Ücretsiz Yazar Kasa Pos Cihazı Veren Bankalar

   Ücretsiz Yazar Kasa Pos Cihazı Veren Bankalar

   Yeni nesil yazar kasa pos cihazı almak 2016 yılından sonra iş yerlerinde zorunlu hale geldir. Müşterilere taksit yapma imkanı sunan bu cihazlar hemen hemen bütün iş yerlerinin vazgeçilmezi haline geldi. Bu yazımızda hangi bankaların ücretsiz pos cihazı verdiğini sizlerle paylaşacağız.

   Günümüzde artık iş yerlerinde taksitli alışverişler olmazsa olmazdır. Bunun için iş yeri sahipleri müşterilerine sattıkları ürünlerde taksit yapma ve nakit parasız güvenli alışveriş yapma imkanı sunmak için iş yerlerine pos cihazı bulunduruyorlar.
   Mevduat ve katılım bankalarının pek çoğu iş yerlerine ücretsiz yazar kasa pos cihazı vermekteler. Şimdi bankaların pos cihazı avantajları ve hangi bankaların ücretsiz pos cihazı verdiği ile ilgili detayları bilginize sunacağız.

   İŞ YERLERİ İÇİN YENİ NESİL YAZAR KASA POS CİHAZI ZORUNLU MU?

   Ülkemizde teknolojinin henüz çok kullanılmadığı zamanlarda iş yerlerinde eski tip yazar kasa cihazları bulunuyordu. Bu kasalar sadece fiş kesme işine olanak sağlıyordu. Bankalarda kullanılan yazar kasa cihazları ise bunlardan farklı olarak kullanılıyordu. Ülkemizde hali hazırda hala bu cihazların kullanıldığını görebilmekteyiz.
   Ancak teknolojinin hızla gelişmesi ve bütün ekonomik faaliyetlerin kayıt altına alınmaya başlaması ile yeni nesil yazar kasa pos cihazları ortaya çıktı. Bu cihazlarla hem iş yerlerinde satış kaydı oluşturulurken hem de müşteriye kredi kartı veya vadesiz mevduat kartı ile alışveriş yapabilme olanağı sağlanmış oluyor.
   Bu cihazlar esnafa yeni masraflar getirdiği için birçok işletmeci eski tip yazar kasa pos cihazı kullanmaya devam etmektedir. 2020 yılından itibaren ise yeni vergi mükellefi olan esnaflara ise yeni tip yazar kasa pos cihazı kullanma zorunluluğu getirildi.
   Bu konu ile ilgili çok daha detaylı bilgi sahibi olmak için 3100 Sayılı Kanun ile 426 ve 427 sayılı tebliğnameleri incelemelerinde yarar olacaktır.

   YENİ NESİL YAZAR KASA POS CİHAZI NASIL ALINIR?

   İş yeri sahipleri ve esnafların yeni nesil yazar kasa pos cihazını almaları için aşağıdaki yolu takip etmeleri gerekmektedir.
   – İş yeri sahipleri, iş yerlerine bu cihazı alabilmek için öncelikle maliyeden izin belgesi almaları gerekir.
   – Yeni nesil pos cihazı almak istedikleri firma veya bankaya başvururlar.
   – Eğer yazar kasa pos cihazı firmada mevcut değilse, (stokta yoksa) yine de parası ödenerek fatura kestirilir. Bu fatura geçerlidir.
   – Pos cihazının alınmasından sonra doksan günlük (3 ay) süre içerisinde kayıt işleminin yapılması gereklidir.
   Yeni tip yazar kasa pos cihazları alındıktan sonra, ilgili banka şubelerine gidilerek, bankaların uygulamaları cihazlara yükletilir ve kullanıma hazır hale gelmiş olur.

   VAKIFBANK POS CİHAZI KAMPANYASI

   Pos cihazı veren bankalardan biri Vakıfbank’tır. Banka üye iş yerlerine pos cihazı vermektedir. Aşağıdaki model ve marka pos cihazlar banka tarafından müşterilere verilmektedir.
   VERA DELTA, BEKO 220 TR /300 TR, PROFİLO VERİFONE VX 680-E1, HUGİN VX675 ECR, INGENİCO İWE 280, MİKROSARAY PİDİON MT 360 E, INFOTEKS/FUSIONS 410-G, IFORMATIK İNPOS M120 marka ve modelleridir.
   Vakıfbank öte yandan, her müşteri için farkı paket halinde pos cihazı vermektedir. Bunlar;
   – Masaüstü sabit pos cihazı,
   – IP/Adsl pos cihazları (kablosuz),
   – Mobil pos cihazları,
   – Yazar kasa pos cihazı,
   – Tarım pos cihazlarıdır.
   Vakıfbank müşterilerine hem kredi kartından tek çekim için hem de taksitli alışveriş için 2 farklı kampanya paketi sunmaktadır. Bu paketler esnafın aylık cirosuna göre belirlenmektedir. Paket ücretleri ise 25 ile 100 lira arasında değişiklik göstermektedir.

   GARANTİ BANKASI YAZAR KASA POS CİHAZLARI

   Garanti bankası da müşterilerine, Yazar kasa POS, Masaüstü POS Ürünleri, DCC POS, Sanal POS ve Temassız Ödeme sistemleri ile hizmet vermeye devam etmektedir. Yeni nesil yazar kasa pos cihazları ile ilgili detaylı bilgi almak için bankanın 444 0 339 Garanti POS hattı aranarak 7/24 bilgi sahibi olunabilir.

   TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI (TEB)

   Müşterilerine Pos Cihazı hizmeti veren bir başka banka da Türkiye Ekonomi Bankası’dır. TEB müşterilerine, Sabit Ücretli POS, Ortak POS, Sanal POS, POS Plus+, Yazar kasa POS, DCC POS, Bonus POS paketleri ile hizmet veriyor. Bankanın yeni nesil cihazları ve ücretleri ise şöyle;
   – Profilo Verifone 700 USD + %8 KDV
   – Vera 1.100 TL + %8 KDV
   – Arçelik ve Beko 1.198 TL + %8 KDV
   – Hugin 830 USD +%8 KDV
   – Ingenico 1.659 TL.
   Banka, aylık cirosu minimum 1.500 lira olan iş yerleri TEB Business isimli kart ile 36 ay süresince her ay 4 bin veya 24 ay süresince her ay 6 bin lira kullanma taahhüt verilmesi durumunda ücretsiz yazar kasa pos cihazı vermektedir.

   HALKBANK YAZAR KASA VE POS CİHAZI

   Halkbank üzerinden yazar kasa ve POS cihazı alacakların mutlaka kendi meslek odalarına kayıtlı olması gerekiyor. Bunun yanı sıra başvuru sahibinin devlete herhangi bir SGK ve vergi borcunun da olmaması gerekir. Bu kriterlere uygun esnaflar odaları üzerinde yapacakları esnaf kredilerinde aylık ciroları dahilinde istedikleri 4 modelden biri yazar kasa ve POS cihazını ücretsiz olarak alabilirler.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.