gibi bankaları da ilave edebiliriz.

   ZİRAAT BANKASI BORÇ KAPATMA KREDİSİ ŞARTLARI

   Herhangi bir özel ya da kamu bankalarında olan kredi borçlarınızı tek bir çatı altına toplamak istiyorsanız bunu Ziraat bankası ile gerçekleştirebilme imkanına sahipsiniz. Düşük faiz imkanları sunan Ziraat bankası sizlerin birikmiş bütün borçlarını kendisine transfer ederek 60 aya kadar yeniden yapılandırma fırsatı sağlamaktadır.
   Ziraat Bankası borç kapatma kredisi şartları ve istenen belgeler aşağıdaki gibidir:
   – Kredi notunuzun değerinin riskli bölgede olmaması,
   – Çekeceğiniz kredinin borçlarınızın tamamının ödeyecek düzeyde olması. (Aylık taksit ödemeleri maaşınızın %50 oranının geçmemesi)
   – Gelir belgesi yada maaş yazınız,
   – Kimlik yada ehliyet belgesi,
   – Ödenmiş herhangi bir fatura
   Kullandırılacak olan kredi ”Tüketici Kredisi” faiz oranları ile en fazla 60 ay vadeli olarak sizlere sağlanır.
   Başvuru şartlarına uygun olan vatandaşlar müracaatlarını Ziraat bireysel departmanına yaptıktan sonra bankanın değerlendirmesini beklemelidir. Banka gerekli değerlendirmeleri yaptıktan sonra borç miktarınıza göre kredi miktarınızı hesaplar. Başvurunuz sisteme girilir. Onay alır ise bütün borçlarınız borçlu olduğunuz bankalara ödenir.

   ZİRAAT BANKASI BORÇ KAPATMA KREDİSİ TABLOSU

   Miktar 60 Ay Taksit Ödemesi Toplam Geri Ödeme
   20.000 TL 466,53 TL 27.991,75 TL
   30.000 TL 699,79 TL 41.987,54 TL
   40.000 TL 933,05 TL 55.983,44 TL
   50.000 TL 1.166,32 TL 69.979,07 TL

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.