Ankara ve İlçelerinde Senetle Kredi Veren Yerler

   Ankara ve İlçelerinde Senetle Kredi Veren Yerler

   Ankara’da, kredi başvurusundan bulunamıyor ve paraya ihtiyacınız mı var. Finansman ihtiyacınızı karşılayacak kefilsiz ve şartsız senetle bu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ankara ve ilçelerinde nakit ihtiyacınızı factorin şirketler aracılığıyla senet karşılığında karşılamanız mümkün.

   Ankara’da bankadan kredi kullanamayan ve finansman ihtiyacı olan kişilerin kredi alabileceği yerler factoring şirketlerdir. Bununla birlikte kefilsiz ve şartsız eşya alıp satmak da nakit alternatifi için bir yol olarak görülüyor. Ankara senetle kredi seçenekleri arasında alışveriş merkezlerinden alınan eşya üzerinden kredi kullanmak ve factoring şirketlerinden yararlanmak gibi alternatifler daha çok tercih edilen yollardır.

   ANKARA’DA SENETLE KREDİ KULLANMAK

   Senetle kredi kullananlar daha çok bankadan kredi kullanamayan kredi notu düşük, kara sitede ve sicili bozuk olan kişilerdir. Paraya ihtiyacı olup bankalardan kredi kullanmayanların gideceği adres ise senetle para veren factoring şirketler olmaktadır. Bu şirketler yasal olmak zorundadır. Bu şirketlerin dezavantajı ise faiz oranlarının bankalara göre oldukça yüksek olması ve verilen paranın karşılığında ipotek gösterilecek bir taşınmaz veya mal varlığının olmasıdır.
   Bankaların ve kamu kurumlarının senetle para verme gibi bir uygulaması yoktur. banka ve kamu kuruluşları dışında özel şirketlerden alınan senet karşılığı krediler için de dikkatli olmak gerekmektedir.
   Bu amaçla gidilen yerlerde boş kağıtlara imza atmamak, riskli herhangi bir davranışta bulunmamak ve yapılamayacak bir vaat asla verilmemelidir. Kamu kurumları senetle para vermemektedir. Bununla birlikte imza atılan senedin kopyasının mutlaka alınmasına dikkat edilmel ve alınan senedin tek bir şekilde alınan yerde bırakılmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu yerlere gidildiğinde sizi zor durumda bırakacak hareketlerden uzak durulmalı ve bu şekilde evrakların altına asla imza atılmamalıdır.

   ANKARA’DA KREDİ VEREN FACTORİNG ŞİRKETLER

   Kredi veren factoring şirketlerle ilgili şüphesi olan vatandaşlarla ilgili bir açıklamada bulunacak olursak; bu şirketler Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından denetlendiğinden haksız kazanç elde etme ya da dolandırma gibi durumlar yaşanmaz ve kredi kullanırken bankalarda hangi riskler varsa bu şirketlerde de aynı riskler söz konusudur.
   Bir başka husus elinizde çek veya senet varsa ve zamanından önce bu senedi kırdırtmak istiyorsanız, yapmanız gereken bir factoring şirketine başvurmak olacaktır. Bu şekilde elindeki senedi kırdırtmak ve zamanından önce senetle alınması gerekli olan parayı elde etmek için bu factoring şirketlere başvurulabilmektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken, bu şirketlerin yüklü bir komisyon ve faiz ücreti talep edeceğidir. Şirketlere yüksek oranda komisyon ödenmek istenmiyorsa senedin zamanının gelmesi beklenmelidir.
   Ankara’da senetle kredi veren pek çok factoring şirket bulunmaktadır. Bu şirketlerden genellikle Çankaya, Çubuk, Gölbaşı, Elmadağ, Etimesgut, Keçiören, Kazan, Akyurt bölgelerinde oldukça fazladır. Bunun yanında Mamak bölgesinde bulunan factoring şirketlerinden de bu konuda yararlanılabilir. Bir uyarı olarak bahsetmek gerekirse, senetle kredi veren bu şirketler kullanılmadan önce her ihtimale karşı kredi veren bankaların araştırılması ve bulunamadığı durumlarda buralara başvurulması daha mantıklı olacaktır.

   ANKARA’DA BULUNAN FACTORİNG ŞİRKETLERİ

   Ankara’da kredi kullanılabilecek ve bu alandan hizmet veren factoring şirketlerin en önemlilerinden bahsedecek olursak aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

   YAŞAR FACTORİNG

   Yaşar Factorin, çeklerin 30 dakika içerisinde kırılmasını vaat etmektedir. Çeki olan ve zamanını beklemeden parayı kullanmak isteyenler burada verilen hizmetten yararlanabilir. Şirket, Ankara haricinde Bursa, İzmir, Kocaeli, Adana ve 14 diğer şehirde hizmet vermektedir. Ankara’da ise Yenimahalle hizmet vermekte olan şirketin iletişim numarası ise 0312 444 7 777’dir.

   TUNA FACTORİNG

   Ankara Yenimahalle’de bulunan bir başka factoring firması da Tuna Factoring’dir. Finansal danışman adı altında hizmet veren firma, senetle kredi vermekte ve oldukça yüksek faiz oranları kullanmaktadır. Aynı zamanda çek kırılması ve senet bozulması gibi hizmetleri de veren firmanın iletişim numarası: 0312 386 36 00’dır.

   LİDER FACTORİNG

   Lider Factoring, Ankara’da pek çok şubesi olan ve Türkiye’nin her yerinden erişilebilir bir şube sayısına sahiptir. Çek senet kırdırma ve bozma hizmeti veren şirket, aynı zamanda senetle kredi verme ve araç alım satımında da müşterilerine yardımcı olmaktadır. Firmanın telefon numarası 0312 468 29 20’dir.

   ULUSAL FACTORİNG

   Ankara’nın Altındağ ilçesinde bulunan firma merkezi, finans kurumu olarak hizmet vermektedir. Firmanın telefon numarası 0312 342 32 00’dır.

   ANALİZ FACTORİNG

   Ankara’nın Çankaya ilçesinde finansal danışmanlık adıyla hizmet veren bir başka şirket de Analiz Factoring’dir. Şirket, çek-senet kırdırma, araç ve konut satışı için ikinci elden kredi çıkarma gibi faaliyetleri gerçekleştirmektedir. Firmanın telefon numarası: 0312 472 58 70’dir.

   BAŞER FACTORİNG

   Ankara İvedik Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmet veren şirket, Yenimahalle mevkinde bulunmaktadır. Firma senet karşılığı kredi, çek bozdurma gibi işlemler yapmakta ancak yüksek komisyonlar almaktadır. Şirketin telefon numarası 0312 472 10 66’dır.
   Ankara’da başka pek çok factorin şirket olmakla birlikte, en fazla tercih edilen ve öne çıkan şirketler bunlardır.

   SENETLE PARA ALMA ŞARTLARI

   Factorin Şirketlerden senetle para almanın koşulları şu şekilde sıralanabilir:
   – 18 yaşından büyük olunmalıdır.
   – Senet imzalama yetkisine sahip olunmalıdır.
   – Akıl sağlığında bir problem olmamalıdır.
   – Mal varlığı ile ilgili bir güvence verebilir olmalıdır.
   – Kefil talep edilmesi halinde isteği yerine getirebilir olmalıdır.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.