EFT Ücreti Almayan Bankalar

   EFT Ücreti Almayan Bankalar

   Para transferi yapılırken EFT ücreti ödenmeyen pek çok banka bulunmaktadır. EFT ücreti almayan bankalar, EFT gönderim saatleri ve para transferi ile ilgili detaylı bilgileri yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz.

   Teknoloji çağında yaşamanın getirdiği kolaylıklar ve sağladığı imkanlar ile EFT işlemlerini gerçekleştirmek oldukça kolay hale geldi.
   Ülkemizde birçok banka dijital bankacılık platformları ile gerçekleştirilen EFT işlemlerinden ücret talep ederken, pek çok banka da EFT ücreti talep etmemektedir. Şimdi EFT ücreti talep etmeyen bankalar ile ilgili detaylara geçeceğiz.

   EFT ÜCRETİ ALMAYAN BANKALAR HANGİLERİDİR?

   Türkiye’de hemen hemen bütün bankaların dijital bankacılık platformları ile şubelere gitme ihtiyacı duyulmadan internet üzerinden ve mobil uygulamalar aracılığıyla EFT işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.
   Üstelik pek çok bankanın dijital bankacılık platformlarında yapılan EFT işlemlerinden ücret de alınmamaktadır. Aşağıda EFT ücreti almayan bankaların listesi yer almaktadır:
   – Enpara.com (QNB Finansbank),
   – CEPTETEB(TEB),
   – Ziraat Katılım Bankası,
   – Kuveyt Türk Katılım Bankası,
   – Albaraka Türk Katılım Bankası.

   ENPARA.COM (QNB FİNANSBANK) İLE EFT

   QNB Finansbank, dijital bankacılık şubesi olan Enpara.com ile yapılan EFT işlemlerinden hiçbir zaman EFT işlem ücreti talep etmemektedir. Bütün müşteriler, Enpara.com ile EFT işlemlerini hızlı, kolay ve masrafsız bir şekilde gönderme imkanından yararlanabiliyor. Ülkemizde en çok tercih edilen dijital bankacılık şubesi Enpara.com olarak bilinmektedir.

   CEPTETEB(TEB) İLE EFT

   TEB, müşterilerinin bankacılık işlemlerini şubelere gitmeden mobil bankacılık veya internet bankacılığı ile kolay ve rahat bir şekilde gerçekleştirebilmesi için CEPTETEB uygulamasını hizmete sunmuştur.
   Tüm müşteriler CEPTETEB dijital bankacılık platformu ile bütün başvuru, onay ve EFT işlemlerini zaman kaybetmeden kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirme imkanına sahip olacaktır. Banka, müşterilerinden CEPTETEB uygulamasında bulunan “CEPTETEB Vadesiz Hesap” veya “CEPTETEB Vadeli Hesap” kısmından gerçekleştirdikleri EFT işlemleri için hiçbir şekilde EFT işlem ücreti talep etmemektedir. Böylece müşteriler CEPTETEB ile EFT işlemlerini hem hızlı hem de ücretsiz bir şekilde tamamlayabilme imkânına sahip olmaktadırlar.

   ZİRAAT KATILIM BANKASI İLE EFT

   Ziraat Katılım Bankası, sermayesi hazine tarafından ödenmiş ve BDDK izni ile kurulmuş bir bankadır. İnsanlar tarafından Ziraat Bankası’nın bir başka versiyonu olarak bilinir. Sermayesi hazine tarafından ödendiği için aynı zamanda bir kamu bankasıdır.
   Ziraat Katılım Bankası’nın dijital platformları olan internet bankacılığı ve mobil bankacılık aracılığı ile her türlü bankacılık işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Dijital bankacılık üzerinden yapılan EFT işlemlerinden hiçbir şekilde EFT işletim ücreti de talep edilmemektedir. Bu sayede müşteriler EFT işlemlerini hızlı, kolay ve masrafsız bir şekilde gerçekleştirme imkanına sahip olmaktadırlar.

   KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI İLE EFT

   Kuveyt Türk Katılım Bankası, müşterilerine bankacılık işlemlerini, hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmesi için her türlü hizmeti vermeye devam etmektedir.
   Kuveyt Türk Katılım Bankası, kendi banka hesaplarına kayıtlı olduğu takdirde, internet şubesi ve mobil bankacılık üzerinden yapılan hiçbir EFT işleminden EFT işletim ücreti talep etmemektedir.
   Böylece müşteriler Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın dijital bankacılık platformunu kullanarak EFT işlemlerini daha kolay ve hızlı bir şekilde hiçbir ücrete tabii tutulmadan gerçekleştirebilme imkanına sahip olmaktadır.

   ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI İLE EFT

   Albaraka Türk Katılım Bankası da yukarıda ismi anılan bankalar gibi EFT işlemlerinde müşterilerine bazı fırsatlar sunmaktadır.
   Vatandaşın Albaraka Türk Katılım Bankası’nda kayıtlı banka hesabı olduğu takdirde, internet şubesinden ve mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirdiği EFT işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Banka, müşterilerinden ayrıca dijital bankacılık uygulamaları üzerinden yapılan EFT işlemleri için hiçbir şekilde EFT işlem ücreti talep etmemektedir. Böylece Albaraka Türk Katılım Bankası müşterileri, şubeye gitmeye gerek duymadan ücretsiz bir şekilde EFT işlemlerini rahatlıkla yapabilme imkanına sahip olmaktadır.

   RESMİ TATİLLERDE EFT YAPILIR MI?

   Devlet kurumları ve bağlı kuruluşlar resmi tatillerde kapalı olduğu için herhangi bir faaliyet göstermezler. Bankalar da buralara dahildir. Bu nedenle bankalar resmi tatil günlerinde EFT işlemi gerçekleştirmezler. Bankaların EFT işlemi yapmadığı günler aşağıdaki gibidir:
   1 Ocak yılbaşı,
   1 Mayıs işçi bayramı,
   19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı,
   30 Ağustos Zafer Bayramı,
   29 Ekim Cumhuriyet Bayramı,
   Ramazan ve Kurban Bayramı tatilleri.
   Resmi tatil günlerinde EFT işlemi gerçekleştirilmez ancak, bu zaman dilimleri içerisinde EFT işlemi gerçekleştirilmiş ise işlemi gerçekleştirilen ücret karşı tarafın hesabına tatilin bitiminden sonraki ilk iş gününde geçer.

   BANKALARIN EFT ÜCRETLERİ

   – EFT işlemlerinden alınabilecek ücret; 1.000 TL ve altındaki ücretlerden mobil bankacılık uygulamaları ve internet bankacılığı aracılığıyla yapılan işlemlerde 1 TL, ATM’den yapılan işlemlerde 2 TL, diğer kanallar ile yapılan işlemlerde ise 5 TL olarak düzenlenmiştir.
   – İşlem tutarının 1.000 TL ile 50.000 TL arasında olması halinde bu sınırlar sırasıyla 2 TL, 5 TL ve 10 TL olarak düzenlenmiş.
   – İşlem tutarının 50.000 TL üzerinde olması halinde bu sınırlar sırasıyla 25 TL, 50 TL ve 100 TL olarak düzenlenmiştir.

   BANKALARIN EFT SAATLERİ

   Akbank EFT saatleri: 09:00 – 17:00
   Albaraka Türk EFT saatleri: 09:00 – 17:15
   Halkbank EFT saatleri: 09:00 – 16:30
   HSBC EFT saatleri: başlangıç saati 09:00 – 17:00
   Anadolubank EFT saatleri: 08:00 – 17:00
   QNB Finansbank EFT saatleri: 09:00 – 17:15
   Burgan Bank EFT saatleri: sabah 08:30 – 16:45
   Garanti BBVA EFT saatleri: de 09:00 – 17:15
   Denizbank EFT saatleri ise 08:00 – 16:00
   Kuveyt Türk EFT saatleri: 09:00 – 17:20
   ICBC Turkey EFT saatleri: 09:00 – 17:00
   ABank EFT saatleri: 08:00 – 17:00
   ING Bank EFT saatleri: 08:30 – 17:15
   Odeabank EFT saatleri: 08:30’de 17:00
   Şekerbank EFT saatleri: 09:00 – 17:15
   TEB EFT saatleri: 09:00 – 17:15
   Türkiye İş Bankası EFT saatleri: 09:00 – 17:00
   Vakıfbank EFT saatleri: 09:00 – 16:30
   Yapı Kredi EFT saatleri: 09.00 – 16:45
   Ziraat Bankası EFT saatleri: 08:30 – 17:00

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.